Dean Martin - C'est Si Bon (It's so good)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Dean Martin - C'est Si Bon (It's so good)

s-l225.jpg

Dostlarım, Dean Martin'i bir yakalamışız bırakmak olmaz değil mi? :)

Diyelim ki ıssız bir yerde otomobilinizi sürüyorsunuz, yanınızda ise güzeller güzeli bir bayan var, ve üstelik bu bayan rahatta (!) durmuyor. Ne yaparsınız?
Alın size kaderin bir imtihanı ! :)

Allah deyip olaya (!) mı geçersiniz? Yoksa sakinliğinizi korur duruşunuzu bozmaz mısınız?

Dean Martin abimiz görüntülerde sanki ikincisini yapıyor gibi ve ona da yakışan bu :)

Susturucular isimli filmindeki görüntüleri eşliğinde seyredelim o
zaman.

maxresdefault.jpg

www.youtube.com/watch?v=y85se-KEHRA

Not: Şarkıdan kısaca bahsetmek gerekirse - ki fazla bir ayrıntıya girmek istemiyorum - 1947 yılında bestelenmiş İngilizce ve Fransızca sözlere sahip, asıl patlamasını L. Armstrong yorumlayınca yapmış. Eartha Kitt ve Barbra Streisand gibi bir çok güçlü sesler tarafından söylenmiştir.
Not 2) Dean Martin'in yanındaki "rahat durmayan bayanın" ismi Daliah Lavi'dir, kendisi aktris şarkıcı ve modeldir, 1942 İsrail doğumludur, her güzel şey gibi bu tatlı hatun da 2017 yılında Amerikada öbür dünyaya göçüp gitmiştir.

Not 3) Filmin orjinalinde ise olaylar bambaşka (!) :) arka planda başka bir Dean Martin şarkısı çalıyor, eni sonunda yaramaz bayan amacına ulaşıyor gibi :) Sanırım youtubedeki videoyu yükleyen arkadaşımız bir mizansen yapmış, fena da yapmamış aslında :)

c32d288b01c5383394a35c5aace3c85f.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Bu arada klip de 1966 yapımı "Susturucular" (The Silencers) filminden alınan görüntülerle hazırlanmış.. Teşekkürler üstadım.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Üstadım, müteveffa Lavi Hanımefendi'yi burada anlatmaya ne satırlar, ne parafraglar yeterli olur ancak; çok güzel nokta atışı az ve öz bahsetmişsiniz. Müteşekkirim. Ekleyebileceğim tek şey; hayatı boyunca dört evlilik yapan Lavi'nin (eşlerininin hepsi aktör, yönetmen ya da film yapımcısı idi) sahne aşkının aksine; gençliğinde sahnelere veda ederek askerlik görevini yapmak üzere ülkesi İsrail'de vatani görevini yerine getirmesidir. Daliah Lavi'nin kendine has çekiciliği ise neredeyse hem Dean Martin'i, hem de enfes parçayı gölgede bırakmış. Paylaşımınız için teşekkür ederim...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Üstadım, müteveffa Lavi Hanımefendi'yi burada anlatmaya ne satırlar, ne parafraglar yeterli olur ancak; çok güzel nokta atışı az ve öz bahsetmişsiniz. Müteşekkirim. Ekleyebileceğim tek şey; hayatı boyunca dört evlilik yapan Lavi'nin (eşlerininin hepsi aktör, yönetmen ya da film yapımcısı idi) sahne aşkının aksine; gençliğinde sahnelere veda ederek askerlik görevini yapmak üzere ülkesi İsrail'de vatani görevini yerine getirmesidir. Daliah Lavi'nin kendine has çekiciliği ise neredeyse hem Dean Martin'i, hem de enfes parçayı gölgede bırakmış. Paylaşımınız için teşekkür ederim...

Yorumunuza yüzde yüz katılıyorum üstadım, özellikle de Lavi'nin çekiciliğinin hem Dean Martin'i hem de şarkıyı gölgede bırakma hususunda. Ayrıca beğeniniz için teşekkür ederim.