Sandy Posey - All hang up in your green eyes (1968)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sandy-Posey-All-hung-up-in-your-green-eyes.jpg

Ülkemizde yeterince tanınmayıp şarkısı bilinen sanatçılar kervanından bir ses sizlerle.. 18 Haziran 1944 doğumlu ABD'li bayan şarkıcı Sandy Posey; 1965'den beri kariyerine pek parlak olmasa da devam etmektedir. Ben parçanın orjinalini ve değiştirilmiş versiyonunu istifadenize sunuyorum. Bence coverı daha başarılı olmuş... Keyifli dinlemeler...

ORJİNAL www.youtube.com/watch?v=4cvn8T_uESI
COVER (Favorimdir..)www.youtube.com/watch?v=rC5uEe_ZSSY

hayriflix

Onursal Üye
3 Mar 2019
1,733
2,888
Bence orijinalinin yerini hiçbir şey tutmaz. Uzun yıllar internette aradığım, ancak youtube dan mp3 olarak indirebildiğim birkaç parçadan birisidir. (Bu arada kayınbiraderimde 45 liği var). Aynı bu şekilde olan bir parça da oscar harris den alta gracia dır.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Bu harika şarkı için teşekkür ediyorum sevgili "Baltimora".

Bu şarkıya bir cover da bizimkiler yapmıştı: "Şehrazat" şarkıyı "İki Gölge" adıyla plağa Türkçe okumuştu. Arkada çalan "Süheyl Denizci Orkestrası"dır. 45'lik 1969'da Odeon Plak'tan çıkmıştı (Pr. Nino Varon). B yüzünde bu şarkının olduğu 45'liğin A yüzündeki şarkı ise "Dün Gece"ydi ve o da "I Take It Back"in Türkçe aranjmanıydı. Aşağıdaki videoda 45'liğin ki yüzü de arka arkaya kaydedilmiş.

sehrazat-2g-lge.jpg

Şehrazat-İki Gölge

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Alta Gracia büyülü bir şarkıdır.
Orjinal plaktan dinleme imkanım olmuştu.

Sandy Posey ne diyebilirim.
En sevdiğim şarkılar.
Çok teşekkür ederim.

Ken Hensley ve Chris Rea ne demeli...

Son düzenleme:

hayriflix

Onursal Üye
3 Mar 2019
1,733
2,888
Sadece youtube dan indirilebilen bir başka parça da HİPO CAMPELİFAN TOCAMELOS dan Sİ Sİ NO NO şarkısı. (Serpil Barlas ın da aranjesi var)
Uzun süre youtube dan indirdiğim ile idare edipte, en sonunda Rato Records sitesinden bir toplama albümde bulduğum başka bir şarkı da Elsa Quarta dan Esta Noche No dur.

Son düzenleme:

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,445
Yaşı 50 ve üzeri olup da bu şarkıyı duymayan var mıdır, hatta beğenmeyen var mıdır acaba? Ama şimdi farkettim, gerçekten Sandy Posey hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Hemen araştıracağım. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
80 lerde Kasetçilerin yaptığı karışık kasetlerde mutlaka İn your green eyes olurdu.Ankara da İzmir Caddesi Moda çarşısı, Karanfil sokak,Soysal pasajı, Kuğulu pasajı, Bahçelievler 7.Cadde karışık kaset arayanların ve liste yapıp doldurtmak isteyenlerin en çok gittikleri yerlerdi.

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
262
1,442
Bu şarkıya bir cover da bizimkiler yapmıştı: "Şehrazat" şarkıyı "İki Gölge" adıyla plağa Türkçe okumuştu.

Bizimkilerin elinden hangi şarkı kurtulmuş ki scanfan, Ama doğrusu bu parçanın Şehrazat
versiyonunu bilmiyordum. Bana göre orijinalinin yanında hem orkestrasyon hem de yorum olarak
çok yavan kalmış.

Arkadaşlar bazı şarkı isimleri vermişler ben de Rahmetli Ferdi Özbeğen'in de oldukça başarılı
cover versiyonunu yaptığı I Know What It is To Be Young diyeyim de Orson Welles'e ve
parçanın 1:01 dk.da "Gençken yaşın bir anlamı yoktur" diye başlayıp aşağıdaki şekilde
devam eden Orson babanın şiirsel davudi sesine haksızlık olmasın.:)

Ben genç olmanın ne olduğunu biliyorum
Ama sen yaşlılığın ne olduğunu bilmezsin
İleride hatırlanacak günlerin olacak
Gözyaşı ve kahkahalarla dolu
Yazdan sonra kış gelecek
Böylece yıllar geçecek...

www.youtube.com/watch?v=KEMhRsF3wJ0

Moderatör tarafında düzenlendi: