Christian Adam - Si tu savais combien je t' aime (1973)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
med.jpg

Dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Christian Adam'ın en beğendiğim parçası..
www.youtube.com/watch?v=-Jg6LpJsw3M

Son düzenleme:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,032
317,743
Orta okula giderken,
Sütü seven bir kedim vardı diyerek
espirili olarak bu şarkıyı söylerdik.
Dile kolay 44 sene önce.
Duygulandım,teşekkürler Baltimora.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Otur ağla şimdi, supernatural'in son bölümünü izlemişim zâten, yapılır mı bu :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Bir ara Fransızca şarkıları uydurma Türkçe çevirileriyle sunma modası vardı galiba. Bu çeviriler "coverlama" şeklinde değil de altyazı şeklinde orijinal şarkının üzerine veriliyordu. Bu işi en iyi "batesmotelpro" diye bir grup kurmuş olan gençler yapıyordu. Başka Fransızca parçaları da bu şekilde yorumlamışlardı. Aşağıdaki 2006 tarihli videoları Youtuba'da 6 milyon görüntülemeye ulaşmış ki bu çok iyi bir rakam. Gerçi bu yaptıkları yeni bir şey değil, 1970'li yıllarda sokaklardaki çocuklar (biz de dahil) bu şarkıyı aynı başlıkla (bizim versiyonda: "Sütü Seven Kamyon Şoförü"!) tornistan etmişlerdi ama bu grup 2006 yılında daha da iyisini yapmış ve şarkıyı tümüyle tonistan etmiş! 1970'li yıllarda bizim arkadaş grubundan hiç kimse Fransızca bilmiyordu, ama Fransızca şarkılar bizlere çok tuhaf şeyler çağrıştırırdı gerçekten (bazen erotik sözler bile yazılırdı üzerlerine!). Bu grup bunu çok iyi yakalamış, bizlerin sadece hayal edip arkadaş arasında espri olsun diye yaptığımızı somutlaştırmışlar, gerçeğe dökmüşler. Bu şarkıyla ilgili mizah dergilerinde çıkmış karikatürler de vardı diye hatırlıyorum, ama şimdi bulamadım. Onun yerine bu klibi ekliyorum.

Anılar için teşekkürler sevgili "Baltimora".

s_t_seven.jpg

Sütü Seven Kamyoncu TEM'e

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Rica ederim değerli büyüklerim, sizlerin kıymetli paylaşımlarınızın yanında benimkilerin lafı bile olmaz. Bir nebze de olsa sizlere hoş vakit geçirtebildiysem ne mutlu bana.. :)