Günümüze ait İtalo Disco linkleri ve İtalo parçaları..

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,650
k_Bb_P3_Ln.jpg

Ritmik ve melodik olmaları nedeniyle müzik arşivimde özel bir yere sahip olan İtalo-disco türünde yayınlanmış ve sayıları sınırlı da olsa bazı yeni şarkıcılarca hala şarkılar üretilen, electro-pop-disco türünün nostaljisini sürdüren pek çok site internette mevcut. Aşağıda bu tür müzikle ilgili bilgi, indirme, torrent ve ticari sitelerin bazılarının linklerini beğeninize sunmak isterim.

Ticari siteler: bu sitelerde bu türde yayınlanmış bütün parçaları içeren gerek şarkıcı, grup albümleri ve gerekse karma albümler yayınlanmaya devam etmektedir:

Bilgi siteleri: gruplar ve şarkıcılarla ilgili topluca özet bilgiler bulunmaktadır.

-Rusça

Download, Torrent vs siteleri:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Savage - Two Thousand Nine (2009)

Mükemmel bir paylaşım. Teşekkürler..

Ben de günümüzden;
İtalo dahisi Roberto Zanetti, nam-ı diğer Savage'dan 2009 yılına ait bir parçayı paylaşmak istiyorum.

Evet!!.. Yayınlandığı seneyle seneyle aynı adı taşıyan (Two Thousand Nine) mükemmel bir italo parçası iki farklı yorumuyla sizlerle..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Neon Game - I´ll be where I wanna be (2012)

80'ler sound'unda 2012 yılına ait mükemmel bir İtalo parçası sizlerle.. Neon Game ve parçaları "I´ll be where I wanna be.."

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Neon Game - Another Desire (2012)

Günümüzün İtalo gruplarından Neon Game'den; ABD'li şarkıcı Roni Griffith'in 1982'de çıkardığı eseri "Another Desire"'ın 2012 coverı sizlerle..

Son düzenleme:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,324
Bandırma
Ana sayfa'da dalgın dalgın gezinirken aniden bu başlığı gördüm. Nasıl mutlu oldum tahmin edemezsiniz !

Çok, çok önemli...

Teşekkürler Daltsa. Teşekkürler Osman...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Ana sayfa'da dalgın dalgın gezinirken aniden bu başlığı gördüm. Nasıl mutlu oldum tahmin edemezsiniz !

Çok, çok önemli...

Teşekkürler Daltsa. Teşekkürler Osman...

Yazdıklarınız beni ziyadesiyle memnun etti waingro. Konuya gösterdiğiniz ilgi ve yazdıklarınız için teşekkür ederim. Buraya ara sıra göz atarsanız, daha nice güzel parçaların eklendiğini görürsünüz.
Hatta hemen bir tanesini aşağıda paylaşıyorum. Gene zamanımızdan güzel bir italo parçası sizlerle...
Keyifli seyirler...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
TQ & Linda Jo Rizzo - Out Of The Shadows (2013)

Bu akşamki kapanışı TQ & Linda Jo Rizzo'dan - Out Of The Shadows ile yapıyorum.

Parça 2013 yılına aittir.. Keyifli seyirler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Russian Mix Italo Disco SP Records 2011 CD

Ritimleriyle buram buram 80ler kokan; son zamanlarda dinlediğim en güzel italo albümü..
İtaloseverlere şiddetle dinlemelerini tavsiye ederim..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Ladloo - Maybe babby (2013)

Bu gece; söz-müzik ve prodüksiyonluğu Ladloo'ya ait; 2013'den güzel bir italo parçası paylaşacağım. Parça 80ler soundundan biraz uzak olsa da, gene de kulağa hoş geliyor..
Keyifli dinlemeler..

Son düzenleme:

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
Müthiş paylaşımlar.. Çok teşekkür ederim.. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
23rd Underpass - You'll never know (2009)

Müthiş paylaşımlar.. Çok teşekkür ederim.. :)
Teşekkürler, rica ederim. Bu akşam ise; 2009 yılında kurulan Yunan İtalo-Newwave-Synthpop grubu 23rd Underpass'den "You'll never know" adlı parçayı paylaşıyorum. Bir; Depeche Mode, Savage, Gazebo, Michael Cretu şarkısı tadındaki bu eseri çok beğeneceğinizi umuyorum.
Keyifli dinlemeler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Gold image - Mother (2014)

Malum bu topicte sadece; 80ler soundunda olan günümüze ait italo parçalarını paylaşıyoruz.
Bu gece sizlerle, son zamanlarda sıklıkla dinlediğim,
2014 çıkışlı bir parçayı paylaşmak istiyorum.
Gold image ve 1984-85 arası çalınan synthesizer ritimlerini andıran eseri "Mother" sizlerle..
Keyifli dinlemeler...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Savage - Only you (2014)

Savage'ın 1984'de yayınladığı "Only You" parçasının 30ncu yıldönümü münasebeti ile yayınlanan remix'e bayıldım. İtalo tarzından hoşlananlara şiddetle tavsiye ederim.. Keyifli dinlemeler..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Forum çok genişleyince bazen gözden kaçanlar oluyor, bu konu da öyle.

Başta daltas olmak üzere sayın Osman kardeşime bu nefis emekler için teşekkür ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Hepsi de çok güzel paylaşımlar.

Osman kardeş 80li yılların müziğini aratmıyor..

Teşekkürler ağabey. Fırsat oldukça bu başlık altında günümüzde yapılan ama yapı olarak 80ler tarzında olan parçaları paylaşmaya devam edeceğim. Zaten 80lere ait paylaşımların her birini ayrı birer başlık açarak yapıyorum. Bu başlığın amacı ise günümüzde yapılan aynı tarzdaki şarkılara herkesin rahatça ulaşabilmesi içindir. Zira 80ler forumunda ancak bu konsept ile bu sunumu yapabilirim... :)

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,465
Kendi Koltuğunda
Teşekkürler ağabey. Fırsat oldukça bu başlık altında günümüzde yapılan ama yapı olarak 80ler tarzında olan parçaları paylaşmaya devam edeceğim. Zaten 80lere ait paylaşımların her birini ayrı birer başlık açarak yapıyorum. Bu başlığın amacı ise günümüzde yapılan aynı tarzdaki şarkılara herkesin rahatça ulaşabilmesi içindir. Zira 80ler forumunda ancak bu konsept ile bu sunumu yapabilirim... :)
Burada paylaştıklarının hepsini arşivime aldım. Gerçekten nefis parçalar seçmişsin, hem de sevdiğim tarzda..

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,845
Mersin City
Lazerhawk - So Far Away (2012)

byQ7DN7.jpg

Arkadaşlar normalde ben günümüz Trance-House-Club parçalarını severek dinlerim.. Bununla birlikte 80lerin elektronik müzik örnekleri de çok hoşuma gider..
Fakat son 2 senedir günümüz teknolojisi ile mixlenmiş ve adına "Nu-Disco" denen tarzın örneklerini yavaştan keşfetmeye başladım ve bu daha da hoşuma gitti.
Şimdi, 2012li yıllarda yapılmış fakat dinleyen için 80lerdeymiş hissi uyandıran güzel bir parçayı paylaşıyorum.www.youtube.com/watch?v=39zKhsT5naI

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Nu disco; 70'ler ve 80lerin başlarındaki İtalo disco ve Eurodance'in güncellenip harmanlanmasıyla ortaya çıkan 21.yüzyılın müzik türü olduğuna göre; sanırım bu başlığa taşıyabiliriz.. Ne de olsa İtalo disco ile ilintili bir müzik türü.. Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim sevgili DeeJay....

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
23rd underpass - You'll never know (2009)

Bu akşam sizlerle; komşumuz Yunanistan orijinli bir grubun parçasını paylaşacağım. Grubun adı "23rd underpass" ve 2009'da kurulmuş. Parçaları "You'll never know"da tipik seksenler soundunu kullanmışlar. Öyle ki; italonun yanında New wave tarzından da izler taşıyan bu parçalarında; Depeche Mode, Alphaville, Duran Duran, A-ha, Savage, Baltimora, Gazebo, Michael Cretu gibi grup ya da şarkıcılardan etkilendikleri çok açık.. Son zamanlarda dinlediğim en güzel italo/New wave tarzlarındaki bir parça.. Keyifli seyirler ve de dinlemeler..
www.youtube.com/watch?v=8CUnwlknZC0

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Hepsi de süper şarkılar tam bitirim bunlar..Ah nerde o günler 80ler...
Abi 80ler geçmişte ama 80leri yaşamak bizlere kaldı.. :)

Şöyle ki; en azından ilerleyen teknoloji sayesinde; 80lerde bile ulaşamayacağımız kadar çok resim, video, yazı vs. bilgiye ulaşabiliyor ve bunları, bu konulara ilgi duyan herkesle paylaşıyor, karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuyor hatta sohbet bile ediyoruz..

