1970 yılında Afganistan'ın başkenti Kabil'de Cennet gibi bir Park

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
780
11,874
1970 yılında Afganistan'ın başkenti Kabil'de
Cennet gibi bir Park ve 40 yıl sonra 2010 yılındaki durumu...

Kabil1z34.jpg

Afganistan’ın, Batı kültürüne çok uyumlu, ılımlı Müslüman nüfusu ve yeşermekte olan bir demokrasisi vardı. Ama ne yazık ki tomurcuklanıp serpilmesine izin verilmedi..

Önce Ruslar işgal etti, Amerika radikalleri destekledi. Zaferden sonra Ruslar gitti... sonra Amerikalılar geldi. Peki ne olmasını bekliyorduk? Afganistan'a özlenen demokrasinin gelmesini mi? Ne yazık ki tam tersi oldu.

Amerikalılar'ın girdikleri her yere "demokrasi" getirmek istediğini söyler... ama girdiği her ülkeye; ölüm, yıkım, savaş, radikalizm ve yoksulluk getirir. Orta Doğu'ya iyi bakın.

İstila ettikleri hiçbir ülkede asla daha iyisi olmadı... aksine hep yukarıdaki fotoğraflarda olduğu gibi bütün güzellikler ve olumlu her şey yerle bir edildi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

vtnsvr

Yeni Üye
5 Tem 2009
25
27
din ve dinciler...
birbirinden şerefliler...
atalarımızın din tercihi çok doğru...
mu acaba...

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
1970 yılında, Afganistan'ın resimdeki gibi olduğuna, inanamıyor insan. Nereden nereye gelinmiş.
1979'a kadar, İran da, resimdeki gibiymiş.
Yaşadığımız dünyayı güzelleştiren de, yaşanmaz hale getiren de, yine biz insanlar.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
383
847
selamlar

tabi ki orayı yıllarca işgal edip insanlarını öldüren rusya nın sucu yok.
çünkü onlar dinci değil

halen orayı işgal edip hergun Afganlı öldürüp bunu keyif ile anlatan amerikanın sucu yok

çünkü onlar dinci değil

suçlular çünkü camiye gidiyorlar

suçlular çünkü onlar AVAM

onlar arkası olmayan halk
güçleri yok
aydınları yok okulları bombalanmış
hep yabancılar gelmiş
dayatmışlar silahları ile

senin yaşama hakkın yok. ben öyle diyorum

sen dincisin

sen kötüsün
demişler

selamlar

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
780
11,874
selamlar

tabi ki orayı yıllarca işgal edip insanlarını öldüren rusya nın sucu yok.
çünkü onlar dinci değil

halen orayı işgal edip hergun Afganlı öldürüp bunu keyif ile anlatan amerikanın sucu yok

çünkü onlar dinci değil

suçlular çünkü camiye gidiyorlar

suçlular çünkü onlar AVAM

onlar arkası olmayan halk
güçleri yok
aydınları yok okulları bombalanmış
hep yabancılar gelmiş
dayatmışlar silahları ile

senin yaşama hakkın yok. ben öyle diyorum

sen dincisin

sen kötüsün
demişler

selamlar

Sayın Hadramut; Yazdıklarımı okudun mu acaba? "Önce Ruslar işgal etti Amerika radikalleri destekledi. Zaferden sonra Ruslar gitti... sonra Amerikalılar geldi. Peki ne olmasını bekliyorduk? Afganistan'a özlenen demokrasinin gelmesini mi? Ne yazık ki tam tersi oldu." Amerikanın desteklediği radikaller iktidarda ne yaptıkları ortada... ilk resimdeki haline döndürdüler de orayı haberimiz mi yok öyle bir durum varda mı onları kutlamadık?

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,735
Aynı şekilde bugün Irak a bakalım,Libya ya bakalım ve en yakın örnek Suriye ye bakalım,bölüp parçaladılar.Afrika kıtasında bir çok bölgede açlık susuzluk devam ederken emperyalistler sömürmeye devam ediyorlar ki gelişemesinler