Sinead O'Connor - Nothing Compares 2U (1990)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor'ın listeleri alt üst etmiş unutulmaz parçası sizlerle..

Parça; başta ABD ve Avrupa'daki bir çok ülkede liste başı olarak sanatçının "Grammy Ödülü"ne layık görülmesini sağlamış ama kendisi bu ödülü çeşitli sebeplerden ötürü red etmiştir.

www.youtube.com/watch?v=SJwb_KXWsbk

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Aşağıda 29 Temmuz 1990 tarihli TV'de 7 GONG dergisine ait bir Sinead O'Connor kupürü görülüyor. Ne yazık ki sanatçı hayatının hiç bir döneminde mutluluğu yakalayamadı, bipolar kişiliği yüzünden çok derin acılar yaşadı. Yeri geldi mental rahatsızlıklar yüzünden çocuklarını sosyal kuruma verdi, yeri geldi defalarca intihar girişiminde bulundu, yeri geldi uyuşturucu&alkol batağına saplandı, defalarca evlenip boşandı, defalarca inancını değiştirdi ama hep yıprandı. Son olarak kelime-i Şehadet getirerek müslüman oldu. Ezanı kendi aksanıyla yorumlayarak bazı kesimlerden bana göre son derece haksız olarak tepki aldı.. Neyse.. Umarım bundan sonraki hayatında mutluluğu bulur, lakin bir manik depresif olarak ne yazık ki bu durum hiç de kolay gözükmüyor..

TV-de-7-GONG-29-Temmuz-1990-Say-31.jpg

youtube.com/watch?v=BdToh5Lrplk

Son düzenleme:

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229
Ben de yenilerde duydum. Çok şaşırdım ve üzüldüm. O yılların simgelerinden biriydi.

Eski haliyle hatırlamak isteyenler yukarıdaki eklemiş olduğum linke bakmasın. Oldukça üzücü.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Anılarımızda yer almış hatıralarımızda rol almış her canlı bizdendir...
Çok üzüldüm.
Ayrıca Nothing compares 2 U şarkısını da çok severim.
Sanatçıyı görünce çok şaşırdım, bir o kadar da üzüldüm.
İnsan hayatı ucuz olmamalı. Bunu da ilk olarak kendisi bilmeli.
Yardım eli uzatan yok demek ki...