Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels) dizisi..

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
50313120137_36844fb5b9_o_d.jpg

Charlie'nin Melekleri, Amerikan yapımı, 1976-1981 yılları arasında ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisidir. Sabrina Duncan (Kate Jackson), Jill Munroe (Farrah Fawcett) ve Kelly Garrett (Jaclyn Smith) dizideki üç orijinal melektir . Özgün adı Charlie's Angels olan dizi ülkemizde tek kanallı TRT döneminde Çarli'nin Melekleri adıyla yayınlanmıştır.

50312283363_1580b94d5b_o_d.jpg

Ben 80'li yıllardan daha çok 70'li yıllardaki dizileri daha iyi hatırlıyorum. Siyah beyaz ve tek kanallı dönem olduğundan olabilir. Osman dostumuz alttaki dizilere de bir el atarsa sevinirim..

Görevimiz Tehlike
Küçük Ev
Charlie'nin Melekleri
Uzay 1999
Uzay Yolu
Tatlı Cadı
Tatlı Sert
Kung-Fu
Baretta
Zengin ve Yoksul
Kral ve Ben
Bonanza
Saint'in Dönüşü
6 Milyon Dolarlık Adam
Kral ve Ben
Kaptan Onedin
Mc Millan ve Karısı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Ben 80'li yıllardan daha çok 70'li yıllardaki dizileri daha iyi hatırlıyorum. Siyah beyaz ve tek kanallı dönem olduğundan olabilir. Osman dostumuz alttaki dizilere de bir el atarsa sevinirim..

Görevimiz Tehlike
Küçük Ev
Charlie'nin Melekleri
Uzay 1999
Uzay Yolu
Tatlı Cadı
Tatlı Sert
Kung-Fu
Baretta
Zengin ve Yoksul
Kral ve Ben
Bonanza
Saint'in Dönüşü
6 Milyon Dolarlık Adam
Kral ve Ben
Kaptan Onedin
Mc Millan ve Karısı

Sevgili Hones, bahsettiğiniz dizilerin çoğunu ekledim,
diğer hatırladıklarımı da en kısa sürede ekleyeceğim.

Maalesef "Tatlı Sert", "Zengin ve Yoksul", "Kral ve Ben", "Mc Millan ve Karısı" ve "Saint'in Dönüşü" dizilerini yaşım itibarıyla hatırlayamadığımdan ekleyecemeyeceğim.. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
50312957556_cf4e28b003_o_d.jpg

Ülkemizde 70'lerin sonu ve 80'lerin başında oynamıştı. Sabrina, Jill ve Kelly ismindeki 3 güzel kadının; Çarli (Charlie) ismindeki bir dedektiflik bürosu sahibi adama bağlı olarak, kendilerine verilen görevleri yerine getirmesini konu alan aksiyon dizisiydi. Nedense bu patron Çarli'nin yüzünü kızlar da bizler de göremezdik. Zira kendisi hep dış hoparlörlü bir cihaz ile konuşurdu. Kızlar kadar bu hoparlör de meşhurdu.. Bir de; kızlara görevlerinde yardımcı olan Bozli (Bosley) diye bir karakter vardı.

Dizideki oyunculardan; Jill karakterini canlandıran Farrah Fawcett güzelliğiyle diğerlerinden bir adım ötede olup, bir döneme imzasını atmıştır.​

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
"Charlie's Angels"ın yapımcısı olan firma; "Kung Fu", "The Six Million Dollar Man", "Happy Days", "Wonder Woman", "The Bionic Woman", "Fantasy Island" ve "Battlestar Galactica" gibi; dönemin en popüler dizilerine imzasını atan Amerikan ABC televizyonudur.

50312965806_ecbab3086c_o_d.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Çarli'nin Melekleri; başrollerini Münir Özkul, Adile Naşit ve Şener Şener'in paylaştıkları,
1978 yapımı "Neşeli günler" filmindeki şu komik repliklere de konu olmuştur. :D

(Palavracı Ziya, abisi Kazım'ın evinde kuzenleriyle TV'de Çarli'nin Melekleri'ni izlemektedir. )

Ziya: (Dizideki güzel oyuncuları küçümseyerek) Hadi yaa!..

Kuzen Ömer: Amca sen en çok hangisini beğeniyorsun?

Ziya: Üçü de beş para etmez!..

Kuzen Yaşar (Şişko): Neee Farrah'ı da mı beğenmiyorsun?

Ziya: Hangisi Farrah?

Kuzen Mehmet: Şu sarışın olanı amca!..