Bu da bardağın dolu tarafı.. :)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,465
Kendi Koltuğunda

Abi 80ler geçmişte ama 80leri yaşamak bizlere kaldı.. :)

Şöyle ki; en azından ilerleyen teknoloji sayesinde; 80lerde bile ulaşamayacağımız kadar çok resim, video, yazı vs. bilgiye ulaşabiliyor ve bunları, bu konulara ilgi duyan herkesle paylaşıyor, karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuyor hatta sohbet bile ediyoruz..

Bu da bardağın dolu tarafı.. :)
Çok doğru söyledin ağzına sağlık.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
The Sweeps - Facing The Night (2012)

İtalyanlar tarafından müzik dünyasına armağan edilen italo disco'nun kendine has bambaşka bir tadı ve havası vardır. 1980'lerin başlarından sonralarına kadar sayısız sanatçı bu tarzda eserler üretip bazıları uluslararası alanda da büyük başarılar elde etmişlerdir. 1990'ların girişiyle birlikte yerini başka tarzlara bırakan ama uzun süren sessizliğini son yıllarda; D. White, Neon Game, The Sweeps, Mode on, Dim Zach gibi yeni jenerasyonu temsil eden isimlerle bozan akım, 80'lerdeki parlak günlerine tekrar döner mi bilinmez ama başta eski Sovyet bloğu ülkeleri olmak üzere geniş dinleyici kitleleri tarafından sahiplenilmişe benziyor. Bugünkü yeni jenerasyon italo parçamız ise The Sweeps'ten geliyor. Sene 2012 ve 'Facing The Night' sizlerle.. Keyifli dinlemeler..
www.youtube.com/watch?v=kQSaOipgr8I

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Mode-One - Sometimes (2010)

Bu geceki paylaşımım Italo disco'nun günümüzdeki önemli temsilcilerinden Mode-One'dan geliyor. Dinleyeceğiniz şarkının, dinledikçe insanı rahatlatan bir yönü var. Yani bir nevi antidepresan diyebiliriz. Bu arada "Sometimes" melodi ve sözleriyle bana Night Society, Bad Boys Blue, Modern Talking, C.C. Catch, Fancy gibi isimlerin şarkılarını çağrıştırdı. Keyifli dinlemeler..
www.youtube.com/watch?v=9FELXh4UuXs

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Tom Garrow - Russian Lady (2018)

Yeni jenerasyon İtalo disco paylaşımlarına son sürat devam ediyoruz! Bu akşamki Tom Garrow'a ait parçamızın tamamı için söyleyemesek de nakarat kısmı için rahatlıkla "mükemmel!" diyebiliriz. Zira nakarat kısmı Joy'un 'Hello'su ile Duran Duran'ın "Come Undone" karışımı harika bir şey olmuş. Şayet gece gece duygusala bağlanmak istiyorsanız, bu parça tam size göre... Keyifli dinlemeler..
www.youtube.com/watch?v=yva6kOYcfcs

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
Romantic Avenue - Against the Odds (2015)

2012 yılının başlarında İtalya'da Mont Blanc'ın eteklerinde doğan Romantic Avenue, uluslararası bir müzik projesidir. Silviu Haloiu ve Cristian Calinescu'dan oluşan grup, New Italo Disco Generation'ın bir parçası olsa da ana stili Euro Disco'dur. Modern Talking, Bad Boys Blue, Night Society, Joy, C.C. Catch, Fancy gibi şarkıcı ve gruplardan etkilenmişlerdir. 1980'lerin müzik tarzını en iyi yansıtan müzik gruplarından biri olmalarının sebebi de muhtemelen bundan ileri gelmektedir. Bu zamana kadar dinlediğim yeni jenerasyon italo grupları arasında istisnasız tüm şarkılarını beğeniyle dinlediğim tek gruptur. Sizlere de tüm parçalarını dinlemenizi tavsiye ederim, kesinlikle pişman olmayacaksınızdır. Bu zamana kadar "One", "Voiceless" ve "Against the Odds" olmak üzere üç albüm çıkaran grubumuz ve şu anda dördüncü albümleri üzerinde harıl harıl çalışmaktadırlar. Keyifli dinlemeler.. www.youtube.com/watch?v=DH1IJKuvWuM

Son düzenleme: