Çizgi roman ön izleme

slave

Yeni Üye
14 Haz 2010
25
143
Çizgi roman arşivi yapanların en büyük sorunu aradığı çizgi romanı bulamamaktır her halde
Örnek:

İlk olarak bu adresden progragramını indiriyoruz.
Programı zip arşivinden çıkarıp yüklüyoruz

Programı açınca aşşağıda ki gibi ayarlayıp apply diyoruz

Ve sonuç

Şayet arşivinizi düzenli klasör şeklinde tutuyorsanız o klasöre girmeden içinde bulunan arşivin ön izlemesini görmek isterseniz klasörün içine arşivinize uygun resmi içine koyup adını FOLDER olarak değiştirmeniz yeterlidir

Sonuç:

Not: Eğer simgeleriniz hala ikon şeklinde gözüküyorsa uzantınızı CBR ya da CBZ olarak değiştirin.
uzantıların anlamı:
.cb7 →7Z programınla sıkıştırılmıştır
.cba → ACE programınla sıkıştırılmıştır
.cbr → RAR programınla sıkıştırılmıştır
.cbt → TAR programınla sıkıştırılmıştır
.cbz → ZIP programınla sıkıştırılmıştır

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,042
20,184
Kamlançu
Anlatım için teşekkürler. Daha önce tesadüfen öğrenmiştim bu programı. Çok işime yarıyor açıkçası :)
Bu arada klasör içine atılan en son dosya hangisi ise onun ön izlemesi görüldüğü için yeni bir resim eklemek yerine ön izlemesi görülecek dosya dışarı çıkarılıp tekrar aynı klasöre konularak da aynı işlev görülmüş olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,194

İlginç bir yazılım sayın "slave", teşekkürler.

Ben resim izleyici-düzenleyici program olarak "ACDSee"yi (çok eski bir versiyonunu) kullanıyorum, ve aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi hem "CBR" hem de "pdf" dosyalarının ön izleme görüntüleri (ilk sayfaları) ikon olarak görüntüleniyor. Yazılımın hangi ayarını ne zaman değiştirdiğimi hatırlamıyorum, ama çok eskiden bir ara bunları göstermiyordu. Uzunca bir süredir resimde görüldüğü gibi ön izleme resimleri mevcut.

ACDS_ss.jpg

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,561
İzmir
Çizgi roman okumak için kullanılan en popüler program cdisplay'in son sürümünü kullanıyorum.
Ön izlemeleri şu şekilde:
comicsmarvel.png

İlave bir programa ihtiyacım olmuyor.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,194
Çizgi roman okumak için kullanılan en popüler program cdisplay'in son sürümünü kullanıyorum...İlave bir programa ihtiyacım olmuyor.

Sevgili "The_DarknesS", şimdi kontrol ettim, benim kullandığım "CDisplay" 1.8.1.0 versiyonuymuş ve sizin belirttiğiniz özellik benimkinde yok. Yine ücretsiz olduğunu tahmin ettiğim sizin kullandığınız "CDisplay"in versiyonu nedir ve acaba nasıl ulaşabiliriz. Ben artık CDisplay'de güncelleme yapılmadığını sanıyordum, acaba sizinki üçüncü parti yazılımcılar tarafından yapılmış "mod" versiyonlardan biri midir? Yoksa yeniden güncellemelere başladılar mı?
Teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,561
İzmir

Sevgili "The_DarknesS", şimdi kontrol ettim, benim kullandığım "CDisplay" 1.8.1.0 versiyonuymuş ve sizin belirttiğiniz özellik benimkinde yok. Yine ücretsiz olduğunu tahmin ettiğim sizin kullandığınız "CDisplay"in versiyonu nedir ve acaba nasıl ulaşabiliriz. Ben artık CDisplay'de güncelleme yapılmadığını sanıyordum, acaba sizinki üçüncü parti yazılımcılar tarafından yapılmış "mod" versiyonlardan biri midir? Yoksa yeniden güncellemelere başladılar mı?
Teşekkürler.

Benim kullandığım versiyon : CDisplayEx Win64 v1.10.17
Ama bir daha güncelleme gelmiş: Version 1.10.29 var şimdi sitelerinde.
Buradan bakınız:

kral27700

Kıdemli Üye
20 Nis 2012
131
195
GAZİANTEP
Değerli site yöneticileri. Ben her iki proğramı indirdim kurdum. Hatta uzantılarını cbr yerine cbz yaptığım halde olmadı. Sistem XP niye olmadığını çözemedim. Yanlış yaptığım bir şey mi var bilemedim. Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,042
20,184
Kamlançu
Halen sorunu yaşayanlar varsa şu videoda kısaca çözümü var:

www.youtube.com/watch?v=zEHZ0WR4GBE

Videoyu desteklemeyen bilgisayarlar olabilir ya da burası Türkiye, yarın ne olur ne olmaz Youtube yine yasaklanabilir, o yüzden burada da özetle yapılması gerekeni yazalım:

"Klasör Seçenekleri"ne girip "Görünüm" menüsüne gelip "Her zaman menüleri göster/küçük resimleri gösterme" seçeneğinin önündeki tıkı kaldırıp işlemi onaylıyoruz. Bu kadar.

Son düzenleme:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,083
Kastamonu
Burada söyleye söyleye dilimde tüy bitti: Linuks kullanın, Linuks kullanın...

Bakın Debian 8'de cbr ve cbz uzantılı dosyalar nasıl görünüyor...

Yaaa!...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,979
Ben CDisplayEx programının halen güncel versiyonu 1.10.33 'ün 64 bit versiyonunu kullanıyorum...

Bu programın seçenekler->Ayarlar->diğer sekmesinde küçük resimler bölümünde 9 çeşit arşiv programı sıralanmış, sol tarafında tic konacak kutucuklar var...
Bunlar: cbr, cbz, cbt, cb7, rar, zip, tar, 7z, webp... Bunların hepsini seçerseniz bu uzantılı dosyaların küçük resimlerini aktif etmiş olursunuz...

Program için: adresi ise açık olarak

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,364
Ben CDisplayEx programının halen güncel versiyonu 1.10.33 'ün 64 bit versiyonunu kullanıyorum...

Bu programın seçenekler->Ayarlar->diğer sekmesinde küçük resimler bölümünde 9 çeşit arşiv programı sıralanmış, sol tarafında tic konacak kutucuklar var...
Bunlar: cbr, cbz, cbt, cb7, rar, zip, tar, 7z, webp... Bunların hepsini seçerseniz bu uzantılı dosyaların küçük resimlerini aktif etmiş olursunuz...

Program için: adresi ise açık olarak

Öğeleyin hem o proğramı indirip kurdum, hem cdisplayex.com dan yeniden kurdum, şu an ön izleme aktif.

Yabancı çizgi kitaplarda benim gibi fazla alınca (indirince) ön izleme olmadan baya bi zorlanıyor insan.

Bazen zaman yetmiyor. Şu anlık sorun halloldu, teşekkürler ilginiz için.