Zaman Tüneli (The Time Tunnel) dizisi..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
50259370203_6ab4baa0d7_o_d.png

75li yıllarda hayal meyal hatırladığım ama hastası olduğum bir diziydi.

Her bölümde zamanda eskilere ışınlanırlar, geri dönmek için çok uğraşırlardı.

Bu dizi hakkında bilgisi olan,linkleri olup ta vermeyeni Manitu defterden silsin. :)
www.youtube.com/watch?v=qOuXPumL3l8​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Bu diziyi hatırladığıma göre sadece 1975'de oynamaması gerekir..

Bu arada kötü şahıslar bazen kahramanlarımızın peşine takılarak,
tünel sayesinde günümüze geldiklerini de hatırlıyorum.

Bizi o yıllara götürdüğünüz için teşekkürler..

50260282952_0cdabbdcde_z_d.jpg

Son düzenleme:

seymin

banned
15 Ağu 2009
225
239
Diziyle ilgili şunları hatırlıyorum. Dizinin kahramanları iki kişiydi. Siyah beyaz helezonumsu çizgilerle kaplı bir tünele girerek zamanda yolculuk ederlerdi. İlk bölümde (yanlış hatırlamıyorsam) Titanik'e ışınlanmışlardı. Nazilerle falan da mecaraları vardı.

Hakikaten ben de çok severdim zamanında. Bugün seyretsek çok ilkel ve basit gelir sanırım. :)

elektrik380

Yeni Üye
17 Tem 2010
5
3
Çocukluğumda yani 8 yaşında etkilendiğim ilk dizi.. Çocuk gözüyle müthişti!.

dickens

Yeni Üye
20 Ara 2010
19
144
Ankara
Hayal meyal hatırladım. bu diziyi nasıl unutmuşum, hayret. Herhalde tekrarı olmadığından.

Merakımdan biraz araştırma yaptım. Dizinin ilk bölümü 4 Kasım 1978 Cumartesi günü oynamış.

Aşağıda Milliyet gazetesinde yer alan ilgili kupür yer alıyor.

50259379683_c35f7db176_o_d.jpg

---------------------------------------------

Bu da 09.12.1978' te yayınlanan bölümünün tanıtım kupürü.

50260038326_5cfc3f9490_o_d.png

Türkçesi var mı? Bilmiyorum.

Ama aşağıdaki linkten dizinin 30 bölümüne orijinal ingilizce dilinde seyretmek kaydıyla ulaşılabiliyor.

Kendime ve seyretmek isteyene iyi seyirler...

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,165
Far Far A Way

Türkçesi var mı? Bilmiyorum.

Ama aşağıdaki linkten dizinin 30 bölümüne orijinal ingilizce dilinde seyretmek kaydıyla ulaşılabiliyor.

Kendime ve seyretmek isteyene iyi seyirler...

Verdiğiniz linkteki videoları bir türlü açamadım.
Açar gözükür her linke bastım sonuç hepsi gereksiz ve virüslü sitelere giriyor.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
"Kaçak" ve "Baretta" dizilerini hiç unutmuyorum.

Kaçak dizisinin final bölümünde İstanbul sokakları boşalmıştı. Hey gidi günler hey!.. :)

dickens

Yeni Üye
20 Ara 2010
19
144
Ankara
Verdiğiniz linkteki videoları bir türlü açamadım.
Açar gözükür her linke bastım sonuç hepsi gereksiz ve virüslü sitelere giriyor.

Sayın Şükrü polat internet tarayıcınızın script'leri engelleyip engellemediğini bilmiyorum fakat vermiş olduğum link'ten ben şu anda diziyi seyretmekteyim. Site birçok video sitesi gibi reklama boğulmuş olabilir, yalnız virüsler konusunda sanırım gereksiz yere endişeye kapılmışssınız. Virüs tarayıcım kesinlikle virüs uyarısı vermiyor -Nod32-. Tavsiyem yeniden denemeniz. Fakat diziyi download etmek ya da seyretmek için şu programı indirin vs. uyarılarına aldırış etmeden --skip download diyerek-- birkaç sn. bekleyip diziyi seyretmenizdir. Saygılar..

asical

Yeni Üye
26 Haz 2009
13
10
Aynı dizinin 90lı yıllarda Quantum Leap Türkçesi "Zamanın ötesinde" adı altında baş rollerini Scott Bakula ve Dean Stockwell'in paylaştığı yeniden çevrimi oynamıştı. Hastası olmuştuk.. :)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
The Time Tunnel

Twentieth Century Fox Television
The Time Tunnel - Zaman Tüneli
Yıl: 1966
Tür: Dizi - Bilimkurgu - Klasik
Yönetmen: Sobey Martin, Nathan Juran, William Hale, Harry Harris, Herschel Daugherty
Senaryo: Irwin Allen, Bob Duncan, Wanda Duncan, William Welch, Leonard Stadd, Carey Wilber, Ellis St. Joseph
Müzik: Herman Stein, Lyn Murray, Robert Drasnin, Paul Sawtell, Leith Stevens
Ülke: ABD
Süre: 1800 dk. (30 Bölüm * 60 dk.)
Oyuncular: James Darren, Robert Colbert, Whit Bissell, John Zaremba, Lee Meriwether, Dick Tufeld, Sam Groom, Wesley Lau, Kevin Hagen, John Crawford, Patrick Culliton, Paul Stader, Lawrence Montaigne, David Watson, Michael Pate, Paul Carr, Rhodes Reason, Perry Lopez, Joe E. Tata, Peter Brocco, Abraham Sofaer, Rodolfo Hoyos Jr, Malachi Throne, Michael Ansara, Lew Gallo, Tiger Joe Marsh, Harry Lauter, Ross Elliott, Michael Haynes, John Winston, Bart La Rue, George Robotham, Vincent Beck, Gary Haynes, John Hoyt
Vitina Marcus

timetunel03.jpg

İki bilim adamı olan Dr. Tony Newman (James Darren) ve Dr. Doug Phillips (Robert Colbert) bir zaman makinesi icat ederler. Daha iyi bir araştırma yapmak adına iki arkadaş dönemin önemli tarihi olaylarına net tanıklık etmek için zaman tüneline girerler. Titanik'in batışından Alamo kalesine kadar ve aynı zamanda geleceğe giden bu serüven aynı zamanda dramatik hikayelere ve sahnelere tanıklık ediyor. Her bir bölümü farklı bir zaman diliminde geçen bu dizi 30 bölümlük büyük bir tarihi ziyafet sunuyor..​

Tüm bölümleri buradan

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,568
Zaman tüneli deyince aklım bir an facebook'a gitti. :) :p

Paylaşım için teşekkür ederim üstadım. ;)

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,727
Zaman Tüneli 70'lerde TRT'de yayınlandığında ilgiyle izlemiş olanlardanım. Bilim Kurgu dizisi olmasına rağmen daha çok Amerikan tarihi olaylarını belgesel bir bakışla yoğuran ilginç bir yapımdı. O dönemin teknik ve mali koşullarını da gözönüne alırsak bu normaldir aslında. Dizinin en bilim kurgu bölümlerinden birinde uzaya gönderilen bir füzenin içinde mahsur kalan biri veya bir hayvan vardı tam hatırlayamadım. Ancak Douglas ve Tony'nin zaman koridorundan bir türlü çıkıp gelememesi, olayların sürekli zaman koridorlarında akıp gitmesi o yıllarda bizi sarhoş etmeye yetiyordu.

Zaman Tüneli deyince bağlantılı olarak aklıma derhal X-Bilinmeyen Bilim Kurgu dergisi gelir. Selma Mine, Saadettin Topuzoğlu, Turan Dursun, Bülent Akkoç gibi birbirinden renkli yazar ve otoritenin katkıda bulunduğu bu efsane derginin her sayısında o hafta TRT'de yayınlanan bilim kurgu dizi ve filmlerle ilgili yazı makale haber sayfaları olurdu. Hala arşivimde duran bu sayılardaki o sayfaları görseniz inanamazsınız. Her hafta en az 8-10 bilim kurgu yapımından haberler olurdu. Tek kanallı TRT'den bahsediyoruz. Efsane genel md İsmail Cem'in mirası o günlerde biz maceraya bilim kurguya tam deyimiyle "doyardık". Bu günün 40-50 adet ulusal kanalında o kadar bol bilim kurgu yayınlanmıyor. Üstelik henüz syber-punk modasının yaygınlaşmadığı tertemiz görüntülerle dolu Uzay Yolu, Uzay 1999, Zaman Tüneli, Logan'ın Kaçışı gibi bir sürü eğlenceli bilim kurgu yapımıyla hayallerimizi büyütürdük. Punk akımıyla bu eğlencelerimiz de biraz karardı sanki.

Selamlar
Lami

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Zaman Tüneli 70'lerde TRT'de yayınlandığında ilgiyle izlemiş olanlardanım. Bilim Kurgu dizisi olmasına rağmen daha çok Amerikan tarihi olaylarını belgesel bir bakışla yoğuran ilginç bir yapımdı. O dönemin teknik ve mali koşullarını da gözönüne alırsak bu normaldir aslında. Dizinin en bilim kurgu bölümlerinden birinde uzaya gönderilen bir füzenin içinde mahsur kalan biri veya bir hayvan vardı tam hatırlayamadım. Ancak Douglas ve Tony'nin zaman koridorundan bir türlü çıkıp gelememesi, olayların sürekli zaman koridorlarında akıp gitmesi o yıllarda bizi sarhoş etmeye yetiyordu.

Zaman Tüneli deyince bağlantılı olarak aklıma derhal X-Bilinmeyen Bilim Kurgu dergisi gelir. Selma Mine, Saadettin Topuzoğlu, Turan Dursun, Bülent Akkoç gibi birbirinden renkli yazar ve otoritenin katkıda bulunduğu bu efsane derginin her sayısında o hafta TRT'de yayınlanan bilim kurgu dizi ve filmlerle ilgili yazı makale haber sayfaları olurdu. Hala arşivimde duran bu sayılardaki o sayfaları görseniz inanamazsınız. Her hafta en az 8-10 bilim kurgu yapımından haberler olurdu. Tek kanallı TRT'den bahsediyoruz. Efsane genel md İsmail Cem'in mirası o günlerde biz maceraya bilim kurguya tam deyimiyle "doyardık". Bu günün 40-50 adet ulusal kanalında o kadar bol bilim kurgu yayınlanmıyor. Üstelik henüz syber-punk modasının yaygınlaşmadığı tertemiz görüntülerle dolu Uzay Yolu, Uzay 1999, Zaman Tüneli, Logan'ın Kaçışı gibi bir sürü eğlenceli bilim kurgu yapımıyla hayallerimizi büyütürdük. Punk akımıyla bu eğlencelerimiz de biraz karardı sanki.

Selamlar
Lami

O yıllarda yaşım bayağı küçük olsa da bahsettiğiniz tüm bilim-kurgu filmlerini hatırlıyorum. Nasipse başlık açmadıklarımı da ilerleyen zamanlarda açacağım.

Bahsettiğiniz X-Bilinmeyen Bilim kurgu dergilerinden bir kaç örneği sitemizde paylaşırsanız eminim herkes bundan memnun kalacaktır.

Tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,727

O yıllarda yaşım bayağı küçük olsa da bahsettiğiniz tüm bilim-kurgu filmlerini hatırlıyorum. Nasipse başlık açmadıklarımı da ilerleyen zamanlarda açacağım.

Bahsettiğiniz X-Bilinmeyen Bilim kurgu dergilerinden bir kaç örneği sitemizde paylaşırsanız eminim herkes bundan memnun kalacaktır.

Tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba Osman kardeşim, sanırım
X-Bilinmeyen
'de isteğini biraz da olsa yerine getirdim. Keyifli okumalar...

Lami Tiryaki

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Türkiye'de 70lerde yayınlanan sevilen dizi;
Kaptan Kusto'nun "Yaşayan deniz" belgeseli ile "Akşam 20:30 haberleri" arasında yayınlanıyormuş.

Aşağıda 6 Ocak 1979 tarihli Milliyet gazetesinde yer alan ilgili kupürleri görüyorsunuz..

50260059496_e751f06d14_o_d.png

50260062506_018ef7dc38_o_d.png

Son düzenleme:

araztekin namık

Yeni Üye
20 Ocak 2010
41
109
"Zaman tüneli" ile tarihin derinliklerine dalardık.

En çok sevdiğim dönem de vahşi batı yani kovboyların yaşadığı dönemdi.

Çok güzel bir dizi filmdi. Hiç kaçırmazdım.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Keşke yeniden çevrilse, unutamadığım dizilerden biridir. Bairolde Doug ve Tony diye iki karakter vardı; ışın silahları filan da vardı yanılmıyorsam.