Çizgiroman'ları Paint ile parlatma..(Çok pratik)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Paint.net programıyla çok kolayca sayfaları parlatabiliriz.Programı nette her yerden veya kendi sitesinden indirebilirsiniz.
Programı kurup açalım dosyamızı seçip ilk resmi tıklayıp açıyoruz.
Görüntü şöyle,

ppkik.jpg

Üstte okla belirttiğim ince ayar butonuna tıklıyoruz açılan menüden PARLAKLIK-KARŞITLIK seçiyoruz.

Ben bu resim için bu değerleri seçtim sonucu resmin taramasına göre kendi zevkinize uyarlayabilirsiniz.

pp1.jpg

Sonra üst menüden dosya butonuna basıp farklı kaydet deyip kaydediyoruz.aynı dosyaya kaydederseniz eskisiyle değişsinmi diye sorar tamam derseniz yeni resim eskisiyle değiştirilir.
Bir tüyo,

Kaydet dediğinizde kaliteyi düşük tutarsanız dosyanın boyutu yarıya yakın düşer kalite kaybı hissedilmez.
pp3.jpg

(Her resim için geçerlidir diyemem 300 dpi taramalar için sorun çıkarmıyor
dilerseniz ilk yaptığınız resmi tekrar seçip zoomlayın gözünüzle görün.)

Bu değerler renkli sayfalar için değildir kapak resmi için ayarları istediğiniz şekilde düzeltiniz.
Değerleri bir kez ayarlayınca her seçtiğiniz sayfa için tuşa tıkladığınızda saniyede değişir.

Programı Raven sayesinde keşfettim kurcaladıkça çok güzel ayrıntılar,özellikler olduğunu farkedeceksiniz.
Kafanıza takılanları yazın birlikte çözelim,romanlar ışıldasın.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Teşekkürler Büyük Beyaz beyazlatma Kolay gibi görünüyor. 300 dp kalite ayarları nasıl olacak?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
300 dpi taradığınız sayfalar cam gibi olur zaten.Sayfayı seçtiğinizde değerleri oynatarak en iyi sonucu alabilirsiniz.Bu ayarlar ile oldukça küçük boyutlu olacaktır.