Baccara..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
49734068991_9089b38e4f_w_d.jpg

Baccara; 1977'de seslendirdikleri "Yes Sir, I Can Boogie" şarkısıyla Pop müzik tarihine damgasına vurmuş İspanyol kadın müzik grubudur. Mayte Mateos ve María Mendiola'dan oluşan grubun orijinali 1977-1981 arasında faaliyet gösterdikten sonra dağılmıştır.
Bu zaman diliminde seslendirdikleri diğer önemli parçalara örnek olarak; "Sorry, I'm A Lady", "The Devil Sent You To Lorado", "Parlez-Vous Francais?", "Love You Till I Die", "Somewhere In Paradise", "Ay, Ay Sailor", "Amoureux" ve
"One, Two, Three, That´s Life"ı örnek verebiliriz.

1980'lerde ortaya iki değişik Baccara grubu çıkmıştır. Bunun sebebi de bir zamanlar sahnelerde fırtınalar estiren üyelerin arasına karakedi girmesidir. 1983'de Mayte Mateo'nun "Baccara"sı, 1985'de ise María Mendiola'nın "The New Baccara"sı kariyerlerine ayrı birer Baccara grubu olarak devam etmişlerdir.. Maria Mendiola seslendirdiği Eurobeat tarzındaki "Fantasy boy" ve "Touch me" gibi 80'ler soundunu en iyi yansıtan parçalarla daha başarılı bir grafik çizmiştir. Günümüzde her iki grup da dünyanın değişik ülkelerinde konserler vermeye devam etmektedirler.
www.youtube.com/watch?v=VSQjx79dR8s...cEhw9Xol5yrDhkPMlwIlm3g0PP3hY4pmsM46l4NnAwRtI

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
The New Baccara - Fantasy Boy (1988)

49734146451_a55685af03_w_d.jpg

Bugün sizlerle eski Baccara üyesi Maria Mendiola'nın kurduğu "The New Baccara"dan "Fantasy Boy" adlı parçayı paylaşacağım. 1988 yılına ait Eurobeat tarzındaki eser;
tipik C. C. Catch şarkılarına inanılmaz derecede benzemektedir. Ve ben dinlerken büyük keyif aldım. Sizlerin de alacağını düşünüyorum. Keyifli dinlemeler.. www.youtube.com/watch?v=_qnRpqPjAUs

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Baccara benim kasetini doldurtup dinlediğim ilk topluluktur. Hiç unutmam Lise 1'e yeni başlamıştım ve bir sınıf arkadaşım bana Baccara'nın bir kasetini doldurmuştu ve müzik hayatım bundan sonra başlamıştı. Hatırlattığınız için çok teşekkürler Sevgili Baltimora.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
Baccara benim kasetini doldurtup dinlediğim ilk topluluktur. Hiç unutmam Lise 1'e yeni başlamıştım ve bir sınıf arkadaşım bana Baccara'nın bir kasetini doldurmuştu ve müzik hayatım bundan sonra başlamıştı. Hatırlattığınız için çok teşekkürler Sevgili Baltimora.
Rica ederim üstadım. Sizleri o güzel yıllara götürebildiysem ne mutlu bana. Benim Baccara ile tanışmam ise, sağolsun babam sayesinde olmuştu. 80'lerin başıydı, bir sabah uyandığımda evde Philips marka bir müzik seti ile yanında Baccara, Elvis Presley, Amanda Lear, Boney M, Amii Stewart, İlhan İrem ve bir kaç disko plağına rastlamıştım. İlk başlarda bana, belki pikap iğnesine zarar verebilirim diyerek tek başıma plağı yerine koyma işlemine izin vermiyorlardı. Bir plak dinleyeceksem abim, annem ya da babamdan yardım istemek zorundaydım. Lakin zamanla, bu konuda onlara güven vermemle istediğim an, istediğim kadar bu plaklarla zaman geçirmeye başlamıştım. Bugün az çok dış kaynaklı müziğe ilgi duyuyorsam, bunların etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. Sevgiler. Saygılar..