Kuzen Yaşar (Şişko): Şuraya bak anam bee!..

Ziya: Hani şu dişlek olanı mı?

Kuzen Yaşar (Şişko): Dişlek mi?

Ziya: Yaa şu devamlı sırıtan karı mı?

Kuzenler: Evet!!..

Ziya: En koftisi o be!.. Bakın çocuklar ben Amerika'dayken..

Kazım bey: Sen nerdeyken, nerdeyken?

Ziya: Amerikadayken..

Kazım bey: Ha Amerikadayken!?..

Ziya: Evet Amerikadayken.. Bir gün arkadaşlar beni özel bir partiye çağırdı. Bu
Farrah da geldi. O zaman figürandı tabii.. Bana çok asıldı ama yüz vermedim karıya..

Kuzen Ömer: (Tebessüm ederek) Yaşa amca!!..

Kazım bey: Ulan Ziya.. Anladık atıyorsun ama bari yutulur cinsten olsun be oğlum..

Ziya: Abi sen de benim hiçbir sözüme inanmıyorsun ya!..

Kazım bey: Ulan sen de biraz ölçülü at!..

Ziya: Tamam ölçülü atarız. Alla Allahhh!..

Son düzenleme:

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,727
70'li yıllarda Kızılmaske çizimlerini geliştirirken, Sy Barry'nin son dönemlerde Diana'nın yüzünü, Kelly rolündeki Jaclyn Smith'e benzeterek çizdiği söylenir. Gerçekten Barry'nin ilk dönemlerinde nispeten kısa ve meçli saçlarıyla standart 60'lar kişiliğini yansıtırken 70'lerin sonlarına denk gelen maceralarda Diana'ın hem saçlarında hem tarzında bir değişim gözlenmektedir. Dedikodunun bana aslı var gibi geliyor.

Bu arada dizideki Bosley (Bozli); Sami Hazinses kıvamında müthiş sevimli bir sidekick'tir..

Son iki sezonunda galiba Jill (Farrah Fawcett) ya da Kelly tam hatırlayamadım; diziden ayrılıp bir başkası geçmişti yerine. Hatta bir bölümde konuk oyuncu olarak yer almıştı. O bölümde Charlie'nin yanında (tabii izleyiciler Charlie'yi görmeden) arz-ı endam etmişti. Ne günlerdi be...

Selamlar
Lami Tiryaki

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
70'li yıllarda Kızılmaske çizimlerini geliştirirken, Sy Barry'nin son dönemlerde Diana'nın yüzünü, Kelly rolündeki Jaclyn Smith'e benzeterek çizdiği söylenir. Gerçekten Barry'nin ilk dönemlerinde nispeten kısa ve meçli saçlarıyla standart 60'lar kişiliğini yansıtırken 70'lerin sonlarına denk gelen maceralarda Diana'ın hem saçlarında hem tarzında bir değişim gözlenmektedir. Dedikodunun bana aslı var gibi geliyor.

Bu arada dizideki Bosley (Bozli); Sami Hazinses kıvamında müthiş sevimli bir sidekick'tir..

Son iki sezonunda galiba Jill (Farrah Fawcett) ya da Kelly tam hatırlayamadım; diziden ayrılıp bir başkası geçmişti yerine. Hatta bir bölümde konuk oyuncu olarak yer almıştı. O bölümde Charlie'nin yanında (tabii izleyiciler Charlie'yi görmeden) arz-ı endam etmişti. Ne günlerdi be...

Selamlar
Lami Tiryaki

Diana ve Kelly benzetmesini çok iyi yakalamışsınız üstadım.

Bu arada Farrah Fawcett'in ilk sezon sonunda diziden ayrıldığını okumuştum. Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım, bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Farrah Fawcett ilk sezon sonunda diziden ayrıldıktan sonra yalnız 3. ve 4. sezonlarda misafir oyuncu olarak toplam 6 bölümde daha oynamış. Kendisinin yerine Kris karakterini canlandıran Cherly Ladd gelmiş.

Sabrina karakterini canlandıran Kate Jackson ise ilk 3 sezonda rol aldıktan sonra, o da diziden ayrılmış. Sabrina'dan boşalan koltuğa ise Shelley Hack'in canlandırdığı Tiffany oturmuş. O da sezon sonunda diziden ayrıldıktan sonra yerine Tanya Roberts'ın canlandırdığı Julie gelmiş.

Netice olarak Meleklerden sadece; Kelly Garrett'i canlandıran Jaclyn Smith tüm sezon ve bölümlerde oynamış.

Farrah Fawcett; toplam 110 bölümden oluşan dizide sadece 29 bölümde rol alsa da, "Çarlinin melekleri" ile özdeşleşen bir isim olmuştur. Ben bu durumu "Hababam sınıfı"'nda Damat Ferit karakterini canlandıran Tarık Akan'ın durumuna benzetiyorum zira kendisi de serinin sadece iki filminde rol alsa da diziyle özdeşleşen isimlerden biridir.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
İlk yayınlandığı dönemlerde olay olan dizi,
kendi kulvarlarında en önde olan bir çok dergiye misafir olmuştur..

50312302588_ea2f8be9a8_o_d.png

Son düzenleme:

ayberk

Süper Üye
14 Nis 2011
310
386
Eyüp Sultan
Bizim çocukluğumuzda diziler ve çizgi filmler gündelik hayatın o kadar içindeydi ki, çocuklar hepsine bir tekerleme uydurup oyun oynarlardı.. Bunlardan biri de "Çarli'nin melekleri" içindi..

"Çarlinin melekleri,
Kısa kısa etekleri,
Bozli'nin köpekleri,
Hav! Hav! Hav!..."

şeklindeydi..
:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951

Olsun! Hiç yoktan iyidir.. :)

Çok teşekkürler üstadım; indirmeye hemen başladım bile...

Eminim ki buna sevgili Prince de sevinecektir..

Sevinmezmiyim üstadım.:) Hatta işi abartıp ısrar kısmındayım ama nasıl yapmalı bilememekteyim. :D

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
İşin doğrusu tadı damağımızda hala duruyor.Keşke kıyıya köşeye sıkışmış bir kaç bölüm daha olsaydı.Çok sevinirdik. :)

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
İnanın ki Charlie'nin melekleri'nden başka bölüm yok elimde. Ama daha önce paylaşılmamış eski dizilerden (Mavi ay, Cinayet dosyası, Bonanza) birkaç bölüm Türkçe dublaj olarak var bende. Şayet çok "ısrar" ederseniz, ve hangi diziyi talep ederseniz, neden olmasın?

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
İnanın ki Charlie'nin melekleri'nden başka bölüm yok elimde. Ama daha önce paylaşılmamış eski dizilerden (Mavi ay, Cinayet dosyası, Bonanza) birkaç bölüm Türkçe dublaj olarak var bende. Şayet çok "ısrar" ederseniz, ve hangi diziyi talep ederseniz, neden olmasın?

İyi ısrar edermiyim,bilmem ederim belki. :)İşin ısrar kısmı bende seçim kısmı Baltimora dostumuzda olsun öyleyse.:Ğ

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
İyi ısrar edermiyim,bilmem ederim belki. :)İşin ısrar kısmı bende seçim kısmı Baltimora dostumuzda olsun öyleyse.:Ğ

Mavi Ay ve Bonanza'yı Türkçe Dublaj olarak nette bulmak mümkün. Kaldı ki dönem dönem TV'de de oynadığı oluyor.. Ama "Cinayet Dosyası" olabilir zira bu zamana kadar hiç rastlamadım Türkçe dublajına... İlk fırsatta "Cinayet Dosyası" ile ilgili bir başlık açmalıyım forumumuza... :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Sadece bir bölümü altyazılı olarak bulunmakta...

Paylaştığınız bu bölüm; dizinin ilk sezonunun ilk bölümü oluyor. (22 Eylül 1976)

Bu bölümden önce de bir pilot bölümü yayınlanmış. (21 Mart 1976)

Alt yazılı olsa da; büyük bir keyif ile izledim paylaşımınızı; umarım ileride bu güzel diziyi Türkçe Dublajlı olarak da izleme şansımız olur.

Tekrardan teşekkürler üstadım..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Mizah dergisi Fırt'ın Mart 1978 tarihli 107. sayısında çıkmış bir "Çarli'nin Melekleri" parodisi. Başlığı: "Çarli'nin Fıstıkları".

M_FIRT_78_Mar_107.jpg

Son düzenleme:

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,148

Farrah Fawcett; toplam 110 bölümden oluşan dizide sadece 29 bölümde rol alsa da, "Çarlinin melekleri" ile özdeşleşen bir isim olmuştur.
Aklımdan geçenlerin aynısı daha önce dile getirilmiş.

Dün doğum günüymüş.

Biraz hayatına baktım da hep trajedilerle geçmiş. Sadece 29 bölüm yer almış ama Charie'nin Melekleri denildiğinde genel olarak ilk akla gelen isim. Ayrılışı da sorunlu olmuş. Şirket sen bizi nasıl terk edersin deyip hep engeller çıkarmış.

