Los Calchakis - Paola, 11099 (1972)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
***Sitenin çökmesi nedeniyle kaybolan mesajı tekrar yüklüyorum.***

Paola, 11099

"Paola, 11099", 1972 tarihli Fransız filmi "État de siège"in tema müziğidir. Başrolünde Fransız balad şarkıcısı ve aktör "Yves Montand"ın oynadığı filmi "Costa Gavras" yönetmişti. 1970'lerde Uruguay'da yaşanan politik kargaşayı konu alan bu film Türkiye'de "Sıkıyönetim" adıyla bilinmektedir. Yunanlı ünlü besteci "Mikis Theodorakis"in bestelediği bu enstrümantal parçayı filmde (ve soundtrack albümünde), elemanları Şilili ve Arjantinli müzisyenlerden oluşmuş "Los Calchakis" grubu seslendirmişti.

"Paola, 11099"in tema müziği olarak kullanıldığı bir diğer sinema filmi de "Bir Demet Menekşe" adlı 1973 yapımı melodramatik Türk filmidir. Zeki Ökten'in yönettiği filmin senaryosunu edebiyatçı Selim İleri yazmış, başrollerinde Kartal Tibet, Hale Soygazi ve Lale Belkıs oynamışlardır. Filmin jeneriğinde müziği hakkında herhangi bir bilgi bulunmaz.

"État de siège" (1972) filminin tema müziği "Paola, 11099". "Mikis Theodorakis"in film için bestelediği enstrümantal parçayı "Los Calchakis" yorumluyor. "Costa Gavras"ın filminden sahneler eşliğinde sunulmuş.

"Paola, 11099" aynı zamanda "Bir Demet Menekşe" (1973) filminin de tema müziği. Bu klip filmin tamamını içeriyor,
ama sadece jeneriği seyretmeniz yeter,
jenerikte parçanın tamamı yer alıyor.

Paola, 11099 - Br Demet Menekşe filminden

"État de siège" filminin çeşitli dillerdeki afişleri ile içinde "Paola, 11099"ın da yer aldığı soundtrack albümünün muhtelif kapakları.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Üstadım ben de çok beğendim..
Yaşanan ve yaşadığımız benzerlikler insanı hiç şaşırtmıyor..
Teşekkürler..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Videoların yanında bilgilendirme ve afişlerin olması paylaşıma ayrı bir hava katıyor.

Her paylaşımınızı merakla bekliyorum sevgili scanfan..

Bu güzel paylaşımların devamının kesilmemesi temennisiyle teşekkürler..

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Olağan üstü bir melodi. Ben de bugün yavaş yavaş filim müziklerine geçelim diyordum. Fakat sizin, benim hakkımda bilmediğiniz birşey vardır. Hüzünlü filim, hüzünlü müzik hemen ağlatır beni. Şu anda da gözlerim dolu dolu oldu...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Olağan üstü bir melodi. Ben de bugün yavaş yavaş filim müziklerine geçelim diyordum. Fakat sizin, benim hakkımda bilmediğiniz birşey vardır. Hüzünlü filim, hüzünlü müzik hemen ağlatır beni. Şu anda da gözlerim dolu dolu oldu...

Neden mizah dergileri şimdi anladım..
Hüzün hayatın ta kendisidir üstadım..