Freddie Mercury - The Show Must Go On (1991)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Freddie-Mercury.jpg

FREDDIE MERCURY
(5 Eylül 1946 - 24 Kasım 1991

24 Kasım 1991'de AIDS'e yenilen Queen grubunun solisti Freddie Mercury şayet yaşasaydı bugün 75. doğum gününü kutluyor olacaktı. Bu vesileyle kendisinin hayattayken seslendirdiği son şarkılardan "The Show Must Go On" (Şov devam etmeli)'u sizlerle paylaşıyorum. Eser; Queen grubunun 4 Şubat 1991'de yayınlanan 14'ncü stüdyo albümü "Innuendo"nun son parçasıdır. Mercury'nin hayranlarına veda niteliği taşıyan albümünün son parçasıyla, onu sevenlere kısaca "ben gidiyorum ama şov devam etmeli" demiştir. Şarkı o kadar dokunaklıdır ki; kısa bir zaman sonra öleceğini bildiğiniz bir insanla vedalaşırcasına insanı derinden etkiler ve kahreder... Ruhu şad olsun.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Eline sağlık üstadım, yazı harika, şarkı zaten harika. Queen'in en sevdiğim şarkılarından.
Bu arada Fredy Mercury'nin hayatının yapıldığı filmi de seyretmeni tavsiye ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Eline sağlık üstadım, yazı harika, şarkı zaten harika. Queen'in en sevdiğim şarkılarından.
Bu arada Fredy Mercury'nin hayatının yapıldığı filmi de seyretmeni tavsiye ederim.
Rica ederim dostum. Filmini çok methediyorlar, ne zamandır izlemek aklımda lakin dizilerden bir türlü fırsat bulamadım ama bu hafta kesinlikle izleyeceğim. :) Önerin için teşekkürler..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Filmi bugün izleme şansım oldu ve tek kelimeyle bayıldım! Oyunculuklar muhteşem, hele ki Rami Malek gerçekten çok iyi performans sergilemiş. Yıllardır dinleyip video kliplerini izlediğimiz parçaların arka planlarını izlemek beni çok mutlu etti. Öyle ki film beni içine o kadar çok çekti ki bitmesini hiç arzu etmedim. Ruhun şad olsun Freddie!

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Gelmiş geçmiş en büyük ses'tir... Müzikologların yaptığı bir araştırma sonucu, aynı parça içinde geçen aynı sözcükleri bile farklı farklı tonladığı ve müzikal yapıya büyük bir zenginlik kattığı ortaya kondu... Belki "fırtınalı" bir hayat biçimini seçmemiş olsaydı erken yaşta kaybetmez ve kulağımızın pasını aldığı nice yeni eser ile zirvedeki yerini pekiştirmeye devam ederdi...