Çizgi Roman Diyarı

Çizgi Roman Diyarı (http://www.cizgidiyari.com/forum/)
-   RETRO / Artistler, Politikacılar ve Diğer Ünlüler Forumu (http://www.cizgidiyari.com/forum/retro-artistler-politikacilar-ve-diger-unluler-forumu/)
-   -   Muharrem Gürses (http://www.cizgidiyari.com/forum/retro-artistler-politikacilar-ve-diger-unluler-forumu/129526-muharrem-gurses.html)

scanfan 03.Mayıs.2019 09:45

Muharrem Gürses

Muharrem Gürses
(1913-1999)

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Muharrem Gürses

"Kemal Gökhan Gürses"

Karikatürist [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], ünlü senarist, aktör ve yönetmen "Muharrem Gürses"in oğludur (diğer oğlu merhum "Atilla Arcan"). Muharrem Gürses'i Hababam Sınıfı filmindeki kalpsiz okul müdürü rolünden hatırlarız, ama onun yönettiği, yapımcılığını yaptığı ve senaryosunu yazdığı sayısız filmi vardır. Ayrıca birçok filmde de rol aldı. Muharrem Gürses 7 Nisan 1999'da ölmüştü. Kemal Gökhan Gürses aşağıdaki "Öküz" dergisi yazısını babasının ölümünden 1 ay sonra kaleme almış. Muharrem Gürses'i oğlunun kaleminden okuyalım:

Baltimora 03.Mayıs.2019 13:15

Detaylı bilgilendirme için teşekkürler sevgili Scanfan. Bir şeyi merak ettim.. Atilla Arcan ile soyadının tutmaması; Atilla Arcan'ın sahne ismi olarak bunu kullanmasından mı yoksa başka bir sebebe dayanmasından kaynaklanıyor?

scanfan 03.Mayıs.2019 13:32

Alıntı:

Baltimora´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 605044)
Detaylı bilgilendirme için teşekkürler sevgili Scanfan. Bir şeyi merak ettim.. Atilla Arcan ile soyadının tutmaması; Atilla Arcan'ın sahne ismi olarak bunu kullanmasından mı yoksa başka bir sebebe dayanmasından kaynaklanıyor?

Ben de sizin gibi düşünüyorum, sevgili "Baltimora", yani sahne adı olabilir. Kaynaklarda Atilla Arcan'ın doğum adının "Atilla Gürses" olduğu yazıyor. Kemal Gökhan Gürses'ten 10 yaş kadar büyükmüş merhum Atilla Arcan.

Baltimora 03.Mayıs.2019 13:59

Alıntı:

scanfan´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 605047)
Ben de sizin gibi düşünüyorum, sevgili "Baltimora", yani sahne adı olabilir. Kaynaklarda Atilla Arcan'ın doğum adının "Atilla Gürses" olduğu yazıyor. Kemal Gökhan Gürses'ten 10 yaş kadar büyükmüş merhum Atilla Arcan.

Teşekkür ederim sevgili büyüğüm.

mustafa sazak 03.Mayıs.2019 15:48

Alıntı:

Baltimora´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 605044)

Yıllar önce Atilla Arcan'la ilgili okuduğum bir yazıda "Babasının adıyla bir yerlere gelmiş olmamak için soyadını değiştirdiği" belirtiliyordu.

misterno 03.Mayıs.2019 19:29

Atilla Arcan'ın Muharrem Gürses in oğlu olduğunu bende bilmiyordum şimdi öğrendi.Atilla Arcan iyi taklit yapardı rahmetli.İzmir fuarında Zeki Müren taklidini izlemiştim gazinoda.

Dedecan 61 03.Mayıs.2019 20:07

Atilla Arcan'ı da Muharrem Gürses'i de rahmetle anıyoruz evvela.. Hababam sınıfı ve bazı filmlerde cimriyi oynayan Muharrem usta'ya Yeşilçam camiasında reelde eli açık olduğu söylenirdi... :)

Baltimora 04.Mayıs.2019 14:37

Alıntı:

mustafa sazak´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 605069)
Yıllar önce Atilla Arcan'la ilgili okuduğum bir yazıda "Babasının adıyla bir yerlere gelmiş olmamak için soyadını değiştirdiği" belirtiliyordu.

Bilgilendirme için teşekkür ederim Mustafa bey. Eksik olmayın.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:38