70'ler ve 80'lerin dizilerini seyredebileceğiniz site..

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,695
istanbul
Arkadaşlar merhaba,
uzun zamandır bu bölümde eski diziler üzerine yazılar yazılıyor, ben de tevellütten dolayı o dönemleri görmüş ve özleyen biri olarak "şunları tekrar nasıl seyrederiz" derdiyle interneti kurcalayıp dururdum.
Müjde! En sonunda bir kaynak buldum.
İçerisinde bulabileceğiniz ve Türkçe altyazılı izleyebileceğiniz dizilerden bazıları:

kf.jpg

686.jpg

214.jpg

457.jpg

1106.jpg

Bunlar sadece bir kısmı, :) bu "kıymetlimiss"lerin haricinde daha birçok dönem dizisi de mevcut.
Tabii böyle bir hizmet için bazı beklentilerim olacak; :cool:
şöyle ki bu tip siteler maalesef uzun ömürlü olmuyor genelde. Mesela bu site de 2. defa isim değiştirdi, tekrar zor buldum. Kapanma, kaynaklara artık erişilememesi gibi olasılıklar yüksek oranda mevcut. Bu sebepten önerim imkanı olan arkadaşların indirebilecekleri kadar diziyi mümkünse koordineli bir çalışmayla indirmeleri yoksa bunların artık sadece resimlerini görme ihtimalimiz yüksek.
Benim 8 yıllık, kömürle çalışan buharlı laptop bu işi yapamıyor. ( seyretmesi bile bazen zor )
Tabii ki bu tamamıyla gönüllü bir çalışma ama eğer yapılabilirse çok muhteşem olur kanaatindeyim.
Buraya kadar okuyanlara sabırları için çok teşekkürler.
Buyrun link:

Tekrarlayayım, bu sadece nostaljik dizileri barındıran bir site değil, onlarca güncel dizi de var, o yüzden filtre kısmında aranan dizilerin yapım yılını 1950 - 1990 yaparsanız asıl konumuz olanlara direkt ulaşırsınız.
İyi eğlenceler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Üstadım böyle bir sitenin varlığından haberim yoktu. Ne iyi ettiniz de bizleri bilgilendirdiniz. Şahsen bu paylaşımınız beni çok mutlu etti. Sitedeki nostaljik dizilerin eminim bir çoğumuzda özel hatıraları vardır. PC'mde yer olmadığından indiremesem de hepsini tekrar izleyeceğim. Sevgi ve saygılarımla çok teşekkürler..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Sayın gürcansarı elinize emeğinize sağlık, çok yaşayın emi, böyle sitelere ihtiyacımız var.
Bu arada Komiser Kolombo'da bir sahne gördüm, elamanın birisi Bred Pitt'in akrabası gibi sanki :) Babası olmasın sakın :))

nnnnnnnnnnnnn.jpg

--------------------------------------------------

SORU: Bu tür alt yazılı dizilere youtubede rastlıyorum ancak altyazı seçeneği ile çıkıyor yani gömülü değil, gömülü olarak nasıl kaydedebilirim bilen var mı ustalar?

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Yakın bir zamanda scooby doo, tenten, heidi gibi çizgi filmleri indirdiğim güzel bir site.
Hatta çoğu linki mecburen okru sitesinden indirmek zorunda kaldığım için (( )) indirme sitesini kullandım.
Lakin her ne kadar bilgisayarlar iyi olsa da kimsenin aklına şehrimize fiber kablo döşemek gelmemiş. internet hızı 8 mb. kaldığı için yüksek boyutlarda kopmalar meydana geliyor.Bu sebeple kısa çizgi filmleri tercih ettim.
Umarım bu siteler çoğalır da gözbebeğimiz olan dizilere kavuşuruz.
Güzel paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum.

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
480
Tabii böyle bir hizmet için bazı beklentilerim olacak; :cool:
şöyle ki bu tip siteler maalesef uzun ömürlü olmuyor genelde. Mesela bu site de 2. defa isim değiştirdi, tekrar zor buldum. Kapanma, kaynaklara artık erişilememesi gibi olasılıklar yüksek oranda mevcut. Bu sebepten önerim imkanı olan arkadaşların indirebilecekleri kadar diziyi mümkünse koordineli bir çalışmayla indirmeleri yoksa bunların artık sadece resimlerini görme ihtimalimiz yüksek.

