Stealers Wheel - Stuck In The Middle With You (1972)

lecagot

Kıdemli Üye
2 Ara 2012
108
321
Stealers Wheel bir iskoç folk rock grubudur. Grubun kendi adını taşıyan Stealers Wheel albümünde yer alan "Stuck In The Middle With You" şarkısını 1972 yılında çıkarttılar.

reservoir-dogs1.jpeg

Şarkının bugün meşhur olmasının en büyük sebebi Quentin Tarantino'nun 1992 yapımı "Rezervuar Köpekleri" (Reservoir Dogs) filminde soundtrack olarak kullanılmasıdır. Filmin en etkileyici sahnelerinden olan Bay Sarışın'ın (Mr. Blonde) polisin kulağını dans ederek kesmesi sırasında bu şarkı arkada çalmaktadır. Filmi izlememiş olanlar sahneyi film içerisinde izlerlerse daha fazla keyif alacaklarından eminim.

Reservoir-Dogs-reservoir-dogs-769860_1024_768.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,596
34,986
İstanbul
Bazı şarkıların kıyıda köşede unutulup kaybolmamasında soundtrack olarak kullanılmasının büyük rolü olduğunu düşünüyorum. Zira bir parçanın ortaya çıkmasının üzerinden uzun yıllar geçse de, şayet isim getiren bir filme konursa bilin ki o parça ölümsüzleşir. Buna en güzel örneklerden birini;, başrollerini Sylvester Stallone ile Kurt Russell'ın paylaştığı "Tango & Cash" filminde kullanılan Yazoo'nun "Don't go"sunu verebiliriz. Zira parça 1982 yılına ait olsa da, 1989'da çevrilen filmde soundtrack olarak kullanılıp bu filme özdeşleşmiştir.

Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim..

lecagot

Kıdemli Üye
2 Ara 2012
108
321
Çok haklısın dostum. Ben de verdiğin örnek için teşekkür ederim.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,655
İstanbul
Doğru söylüyorsunuz,Bazı filimler Soundtracklarla ön plana çıkmıştır. Çok güzel bilgiler ve paylaşımlar Teşekkürler