Grup Vitamin..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
h_Ym_E6mm.png
Grup Vitamin Türk pop müziğini Absürt komedi'ye uyarlayarak parodi müzik yapan grubu. 1988 yılında Gökhan Semiz ve Emrah Anul'un konservatuvarda tanışmasıyla daha sonra iki arkadaşın Selçuk Aksoy'la tanışmasıyla temelleri atılmış ve 1990 yılında bu üç arkadaş tarafından İstanbul'da kurulmuştur. İlk kadrosunda Gökhan Semiz, Selçuk Aksoy, Emrah Anul, Selçuk Demirtaş, Murat Uzunal, Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi ve İzel vardı. Türk müzik tarihinin en iyi ve en çok satan grupları arasında gösterilmektedir.www.youtube.com/watch?v=HdmcxS86RU41998 yılının 17 Ocak gecesinde, Gökhan Semiz Bakırköy'de geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Grup arkadaşları anısına aynı yıl stüdyoda çalışmakta oldukları albümü yayınladılar. 2015 yılında, Tolga Sünter'in gruba katılmasıyla "Endoplazmik Retikulum" adlı albümü çıkararak müziğe geri dönmüşlerdir. Kaynak: Vikipedi

Endopilazmik-retikulum-.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,067
Grup Vitamin'in; 1994 çıkışlı, 5nci albümleri "Aşkın gözyaşları"nın
en güzel parçalarından biri de "Turkish Cowboys"lardı..
Çocukken hep dinlediğim şarkı. Abim almıştı sanırım kasetlerini, zaten başka da kaset yoktu. "Aşkın Gözyaşları" albümünün ilk şarkısı olduğu için daha bir dikkatimi çekiyordu herhalde; üşenmeden başa sarıp sarıp dinliyordum. Evin içinde deli gibi "oww oww çekilin yoldan vahşi batıdan geliyorlar..." diye diye gezerdim. Hey gidi günler!..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Ne zamandır açmayı düşünüp de hep üşendiğim bir başlıktı.. :)

Tekrar birleştiklerini öğrendiğimde bayağı bir heyecanlanmıştım. Albümlerinde yeni parçaların haricinde eski parçaların yeniden yorumlanmaları da mevcut.. Bana göre en başarılısı da İsmail 2.. Zaten parçanın klibi 1 ayda 2 milyonun üstünde tıklanma almış... Eski parçaların yeni versiyonlarına sözüm yok ama diğerleri bana vasat geldi... Gene de eski günlerin hatırına dinlenilir...

Bu başlığı açtığın için teşekkürler sevgili yeryüzü..
www.youtube.com/watch?v=4dbNRQCk8iQ

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
90ları yaşayanlara bir nostalji fırtınası estirecek; ülkemizdeki önemli bazı yeniliklere ve reklamlara gönderme yapan hoş bir parçadır..

"Dr. Alban", "No Coke", "Sezen Aksu", "Hadi bakalım", "Tat ketçap", "Dök dök ye",
"6 kanallı televizyon", "Magic box", "Star 1", "Genç telecard", "Pınar", "Pınarla mayalanan peynire doyum olmaz", "Zetina", "Zetina dikiş makinası, her gelin kızın rüyası", "Arçelik", "Şanzımanlı Arçelik", "Big babol", "Ona", "Luna", "Akbank", "Güveninizin eseri", "TV 1",
"Sana", "Sana'yla beslenip özenle büyütülen çocuklar", "Kupon çılgınlığı", "Pembe diziler", "Rejoice", "Persil", "ALO"" ve "Töbank" benim gözlemlediklerim...

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

"Grup Vitamin"in ilk kaseti "Vitamin"i çıkarmalarının ardından haftalık "Nokta" dergisinin 8 Eylül 1991 tarihli 36'ıncı sayısında çıkan ilgili yazı. Kasetin şaşırtıcı bir biçimde çok satmasından bahseden yazar, grubun solisti ve söz yazarı rahmetli "Gökhan Semiz"le de konuşmuş ( O tarihte İTÜ Türk Müziği Konservatuarı öğrencisiymiş). Yazıda "Vitamin"in küçük bir kültür panoraması olduğundan bahsediliyor.

Hatırlattığın için teşekkürler, sevgili "yeryüzü".

NOKTA_1991_09_Eyl_36_070.jpg

NOKTA_1991_09_Eyl_36_071.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sevgili Scanfan; Nokta paylaşımınızı bir solukta okudum. Teşekkür ederim..

Bu arada albümü dinledikçe, yeni eserlerinden "Seviyoraaa" ve "Dingillerrr"i de çok sevdiğim Vitamin şarkılarına ekleyiverdim. Dinlemeyenlere tavsiye ederim..