Ben ilgi alanımda olan klasik dizilerden;

Police Squad dizisi (Çıplak Polis film serisinin öncüsü olan dizi ve sanırım TRT hiç yayınlamamıştı),

TRT'nin 80'ler sonlarına doğru (1986-1988 arası olması lazım) yayınladığı ve o zamanlar hayranlıkla izlediğim ama arşivime nedense katmayı hiç düşünmediğim :18: (muhtesem bir TRT dublajina sahipti) "Sherlock Holmes demek Jeremy Brett demek" sözünün dillere düşmesine sebep olan tüm klasik Sherlock Holmes dizilerini,

ve Hammer filmlerine aşırı hayran olduğumdan dizi versiyonu olan Hammer House of Horror'u indirmeye başladım. Tümü Türkçe altyazılı. Çok kısa zaman içerisinde çizgidiyarında hepsini indirme linkleri ile paylaşıma sunarım.

Hedefimde bir kaç dizi daha var ki bir tanesi Doctor Who. Onları da indirip diyarda paylaşıma sunmaya çalışırım.

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
480
SORU: Bu tür alt yazılı dizilere youtubede rastlıyorum ancak altyazı seçeneği ile çıkıyor yani gömülü değil, gömülü olarak nasıl kaydedebilirim bilen var mı ustalar?

JDownloader2 programını tavsiye ederim.

Ben YouTube'dan herhangi bir video indirirken JDownlaoder2 programı videoya ait ne varsa indiriyor (hatta indirmeden önce neyi indirmek isterseniz seçebilirsiniz). Genelde videonun yanında ses dosyası, açıklama kısmı, var ise altyazıyı ve videonun başlamadan önce yükleyicisi tarafından seçilmiş resmini indirme komutu ile (çok basit bir işlem, sadece youtube linkine tıklayıp kopyalayı seçmeniz yeterli) indirmeye hazır hale geliyor.

Tabii siz altyazı gömülü olarak nasıl indirebilirim diye sordunuz. Bahsettiğim programla beraber gelen altyazıyı yine kullanımı çok basit olan Megui veya MKVToolNix ile videoya gömülü hale getirebilirsiniz. Ama video ile altyazıyı aynı isimle (noktasına, virgülüne kadar) bilgisayarınızda tutarsanız zaten altyazı otomatik olarak gözükecektir.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
JDownloader2 programını tavsiye ederim.

Ben YouTube'dan herhangi bir video indirirken JDownlaoder2 programı videoya ait ne varsa indiriyor (hatta indirmeden önce neyi indirmek isterseniz seçebilirsiniz). Genelde videonun yanında ses dosyası, açıklama kısmı, var ise altyazıyı ve videonun başlamadan önce yükleyicisi tarafından seçilmiş resmini indirme komutu ile (çok basit bir işlem, sadece youtube linkine tıklayıp kopyalayı seçmeniz yeterli) indirmeye hazır hale geliyor.

Tabii siz altyazı gömülü olarak nasıl indirebilirim diye sordunuz. Bahsettiğim programla beraber gelen altyazıyı yine kullanımı çok basit olan Megui veya MKVToolNix ile videoya gömülü hale getirebilirsiniz. Ama video ile altyazıyı aynı isimle (noktasına, virgülüne kadar) bilgisayarınızda tutarsanız zaten altyazı otomatik olarak gözükecektir.

Dostum açıklamaların için teşekkür ederim. Eline emeğine sağlık.
JDownloader benim uzun zamandır İdman ile birlikte kullandığım çok sevdiğim indirme programı. Kendisiyle zamanında bayağı haşır neşir olmuşumdur. :)
Altyazıları programlarla senkronize edip gömme işlemini az buçuk biliyorum.
Üstadım benim sorum sorduğum gibi, yani altyazılı bir şekilde yani gömülü bir şekilde indiremiyor muyuz? Bizi uğraştırmadan altyazılı bir şekilde indirecek bir program var mıdır? Onu sormuştum. :) :)

Moderatör tarafında düzenlendi: