Logan'ın Kaçışı (Logan's Run) dizisi..

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
LAqxvt_H.jpg

Kıyameti atlatmış dünya 23. yüzyıla girmiştir. Hayatta kalmış insanlar dış dünyadan izole edilmiş yeni bir toplum yaratmıştır. Bu toplumda nüfus kontrolünün sağlanması açısından insan ömrü 30 yaşına kadardır. 30 yaşına gelmiş bireyler bir seçimin eşiğindedir; ya atlıkarınca isimli bir törenle uyutulmayı tercih edecekler ya da kaçacaklardır. Ancak kaçanların bir çoğu da "Sandman" isimli polislerin eline düşmekte ve sonları onların elinde olmaktadır.

Logan da sandman polislerinden biridir. Francis isimli bir kadınla tanışır ve ondan çok etkilenir. O güne kadar kaçanları infaz eden Logan, Francs'in sistem ile ilgili sözlerini düşünmeye ve sistemi sorgulamaya başlar. Artık kaçma sırası Logan'dadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,889
İstanbul
Hayal meyal hatırladığım dizilerden biridir. Aklımda kalan bir bölümünde, başka bir boyuttaki insanlar Logan ve arkadaşlarını bir sahil kenarında direğe bağlayıp, dev yengeçlere yem yapıyorlardı. Bu nefes kesici sahneyi ömrüm boyunca unutamam..

Paylaşım için teşekkürler Mkurt..

xb_Pank_E.jpg

Son düzenleme:

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Benim de unutamadığım sahnesi birinci videodaki insanların toplandıktan sonra havaya yükselmeleri ve "puff" diye yok olmaları.. :)

seaboy07

Yeni Üye
7 Eyl 2010
21
6
Arkadaşlar bu filmi nette aramadık yer bırakmadım, lütfen yardımcı olur musunuz.

Gençlik yıllarımın idol filmiydi. Rica ediyorum...

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,112

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Bu diziyi büyük bir keyifle izlerdim. Hatırlattığınız için teşekkür ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,889
İstanbul
Son düzenleme:

gungora

Yeni Üye
17 Tem 2011
88
33
Çok teşekkürler, ancak linkte ve alt yazıda sorun var..

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,112
link çalışıyor

Çok teşekkürler, ancak linkte ve alt yazıda sorun var..

Sevgili Gungora; link çalışıyor, alt yazıyı indirdikten sonra medya player'ına sağ tıklayıp "dosyalarım"'dan "alt yazı bulu" tıklayıp filmle aynı klasöre koyduğunuz alt yazı dosyasını açın filmde alt yazı belirecektir. Alt yazı tam uyumludur.
Daha sonra alt yazıyı kaydedip 3 bölüm halinde yükleyip öyle link vermeyi düşünüyorum.

araztekin namık

Yeni Üye
20 Ocak 2010
41
110
Logan'ı yanılmıyorsam Fuat İşhan seslendirirdi ve onun sesini çok severdim. Maceradan maceraya koşardık. "Uzay yolu" ve "Uzay 1999" gibi, sürekli takip ettiğimiz gelecekle ilgili bir dizi idi.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,381
Arkadaşlar bu dizinin Türkçe çizgi romanı vardı ama hangi blogdaydı, hatırlayan var mı?