Vadideki Hayat (The Monroes) dizisi..

yukon

Yeni Üye
26 Tem 2011
43
176
Şanlıurfa
59n_Da_Iw.jpg

Sanırım 1977 -78 yıllarında yayınlanan bir diziydi.
Anne - babaları ölmüş 2'si kız 5 kardeşin acımasız topraklardaki yaşam mücadelesini konu alırdı.
Hayatım boyunca hiç bir bölümünü kaçırmadığım (herhalde) tek diziydi.
Dizi 1966 yapımı olup orjinal adı THE MONROES imiş.
Şu video bazı dostların hatırlamasına yardımcı olabilir.

Link:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
59n_Da_Iw.jpg

Sanırım 1977 -78 yıllarında yayınlanan bir diziydi.
Anne - babaları ölmüş 2'si kız 5 kardeşin acımasız topraklardaki yaşam mücadelesini konu alırdı.
Hayatım boyunca hiç bir bölümünü kaçırmadığım (herhalde) tek diziydi.
Dizi 1966 yapımı olup orjinal adı THE MONROES imiş.
Şu video bazı dostların hatırlamasına yardımcı olabilir.

Link:

Bir çok nostalji sitesinde bu diziden bahsedildiğine şahit olmuştum; maalesef yaşım itibarı ile bu diziyi hiç hatırlayamıyorum ama bunca insanın hafızasında kalıp, paylaşıldığına göre güzel bir dizi olmalı..

"Vadideki Hayat"; 1975-1976 yıllarında, TRT'nin henüz siyah-beyaz ve tek kanallı olduğu dönemde yayınlanmış. Bu arada sizin yazdığınız ekibe sonradan bir de Kızılderili Jim diye biri katılmış. İzleyici bu Jim'i bayağı tutmuşa benziyor zira hayatını kaybettiğinde ağlayanlar bile olmuş.. :) Sanırım onu da hatırlamışsınızdır şimdi..

"Küçük Ev" tadındaki bu paylaşımınız için teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Ben hiç hatırlamadım sanırım hiç izlemedim,şimdi kısa videoya da bakıyorum ama olumsuz ...

yukon

Yeni Üye
26 Tem 2011
43
176
Şanlıurfa
Evet Kızılderili Jim'i gayet iyi hatırlıyorum. O'nu aileden saymamam haksızlık olmuş gerçekten. Uyarınıza teşekkür ederim.
Kendimizi bu masum çocuklarla o denli özdeşleştirmiştik ki, Jim bu ailenin (dolayısıyla izlecilerin de) koruyucu meleği gibiydi. Öldüğünde ağlamak da yetersiz kalmış bence, mevlüt okutulsa değerdi ))

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
Vadideki Hayat 70'lerin en unutulmaz dizisiydi. Cumartesi geceleri yayınlanırdı ve herkes ekran başına koşardı. Sadece 1 sezon için çekilmiş bir dizi. Nedense devamı çekilmemiş. Youtube'da renkli fragmanları mevcut, fakat görüntü kalitesi düşük. Eğer bir yerlerde tüm bölümlerini bulabileceğimiz bir link varsa ve siteye kazandırılabilirse çok makbule geçer.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Televizyondan hatırladığım en güzel diziydi sanırım. Jim'in sürekli olarak "Jim Bilir" seklindeki sözünü hatırlıyorum.

araztekin namık

Yeni Üye
20 Ocak 2010
41
109
Osman Beyin tespiti çok doğru.1976'da evimize televizyonun geldiği ilk gün cumartesi idi ve doyasıya "Vadideki hayatı" seyretmiştim. Jim sürekli olarak "Ugh! Jim var bilmek!" derdi. Atı da siyah beyazdı. Ne güzel günlerdi..

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
O günlerde en severek izlediğim diziydi. Ben de hiçbir bölümünü kaçırmamışımdır. :)

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,326
Hatırladığım kadarı ile dizinin ilk bölümünde; ailecek at arabası ile bir nehirden karşıya geçerken anne ve babaları suya kapılmış boğulmuştu.. İleriki bölümlerde kardeşler yalnız başlarına yaşam mücadelesi vermek zorunda kalmışlardı.. Küçük ikiz, büyük ikiz, Emmy, Kızılderili Jim hatırladıklarım..

hayriflix

Onursal Üye
3 Mar 2019
1,733
2,888
Benim çocukluğumun en güzel dizisiydi. Kızılderili Jim (Gerçek ismini bile hatırlıyorum: Ron Soble) en sevdiğim karakterdi. 20 yıldır internette bu diziyi arıyorum. İlk birkaç bölümünü bulmuştum. Onların da görüntüsü kötüydü. Elinde bu diziyle ilgili link bilgisi olan varsa, yardımlarını bekliyorum.
Buradaki link problemli. Yenilenmesi mümkün olabilir mi?

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
Bu ve diğer dizilerin tamamı TRT arşivinde vardır; bu arşivi açmaları gerekir.

yıldız1960

Kıdemli Üye
2 Ağu 2018
160
468

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828

Eline, koluna, emeğine sağlık. Ah bir de Türkçe dublajlı olsaymış tadından yenmezmiş çocukluğumun dizisinin..

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
1.bölüm WinRAR hata veriyor açmıyor yıldız1960. Bilginiz olsun, diğerlerini indirmedim.

jeriko67

Süper Üye
28 Kas 2015
125
377
Anladığım kadarıyla Türkçe dublaj değil, peki alt yazısı var mı?..
Yoksa boşuna indirmeyelim..
Bu arada ben indirsem de indirmesem de emek veren arkadaşa teşekkürler tabi ki..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
28 Nisan 1976 (Sayı 20) tarihli Çarşaf mizah dergisinde "Vadideki Hayat"ın iki sayfalık parodisi yayınlanmış. (Yazan: Kandemir Konduk, Çizen: Bülent Düzgit)

Vadideki-Hayat-1-ar-af-28-Nisan-1976-Say-20.png

Vadideki-Hayat-2-ar-af-28-Nisan-1976-Say-20.png