Neşet Ertaş - Ah Yalan Dünya!

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Yahu, bağlama, hüzün, kader, ıssızlık, sahipsizlik... Bir enstrüman bir ses ve bir yorumda bu kadar mı mükemmel birleşir? Neşet Usta sen yoksun ama hüznün içimde yaşıyor benim.
Selamlar
Lami Tiryaki

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
41
46
denizci
Ey zaman! Nolur biraz yavaş geçsen...
Lami Tiryaki

Sevgili üstadım, bence yavaş geçmesin; böyle iyi, ben fazla kalmak istemem, harbiden değmez; yiyelim, içelim, eğlenelim, zaman körpe; boşver. Bu arada; konundaki Youtube alıntısının en başında yer alan "http://" kısmını silersen; sayfa düzelecek dostum, ben de bir ara aynı dertten muzdariptim, Kutsal Çizgi Roman’a emanet ol :)

Aklıma gelmişken; Kasım başı Kitap Fuarı için İstanbul’a gelecek çok üstadlarımız olacak, e Etapsal bağlamlar kaçınılmaz tabii :D sen de mutlaka gel dostum, hem pişmaniye canımız çekti yani, biliyorsun; sadece bir tane yiyebildim yaw :Z hemen bitirdiler :d

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729

Sevgili üstadım, bence yavaş geçmesin; böyle iyi, ben fazla kalmak istemem, harbiden değmez; yiyelim, içelim, eğlenelim, zaman körpe; boşver. Bu arada; konundaki Youtube alıntısının en başında yer alan "http://" kısmını silersen; sayfa düzelecek dostum, ben de bir ara aynı dertten muzdariptim, Kutsal Çizgi Roman’a emanet ol :)

Aklıma gelmişken; Kasım başı Kitap Fuarı için İstanbul’a gelecek çok üstadlarımız olacak, e Etapsal bağlamlar kaçınılmaz tabii :D sen de mutlaka gel dostum, hem pişmaniye canımız çekti yani, biliyorsun; sadece bir tane yiyebildim yaw :Z hemen bitirdiler :d

Düzeltilmiştir. Bilgilendirme için teşekkürler dostum. Zaman hızla geçtikçe kaybettiklerimiz artan bir hızla uzaklaşıyormuş gibi hissediyor insan. Öyle ya haklısın. Ah Yalan Dünya, kime kalmış ki.

Buluşma, iyi olur valla. İstediğin pişmaniye olsun dostum, yığarız bu sefer. Böyle pişmaniye dedin ya. Çocukluğumuzda arsalarda akide şekerlerini götürdüğümüz zamanlar geldi aklıma. Hiç büyümeyeceğiz biz.

Selamlar
Lami

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
Akşam ne güzel dinledim bu türküleri.
Şimdi söyleyeyim düşündürdüklerini.

Zaman hızlı geçiyor ya da biz "yavaşlamayı" unuttuk!
Eskiden dinlediğim bir şarkının her şeyini öğrenmeye
çalışırdım. Kim yazmış, ne zaman, ne için yazılmış,
ne anlama geliyor, araştırır, özümseyerek dinlerdim
şarkı, türkü, blues ya da rock her ne türse artık...
Şimdi internette, youtube'de her türlüsüne ulaşıyoruz
ama dinleyip geçiyorum, o şarkıyı söyleyen, şarkıya
ilham veren duygu ve düşünceleri ıskalıyorum çoğu
zaman. Çizgi roman çok, çok okuyoruz ama biraz daha
üzerinde düşünerek okumalı değil mi?
Sadece yemekler değil hayatımız da "fastfood"
oldu biz anlamadan, bir şeyler düşünmeli...:mad:

Teşekkürler Lami üstat, tahminen çoğumuz gibi,
zaman olmadığı için bir çok şeyi yapmak istediğiniz
halde ertelemek zorunda kalıyorsunuzdur ama yine
de daha çok yazınızı okumak istediğimi söyleyeyim...