Tarihin tozlu raflarındaki "Tuhaf" şarkılar!..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316
p_YH3_OU8.jpg

Tuhaf Şarkılar
Tuhaf Sözleri Olan,
Bazen Klipleri de Tuhaf Olan Şarkılar

Şiir tadında sözleri olan şarkılar geldi geçti (hattâ bunların bazılarının güfteleri doğrudan ünlü şiirlerden alınmıştı - "Sessiz Gemi" gibi). Bunların sözlerinin anlamlarını yorumlayan yazılar, kitaplar bile kaleme alındı. Özellikle 1960'larda ve 1970'lerde yazılan bu duygulu şarkılar henüz hafızalardan silinmedi. "Bob Dylan"ın, "Joan Baez"in hemen tüm parçaları, "Eagles"ın "Hotel California"sı, "Procol Harum"un "A Whiter Shade of Pale"i hemen aklıma gelenler.
Bir de hiç anlamı olmayan, biraz komik, hattâ saçma sözleri olan şarkılar var. Galiba bunların sayıları da oldukça fazla. Dahası, bunlara çekilen klipler şarkının kendisini de aşıyor bazen. Sayın "Lami Tiryaki"nin geçen gün paylaştığı "15 Kişiye Saldırdım" adlı tuhaf şarkıyı dinleyince, bu tür şarkıları tek bir başlık altında toplarsak iyi olur diye düşündüm ve küçük bir derleme yaparak başladım. Sizlerin de katlılarıyla bu konu genişleyebilir.

Sevil Öztatlı - Adına da Derler Seks

Koçhisarlı Elvan Dalton - Benim Adım Elvan Dalton

Barbaros Hayrettin - Ben Sizin Babanızım

Hüseyin Turan - Acayip Hayvanlara Benziyirsen

Turkish Barbie Girl ("Aqua - Barbie Girl" şarkısına Türkçe parodi klip!)

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Samwell - "What What (In the Butt)" (56 milyon kez izlenmiş!)

Erol Köse - Doktor Erol Bey

Ve Volkan - Anoni Niyolay

Rüya Ersavcı - İstemiyorum Baba

Ankaralı Turgut - Tırmala Beni, Kaşı Beni

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Ankaralı Namık - Arabada Beş Evde Onbeş

Öztürk Serengil - Abidik Gubidik Twist

Fikret Kızılok - Why High One Why

Şenay - Honki Ponki

Durmuş Çiğdem - Şiki Şiki Baba

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Biri süper; yerlere yattım resmen, sağol dostum, bir de lübnan şarkısı vardı, İngilizce bir şarkıyı alıp adamlar kendilerine türkü yapmışlar ki üstelik yine İngilizce; siyah/beyaz, eski ve deniz kenarında geçiyordu falan, hatırlasam bulup onu buraya koyacağım da aklıma gelmiyor, yüzyılın ödülünü o alır kesin bana göre, tam süzmeydi yani, dur bir bulsam.. :Ğ:Ğ:Ğ

Moderatör tarafında düzenlendi:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Valla ben bu konuyu sevdim :D konuya harbiden abone olayım artık ;) hatta biz de mi bir şarkı yazsak ne yapsak yaw :d dur ben bir "düşüniiiiiiiim" :Ğ:Ğ:Ğ

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Koçhisarlı Elvan Dalton'un bir başka bestesi.
Elvan Dalton'a kız istemeye gidilmiş. Damat adayı nerede çalışır? diye sormuşlar,
"Borusan'a girmiş, orada çalışıyor" demiş, ama başka türlü telaffuz edince kızı vermemişler haliyle!
(İmlâ ve noktalama işaretlerinin önemi!)