Little Richard - Tutti Frutti (1955)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
894781715d9436be1c80233c74e1cdd1.jpg

ABD'li şarkıcı Little Richard'a ait,
1955 çıkışlı bu mükemmel parçayı, ilk kez, 1984 yapımı bir komedi filmi olan "Çok gizli"(Top Secret)'ta duymuştum. Val Kimmer'ın da performansı Little Richard'dan aşağı değildi hani.. :)
www.youtube.com/watch?v=X7pjP_XkK4U]Little Richard - "Tutti Frutti" - from "Don't Knock The Rock" - HQ 1956 - YouTube[/url]
www.youtube.com/watch?v=PKRfFEa9PGEwww.youtube.com/watch?v=PKRfFEa9PGE

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
Şarkı da çok özel, film de..
"Absürd komedi" diye bir tarz varsa; izlediğim ilk absürd komedi filmiydi, müthişti ve 90'lardı sanırım, 3-4 kez gitmiştim o filme!...
Teşekkürler sevgili Baltimora...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Şarkı da çok özel, film de..
"Absürd komedi" diye bir tarz varsa; izlediğim ilk absürd komedi filmiydi, müthişti ve 90'lardı sanırım, 3-4 kez gitmiştim o filme!...
Teşekkürler sevgili Baltimora...

Rica ederim sevgili yeryüzü..

Absürd komedi diye bir tarz var.. Bunlara "Çıplak silah"(Naked Gun), "Sıkı atışlar"(Hot Shots), "Uçak"(Airplane), "Sapsız sanık"(Wrongfully Accused) ve "Korkunç bir film"(Scary movie)'i verebiliriz..

Bu arada ben "Top Secret"'ı 1985 ya da 86 yıllarında videodan izlemiştim. O gün bugündür en beğendiğim komedi filmleri arasındadır.

İlerideki zamanlarda "ZAZ ekibi"'nin (David Zucker- Jim Abrahams - Jerry Zucker yönetmen üçlüsü) bu unutulmaz filmi için ayrı bir başlık açıp bazı paylaşımlar yapacağım.

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
612
3,372
Sevdiğim bir parçadır... Yine zevle dinledim...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Yukarıda 2013'de 80'lerin ünlü absürd komedi filmi "Top Secret" anmışız... (parçadan dolayı...)
Bu filmin başrol oyuncusu 'ın kanser olduğunu yeni öğrendim ve çok üzüldüm.

val-kilmer-kansere-yakalandi--7908589.Jpeg

Meğer 6 yıl önce yakalanmış kansere ve hastalığı bir ara atlatmış ama sonradan yine nüksetmiş. Gırtlak kanseriymiş! Yakın arkadaşı "Michael Douglas" bir söyleşi de açıkladı bunu ve durumu iyi değilmiş.

Kendisine acil şifalar diliyorum.
80'lerde "Top Secret"ı kimbilir kaç defa izlemişimdir...
"Batman Forever", "Top Gun" gibi filmlerde de oynadı...

Umarım iyileşir...

Kaynak :
Sanırım durumu çok ciddi ki, kendisi "Durumum iyi değil" diye açıklamada bulunmuş. Sevdiğim bir aktördür kendisi, Allah acil şifalar versin kendisine..

Son düzenleme: