1970'li yıllarda yayınlanan yabancı diziler..

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
stickers-i-love-70s.png

Sevgili Çizgi Diyarı Üyeleri ve Takipçileri,

Çizgili Forum'a üye iken orada "1970'li Yıllarda Yayınlanan Yabancı Diziler" başlığı altında bir çok yabancı diziyi tanıtmıştım. Tatlı Sert, Komiser Columbo gibi.. Ancak yaptığım o araştırmaları kendi bilgisayarıma kayıt etmemiştim. Site çökünce o araştırmalar da silindi.

Eğer onları bilgisayarına kayıt eden varsa ve siteye eklerse yarım kalan o çalışmayı tamamlayabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
1970'li yıllarda yayınlanan Müzedeki Hayalet adlı dizi filmi arıyorum.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Dizideki adı "Kaptan Onedın" olan ve deniz ticareti ile ilgili konuları işleyen dizi filmi de aramaktayım.

ekreme

Yeni Üye
6 Şub 2010
79
94
Selam!..

Kimler geldi kimler geçti; Kara şimşek, 25 yüzyıl, Kökler, Küçük evi Uzay yolu, Zaman tüneli, Logan'ın kaçışı, Atlantis, Savaş yıldızı Galactica, Mavi Ay, Dallas ve bunlar gibi nicesi..

Teşekkürler..

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Mahallede birbirimize seslenirdik o diziler başlayınca, koşar dizileri izlerdik.

En korkunç dizi ise "Müzedeki Hayalet" idi.

surucu32surucu

Yeni Üye
29 Mar 2010
4
5
Bonanza
Vadideki Hayat
Görevimiz Tehlike
Uzay Yolu
Kaçak
Flamingo Yolu
Banaçek
Yukarıdakiler Aşağıdakiler
Kung Fu
Fliper
Vahşi Hayat
Smith ve Jones
Tehlike Çemberi
Görevimiz Tehlike
Bunlar şimdilik anımsadıklarım.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Uzay Yolu en sevdiğim dizilerdendi. Uzay 1999 da güzel bir dizi idi.

surucu32surucu

Yeni Üye
29 Mar 2010
4
5
6 Milyon Dolarlık Adam
Kara Şimşek
Komiser Kolombo
San Fransisco Sokakları
Dallas
Kökler
Mavi Ay
Uzay 1999
Madigan
Kadın Polis
Çarlinin Melekleri
Tatlı Sert
Küçük Ev
Söz Savunmanın
Kaygısızlar
Mc Millan ve Karısı
Beyaz Gölge
Lassie
Tatlı Cadı
Zengin ve Yoksul
Kaptanlar ve Krallar
Güzel ve Çirkin
Shogun

O günler konusunda çokça konuşuldu. Yüceltmek veya yermek anlamsız.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Sevgili üyeler; "Bonanza", "Smith ve Jones", "Tatlı Cadı", "Görevimiz tehlike" ve "A Takımı" dizileri TV EM kanalında, hafta içi her gün, aynı saatlerde oynamaktadır. Aşağıdan yayın akışını takip edebilirsiniz.

Aynı kanal bu dizilerden başka, dönüşümlü olarak "Kara Şimşek", "Kökler" ve "Küçük Ev"i de yayınlamaktadır.

Kısacası TV EM, tam bir nostalji fırtınası estiriyor..

İlgilenenlere duyurulur..

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,432
Kendi Koltuğunda

araztekin namık

Yeni Üye
20 Ocak 2010
41
110
Osman bey yukarıda saydığınız diziler hayatımızın bir parçası gibiydi sanki, hepsini çok iyi hatırlıyorum. Albay Steve Austin'den Kolombo'ya, Maya'ya, Miss Emma Peal, Laura Ingalls, Samantha'ya kadar. Hepsi ailemizden biri gibiydiler..

Sanki şu günlerde TV EM'de "Tatlı Cadı" yeniden yayınlanıyor. Küçük Ev'i yeniden bitirdik.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Osman bey yukarıda saydığınız diziler hayatımızın bir parçası gibiydi sanki, hepsini çok iyi hatırlıyorum. Albay Steve Austin'den Kolombo'ya, Maya'ya, Miss Emma Peal, Laura Ingalls, Samantha'ya kadar. Hepsi ailemizden biri gibiydiler..

Sanki şu günlerde TV EM'de "Tatlı Cadı" yeniden yayınlanıyor. Küçük Ev'i yeniden bitirdik.

Namık bey, ilk olarak forumumuza gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkür ederim. Evet, bahsettiğiniz üzere "Tatlı Cadı" TV EM'de, hafta içi her gün saat 12:00'da oynuyor ve ilk yayınlandığı zamandan bu yana yarım asırlık (1964-1972) bir süre geçmesine rağmen bizleri hala güldürüp, eğlendirebiliyor. Bu da dizinin alt yapısının ve oyuncularının ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor. Bunun yanında, 60lar ve 70lerin başlarında geçen dizideki kılık kıyafet, ev dekorları, takılar, arabalar gibi şeyler de çok dikkatimi çekiyor.. Kısacası nostaljiseverlerin kaçırmaması gereken bir komedi..

Bunun yanında; yukarıda bahsetmiştim ama sanırım gözünüzden kaçmış olmalı. Aynı kanalda gene hafta içleri, hepsi aynı saatlerde olmak üzere; "Bonanza" (08:45), "Smith ve Jones" (11:00), "Görevimiz tehlike" (13:45) ve "A Takımı" (15:45) dizileri aynı saatlerde oynamaktadır. Aşağıdan yayın akışını takip edebilirsiniz.

Ayrıca kanal bu dizilerden başka, dönüşümlü olarak "Kara Şimşek", "Kökler" ve "Küçük Ev"i de yayınlamaktadır.

Bewitched

Yeni Üye
20 Ocak 2017
44
23
Ben de "Tatlı Cadı"yı arıyorum, keşke TV'den izlemeseydim, çok sevdim ama bulamıyorum. Bulan ya da elinde olan varsa, ne olur buraya koysun.. :'(

haberci41

Yeni Üye
8 Mar 2019
5
10
bence bir imza kampanyası başlatalım da trt eski yabancı dizileri arşiv sitesine koysun ben satın almaya bile razıyım:))))))

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım o yıllara ait başroldeki aktörün gölde/nehirde bir sala bindiği bir diziden bahsetti. Ben böyle bir dizi anımsamıyorum. Peki ya sizlere birşeyler çağırıştırıyor mu ?

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Kara Şimşek ve Altın kızlar gibi dizilerin nette olacağını tahmin ediyorum, aramakta fayda var..

jeriko67

Süper Üye
28 Kas 2015
126
384
Valla ismi geçen her dizi ayrı bir efsanee..

Hayat o yıllarda bir başka güzelmiydi ne?..

Ya da biz çocuk olduğumuz için mi bize öyle geliyordu bilemiyorumm..

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
"Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım o yıllara ait başroldeki aktörün gölde/nehirde bir sala bindiği bir diziden bahsetti. Ben böyle bir dizi anımsamıyorum. Peki ya sizlere birşeyler çağırıştırıyor mu ?"

bana hucklebery finn in maceraları gibi geldi ama emin değilim.

Son düzenleme:

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,739
TRT nin arşivinde bu diziler ve daha fazlası mevcut olması gerekir fakat ne yazıkki TRT bu arşivleri günyüzüne çıkarmıyor

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
Vaktim olursa özellikle de 80'li yıllara ait dizi ya da çizgi dizilere ait bilgi ve fotoğraf içerikli paylaşımlarım olacak ama işte vakitsizlik var ya...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
TRT nin arşivinde bu diziler ve daha fazlası mevcut olması gerekir fakat ne yazıkki TRT bu arşivleri günyüzüne çıkarmıyor

TRT'nin neden (özellikle de yabancı dizileri) restore edip yayınlamadığı bir muamma. Eskiyi seven herkesin aklında bu soru var? Neden yayınlamıyor. Sanırım işin içinde lisans vs gibi şeyler var.