Evelyn Knight - Lucky, Lucky, Lucky Me (1950)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Son günlerde televizyon kanallarının reklam kuşaklarında hoş bir şarkı kulağımızın pasını alıyor. Bir otomobil markasının reklamında kullanılan bu şarkı ta 1950 yılından geliyor, Evelyn Knight seslendirmiş: "Lucky, Lucky, Lucky Me" (Ne şanslıyım, ne ballıyım ben).

Bu coşkulu, neşeli şarkının sözleri, kıt kanaat geçinen, hayatını kazanmak için gece gündüz çalışmak zorunda kalmasına rağmen kalan zamanlarında da doyasıya eğlenen ve harika zaman geçiren kaygısız birinin duygularını anlatıyor, her şeye rağmen kendisini şanslı addeden birinin duygularını. Sözleri kısaca: "Ne şanslı ne ballıyım ben, anasının gözüyüm ben, sekiz saat çalışır, sekiz saat uyurum, ama yine de geriye eğlenmek için sekiz saat kalır bana. Beş parasız da olsam kaygısızca güler oynarım, çok da iyi zaman geçiririm. Güneş'e gülümser, Ay'a dilek dilerim ve ıslıkla bir melodi çalarak kollarımda bir delikanlı olduğunu düşlerim. Sen de kaygılarına bir veda öpücüğü gönder, bak hayat kıs kıs gülüyor, ve Bayan Şans seni de benim kadar şanslı yapacak."

O dönemim şarkılarının melodileri hiç unutulmazdı, şimdikilerin çoğunun melodisini yarım saat sonra bir mırılden deseler, mümkünü yok mırıldanamam.

Eski şarkılar yeniden moda olur mu dersiniz?

Lucky, Lucky, Lucky Me - Evelyn Knight (1950)

Annette Funicello'nu yorumu
Lucky, Lucky, Lucky Me - Annette Funicello

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,882
52,467
Kendi Koltuğunda
Ellerine sağlık scanfan üstadım, keşke eski şarkılar tekrar moda olsa, inan kısa zamanda alışırdı yeni nesil.
Günümüzde eski müzik setleri ekmek peynir gibi satılıyor. Millet eski müzik sistemine stereo dinlemeye bayılıyor.
Bunlardan biri de benim.
Eski 30 yıllık dev kolonlu deck müzik seti satın aldım; süper oldu!

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Bu yaşam coşkusunun yarısı bende olaydı ne güzel olurdu. :)

Çok hoş bir şarkı.

Kişisel kanaatim: eskinin hiç şansı yok, üstadım. :( Gençler bambaşka şeylerle ilgili gözüküyor. Türkiye'de gençlerin tercihi rap müzik gibi gözüküyor artık.

Sunumuyla birlikte bu hoş şarkı için çok teşekkür ederim, üstadım.