Yeşilçam'ın fazla bilinmeyen fotoları..

Yeşilçam'ın fazla bilinmeyen fotoları..

RETRO / Artistler, Politikacılar ve Diğer Ünlüler Forumu

Like Tree60Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30.Temmuz.2019, 20:59   #11
Aktif Üye

Otacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 30059
•Rep Seviyesi :
Otacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond repute
Cengiz Semercioğlu'na konuşan Işık ilanı kendilerinin vermediğini açıkladı.

Ayhan Işık’ın vefatının ardından bir ölüm ilanı veren Ermeni asıllı oyuncu Nubar Terziyan’a, Işık ailesinin yine bir gazete ilanıyla yanıt verdiğini yazmıştım cumartesi günü.

Nubar Terziyan, çok sevdiği Ayhan Işık’a ‘oğlum’ diye sesleniyor ve ilanı “Amcan Nubar Terziyan” diye bitiriyordu.

Aile ise karşı ilanda “Bizim Nubar Terziyan diye bir akrabamız yoktur” diyordu.
Işık ailesinin Ermeni asıllı olduğu zannedilmesin diye...

Bu yazım üzerine rahmetli Ayhan Işık’ın eşi Gülşen Işık aradı.
“O zaman da bugün de bizim ırkçılık yapmamız mümkün değil” dedi ve anlatmaya başladı:

“Zaten beni bilenler bilir, annem Ortodoks’tur ve Rusya’dan gelmiş bir aileyiz biz.

Rusya’dan gelen ailenin burada doğan tek ferdiyim ben.
Dolayısıyla ayrımcılık yapmak, azınlıklar hakkında ırkçılık yapmak bizim yapacağımız şeyler değil.

Ben de kızım da böyle bir yakıştırmayı kendimize zül sayarız.”
“Peki o ilanı aile adına veren kim?” diye sordum.
“Evet, o dönem bizi de üzen o ilan verildi. Ancak Ayhan öldüğü zaman kraldan çok kralcılar ortaya çıkmıştı.

O ilanı da veren Ayhan’ın ailesinden birileri olmalı. Ama benim ve kızım tarafımdan verilmiş bir ilan değildi. Hatta sonrasında bunu da açıklamıştık” yanıtını verdi.

Ayhan Işık’ın ailesinin Makedonya göçmeni olduğunu ancak Işıyan soyadını neden değiştirdiklerini bilmediğini söyledi Gülşen Hanım.

“Ben Ayhan’la tanıştığımda Işıyan değildi, ünlü Ayhan Işık’tı zaten, tanıştık ve evlendik” dedi.
sekonme bunu beğendi.
Otacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Temmuz.2019, 21:20   #12
Aktif Üye

Otacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 30059
•Rep Seviyesi :
Otacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond reputeOtacı has a reputation beyond repute
Alıntı: Dedecan 61´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hangi memleketten ve hangi dine mensup olursa olsun hepsi de bu camiaya ve Yeşilçam'a hizmet etmiş GERÇEK SANATÇILARDI.. Hepsi bizdendir, benimsemiştik neticede... Nur içinde yatsın..
Hürmetlerimle..
+Nette yanılmıyorsam daha genç resmi de olacaktı veya arşivimde olsa gerek, bulursam onu da yollarım dostlar, kısmet.. Şimdilik bunu buldum..

Siyah beyaz resmi ben renklendirmiştim, sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı... daha genç bir resmi varsa paylaşırsan çok mutlu olurum...
seneca66 bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (27.Ağustos.2019 Saat 09:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı mesaj düzenlendi..
Otacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Temmuz.2019, 22:04   #13
Süper Üye

Dedecan 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 45427
•Rep Seviyesi :
Dedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond reputeDedecan 61 has a reputation beyond repute
Alıntı: Otacı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siyah beyaz resmi ben renklendirmiştim, sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı... daha genç bir resmi varsa paylaşırsan çok mutlu olurum...

Arşivimde bulamadım ama nette var diye hatırlıyorum, senin için boş bir vaktimde arayacağım merak etme...
seneca66 bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (27.Ağustos.2019 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla..
Dedecan 61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil