Foruma pratik şekilde resim yükleme (Resimli anlatım)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
arkadaşlar foruma en basit şekilde resim yüklemeyi şu şekilde yapabiliriz..ilk olarak bu adrese gidiyoruz..

ve karşımıza bu sayfa çıkıyor..

bpgi78ntfaj4d6sti.gif

gözat kısmına tıklıyoruz ve bilgisayarımızdan yüklemek istediğimiz resmi seçiyoruz
bpgia5sdsls0sj6na.jpg

seçilen resmi tıklayıp aç butonuna tıklıyoruz.

seçilen resmin görüntüsü ekrana geliyor sayfanın üst kısmında resmin url adresi var kırmızı içine aldığım yeri sağ tuşla tıklayıp kopyalıyoruz.

bpgibmod3q928chnq.jpg

şimdi kopyaladığımız url adresini konuya ekleyelim şekildeki işaretlediğim butona tıklıyoruz ve bu görüntü çıkıyor.
bpgievt082kd84fom.jpg

kutunun içindeki htttp yazısını siliyoruz ve linkimizi buraya yapıştırıp tamama tıklıyoruz konuyu aç butonuna tıkladığımızda artık resmimiz yüklendi..
bpgiixefuod4b5kyu.jpg

bazen resim boyutları sayfaya sığmayacak kadar büyük olabilir resmi uygun boyuta getirmek için anlatım bu linkte..
http://www.cizgidiyari.com/forum/resim-boyutlandirma-resimli-anlatim-t23053.html

takıldığınız yerde yazın çözüm buluruz..:)

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
sevgili kardeşim eline sağlık,bir deneme yaptım oldu,ama bir sorun var
siteye eklemiş olduğum kitaplar için nasıl kapak oluşturacağım selamlar
asimreis

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Büyük beyaz Ali Bey dostum verdiğiniz 666...kodlu pencereyi tıkladım."Gözat"filan yok.Almanca bir sürü yazı var.Resmi seçtim.Kopyaladım (sanırım!)ama kocaman bir resim ne kesebildim ne de
yapıştırabildim.Yok mu bu resim yüklemenin anlaşılır,pratik,kolay bir yolu?
Mesaja resim ekleyeceğim "cevapla"kısmına mı yükleme yapılacak?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
dnbsrdurdvj81yj96.jpg

Ağabey 1 nolu yere tıkladığınızda resmi seçeceğiniz pencere açılacak resmi seçip tamam deyin sonra 2 nolu yere tıkladığınızda resim yüklenecek (eğer çok devasa boyutlu değilse)
ve resmi sayfada göreceksiniz.

dnbsty86ms4dhnw1m.jpg

sonra işaretlediğim yerdeki linki kopyalayıp foruma dönüp sağ klik ile yapıştırın tamamdır.
Önce küçük bir resim yükleyip deneyin.
Resim yükle sitesinden resmi boyutlandırıp yükleme yapabilirsiniz, ancak 666kb sitesi resmi çok çok uzun yıllar silmeden sakladığı için onu tercih ediyorum.