Şiddet görmüş. Son üç yılını da kanser olarak geçirmiş. Ölüm tarihi ise olabilecek en ünlü kişiyle aynı gün olduğu için kimse ölüm yıl dönümü olan 25 Haziran 2009'da Farrah Fawcett'i hatırlamıyor.

Şöyle bir yazı buldum. Bayağı etkiledi beni.

"Çarli'nin Melekleri" adlı dizideki rolüyle dünya genelindeki milyonlarca kişinin gönlünde taht kuran Amerikalı aktris Farrah Fawcett, kanserle verdiği mücadeleyi kalp buran bir belgesel haline getirdi.

Ölüm döşeğinde olduğu açıklanan Fawcett'in, "Farrah'ın Hikayesi" adını verdiği 90 dakikalık belgesel, sanatçının kendisi tarafından, "bir ölü hakkında yazılan kısa biyografi" şeklinde hazırlandı ve geneli itibariyle birinci ağızdan seslendirildi.

Belgesel, aktrisin kanserle 3 yıldır devam eden mücadelesinde inişli çıkışlı zamanlarını, yataktan çıkamadığı son haftalarını, ağır ilaç tedavisini ve oğlunu dahi tanıyamayacak hale geldiğini hüzünlü bir şekilde gözler önüne seriyor. Filmde, sanatçının, yaklaşık 6 ay önce dökülmeye başlayan, milyonlarca kadının gıpta ettiği saçlarını kesişi de gösteriliyor.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul

Aklımdan geçenlerin aynısı daha önce dile getirilmiş.

Dün doğum günüymüş.

Biraz hayatına baktım da hep trajedilerle geçmiş. Sadece 29 bölüm yer almış ama Charie'nin Melekleri denildiğinde genel olarak ilk akla gelen isim. Ayrılışı da sorunlu olmuş. Şirket sen bizi nasıl terk edersin deyip hep engeller çıkarmış.

Şiddet görmüş. Son üç yılını da kanser olarak geçirmiş. Ölüm tarihi ise olabilecek en ünlü kişiyle aynı gün olduğu için kimse ölüm yıl dönümü olan 25 Haziran 2009'da Farrah Fawcett'i hatırlamıyor.

Şöyle bir yazı buldum. Bayağı etkiledi beni.

Verdiğiniz özel bilgiler için teşekkür ederim sevgili ertuga. Bahsettiğiniz üzere son dönemleri acılar ile geçen aktristin Michael Jackson ile aynı günde ölmesi de büyük talihsizlik olmuş, yoksa kendisi TV Dünyasının en önemli yıldızlarından biriydi. Toprağı bol olsun..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Çarli'nin Melekleri; başrollerini Münir Özkul, Adile Naşit ve Şener Şener'in paylaştıkları,
1978 yapımı "Neşeli günler" filmindeki şu komik repliklere de konu olmuştur. :D

(Palavracı Ziya, abisi Kazım'ın evinde kuzenleriyle TV'de Çarli'nin Melekleri'ni izlemektedir. )

Ziya: (Dizideki güzel oyuncuları küçümseyerek) Hadi yaa!..

Kuzen Ömer: Amca sen en çok hangisini beğeniyorsun?

Ziya: Üçü de beş para etmez!..

Kuzen Yaşar (Şişko): Neee Farrah'ı da mı beğenmiyorsun?

Ziya: Hangisi Farrah?

Kuzen Mehmet: Şu sarışın olanı amca!..

Kuzen Yaşar (Şişko): Şuraya bak anam bee!..

Ziya: Hani şu dişlek olanı mı?

Kuzen Yaşar (Şişko): Dişlek mi?

Ziya: Yaa şu devamlı sırıtan karı mı?

Kuzenler: Evet!!..

Ziya: En koftisi o be!.. Bakın çocuklar ben Amerika'dayken..

Kazım bey: Sen nerdeyken, nerdeyken?

Ziya: Amerikadayken..

Kazım bey: Ha Amerikadayken!?..

Ziya: Evet Amerikadayken.. Bir gün arkadaşlar beni özel bir partiye çağırdı. Bu
Farrah da geldi. O zaman figürandı tabii.. Bana çok asıldı ama yüz vermedim karıya..

Kuzen Ömer: (Tebessüm ederek) Yaşa amca!!..

Kazım bey: Ulan Ziya.. Anladık atıyorsun ama bari yutulur cinsten olsun be oğlum..

Ziya: Abi sen de benim hiçbir sözüme inanmıyorsun ya!..

Kazım bey: Ulan sen de biraz ölçülü at!..

Ziya: Tamam ölçülü atarız. Alla Allahhh!..

Neşem yerine geldi :Ğ Teşekkürler

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Atlantisten Gelen Adam'ı çok severdim.Ne günlerdi.Bu diziyi bulabilirmiyiz acaba ?..
Sevgili Abolardis.. Bundan 1-2 sene önce youtube'da tüm bölümleri İngilizce olarak vardı, az önce baktım maalesef kaldırmışlar. Sanırım bu dizinin tüm bölümlerini içeren DVD'si satışa çıktığından yapımcı firma kaldırtmış olmalı..

115540.jpg

Farah Fawcet ile ilgili güzel bir yazı. Dünya.com isimli sitede Hakan Sonok yazmış: "Popüler kültür ikonuydu: Farrah Fawcett"

Merakla ve soluksuz okuduğum bir yazı oldu. Farrah Fawcett hayranlarının muhakkak okumasını tavsiye ederim... Teşekkür ederim üstadım..

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Dynamite Comics 2018 yılında "Charlie's Angels" adında bir çizgi roman serisine başladı, an itibariyle 5. sayısı çıkmış. Senaryosunu John Layman'ın yazdığı comics'lerin çizeri Joe Eisma.

50313033342_eedb22433b_o_d.jpg

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,489
Hayret kimse yazmamış, Charlie's Angels dizisinin yeni film uyarlaması bu sene kasım ayında gösterime girecek. Elizabeth Banks filmi hem yazmış, hem yönetmiş, hem de filmde Bosley rolünde oynuyor. Ayrıca Elizabeth Banks İstanbul'u çok beğendiği için filmin bir kısmını İstanbul'da çekmişler.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
23 Kasım 1977 (Sayı 48) tarihli Çarşaf dergisinden alıntıdır..

50312167363_8b8f92dc98_b_d.jpg

2 Kasım 1977 (Sayı 45) tarihli Çarşaf dergisinden alıntıdır..

50313013222_c05363c81d_o_d.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Karikatürler çok güzel ve eğlenceli :Ğ
Paylaşım için teşekkürler.
Rica ederim dostum. Elimde daha paylaşacağım karikatürler var, fırsat oldukça foruma ekleyeceğim onları da. Lakin bu akşam dizi ile ilgili iki kupürü paylaşmak istiyorum müsaadenle. İyi akşamlar..

TV'de 7 Gün (26 Nisan 1980 Sayı 18)
50312203923_5f0d766cea_o_d.png

TV'de 7 Gün (2 Ocak 1978 Sayı 1)
51152813089_086126f002_o_d.jpg

Son düzenleme:

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Bir espri de benden ve Yeşilçam'dan olsun dostlar...
Türkan Şoray'ın rol aldığı "Sultan" filmindeki karakterlerden biri de Erdal Özyağcılar'ın canlandırdığı "Çarli" idi. "Çarli"nin karısının adı da Melek'ti. Böylece karısı da "Çarli'nin Meleği" oluyordu haliyle!..
:d :4:

50312878951_5800489930_o_d.png

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Türkiye'de gösterilmeyen bir bölümde Çarli'nin Melekleri "Aşk Gemisi"ne konuk olmuştur. (Bu konuya "Aşk Gemisi" başlığında değinmiştim.) Bundan 3-4 sene önce bu bölümü Youtube'da izlemiştim; Ne yazık ki İngilizce olarak tabi ki.. "Belki izlemek isteyenler olabilir." diyerek yazayım dedim.
4 Şubat 1980 tarihli (Sayı 10) Tele Magazin dergisi bu konuya değinmiş.​

50184499828_be0f5e11bf_o_d.jpg

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Türkiye'de gösterilmeyen bir bölümde Çarli'nin Melekleri "Aşk Gemisi"ne konuk olmuştur. (Bu konuya "Aşk Gemisi" başlığında değinmiştim.) Bundan 3-4 sene önce bu bölümü Youtube'da izlemiştim; Ne yazık ki İngilizce olarak tabi ki.. "Belki izlemek isteyenler olabilir." diyerek yazayım dedim.
4 Şubat 1980 tarihli (Sayı 10) Tele Magazin dergisi bu konuya değinmiş.​

50184499828_be0f5e11bf_o_d.jpg

Güzel bir tespit ve paylaşım, elinize sağlık.

Bu arada sıkın dişinizi biraz, İngilizcemi ilerletmeye karar verip bir başlarsam alt yazı işine girmeyi düşünüyorum :)