Resim yükleme sitelerine resim yükleme ve 116 adet resim yükleme sitesi

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Resim yükleme sitelerine resim yükleme ve yüklediğimiz resmi forumumuza eklemek için yapılması gerekenleri adım adım resimli anlattım. Ayrıca 116 adet resim yükleme sitesinin bağlantılarını veriyorum.

Öncelikle Resim URL'si Nasıl Alınır?

Oldukça basit bir işlem aslında tek yapmanız gereken;

Resmin üzerine gelip sağ tık yapıp Resim URL'sini kopyala seçeneğine tıklamak.

Ya resim kendi bilgisayarımızdaysa?

O zaman resmi depolama sitelerine yüklemeniz gerekiyor. Bunlardan bazıları;

Postimage.com, hizliresim.com, tinypic.com

Ve bunlar gibi bir çok site ben Postimage.com u kullanıyorum.

En allta 116 adet resim yükleme sitelerinin bağlantılarının listesini verdim. Üzerlerine tıklayarak girip inceleyebilirsiniz.

Resmi yükledikten sonra Doğrudan Link yazan url'yi alıyoruz.

Bu resim URL'leri ne işe yarıyor peki?

Postimage la url ile direkt resim ekleyebilirsiniz.​

!!! Aİle içeriği seçmeyi unutmamalısınız !!!​

Resim yükleme sitesine giriş için adrese tıklayın:​

2low1s.gif

1_ad_m.jpg

2_ad_m.jpg

3_ad_m.jpg

En uygun boyut olarak 800x600 15 inch monitör seçeneğidir.
4_ad_m.jpg

5_ad_m.jpg

cats_crop9.jpg

POST.jpg

Yeni bir pencere açılacak..
Bu pencerede bir sürü satır satır kodlar olur...
En iyisi şimdilik resmin direkt linkinin olduğu satırda ki adresi kopyalamaktır...

Artık kopyaladığımız url adresini konuya ekleyebiliriz. Şekildeki işaretlenen butona tıklıyoruz.​
bpgievt082kd84fom.jpg

Alttaki görüntü geldi.​
bpgiixefuod4b5kyu.jpg

Kutunun içindeki http yazısının üzerine sağ tıklayıp yapıştır diyoruz. Linkimizi buraya yapıştırınca tamama tıklıyoruz ve başka bir işlem yapmayacaksak artık konuyu aç butonuna tıklayarak konumuzu açmış oluyoruz.​

2low1s.gif

116 adet resim yükleme sitelerinin bağlantılarının listesini veriyorum. Üzerlerine tıklayarak sitelere girip inceleyip sizin için uygun olanı kullanabilirsiniz:

ZamanGezgini​

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Değerli dostum,
Forumlarda paylaşım yapan - yapacak olan arkadaşlar için önemli bir kaynak çalışma olmuş.
Ellerine sağlık.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Teşekkürler. Güzel bir konu olmuş.
Eskiden açmış olduğum bir çok konuya ait kapak resimleri artık görünmüyor.
Ben de bir zaman bulup o konuları editlemek istiyordum.
Evet .. İşte sana fırsat timed ! Zaman gezgini üzerine düşeni yaptı ve gerekli adresleri yayınladı.
Şimdi de sen ufaktan işe başla bakalım.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
Ben aşağıdaki siteyi kullanıyorum ve bu güne kadar bi sıkıntı yaşamadım.....

Sevgili "gandor08", söz konusu resim yükleme sitesi "hizliresimyukle.com"un hizmet koşulları bölümüne baktım, orada şöyle bir ibare var:
"Yüklemiş Olduğum Görüntüler Ne kadar Sürede Kaldırılır ?
Resimleriniz yükleme tarihinden itibaren 1 Yıl sonra sistemden otomatik olarak silinecektir.
"

dikkatinizi çekmek, uyarmak istedim. Aslında hiçbir site sonsuza kadar resimleri muhafaza etmez sanırım, ama bu süre bazılarında çok daha kısa. Aslında yukarıdaki listedeki sitelerin resimleri muhafaza etme sürelerini de topluca görebilsek ona göre tedbir alınabilirdi.

"Postimage.org"
un "sıklıkla sorulan sorular" (FAQ) bölümünde ise şunlar yazıyor:
"Resimler sunucularda ne kadar süreyle depolanır?
Sınırsız sayıda görüntü yükleyebilirsiniz, resimler hiç gösterim almasalar bile silinmeyeceklerdir, bu konuda endişelenmenize gerek yoktur"

Son düzenleme:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122

Sevgili "gandor08", söz konusu resim yükleme sitesi "hizliresimyukle.com"un hizmet koşulları bölümüne baktım, orada şöyle bir ibare var:
"Yüklemiş Olduğum Görüntüler Ne kadar Sürede Kaldırılır ?
Resimleriniz yükleme tarihinden itibaren 1 Yıl sonra sistemden otomatik olarak silinecektir.
"

dikkatinizi çekmek, uyarmak istedim. Aslında hiçbir site sonsuza kadar resimleri muhafaza etmez sanırım, ama bu süre bazılarında çok daha kısa. Aslında yukarıdaki listedeki sitelerin resimleri muhafaza etme sürelerini de topluca görebilsek ona göre tedbir alınabilirdi.

"Postimage.org"
un "sıklıkla sorulan sorular" (FAQ) bölümünde ise şunlar yazıyor:
"Resimler sunucularda ne kadar süreyle depolanır?
Sınırsız sayıda görüntü yükleyebilirsiniz, resimler hiç gösterim almasalar bile silinmeyeceklerdir, bu konuda endişelenmenize gerek yoktur"

Sevgili dostlarım; ben yukarıda sevgili Scanfan'ın vurguladığı nedenle linkini verdiğim 116 resim yükleme siteleri içinden kendi kullandığım Postimage sitesinin resimli anlatımını verdim. Tavsiyem olur...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Bugünlerde yeni üyelerimizin resim yükleme ve postimage.org'la ilgili çok sayıda soruları oluyor. Ben de kısa bir açıklamadan sonra bu resimli anlatımın linkini veriyorum. "Dr. Kim" çok açık bir biçimde anlatmış. Ben de onun anlattıklarına bir iki hususu daha eklemek istiyorum. Aslında ekleyeceklerimi üyelerimizin çoğu gayet iyi biliyor, ama yeni katılan üyelerimiz buraya bağlantı verdiğim halde sormaya devam ettikleri için bu eklemeleri yapma gereği duydum..

1. Dosya eklerken "sürükle bırak" özelliğini de kullanabiliyoruz. Bu bence çok pratik bir özellik,
zira klasik yöntemde bazen sürekli klasör ve alt klasörler
arasında gezinmek zorunda kalabiliyoruz.

Postimage_resimli_1.jpg

2. Çok sayıda dosyayı aynı anda yükleyebiliyoruz (çoklu yükleme).
Bu özellik benim sürekli olarak işime yarıyor.

Postimage_resimli_2.jpg

3. Son olarak da web'de beğendiğiniz bir resmi, bilgisayarınıza kaydetmeden doğrudan
o siteden postimage.org'a yükleyip forumda kullanabiliyorsunuz (İnternetten doğrudan yükleme) Gerçi bu işlemi postimage.org'u kullanmadan da yapabilirsiniz, resmin konumunu kopyaladıktan sonra doğrudan foruma yapıştırabilirsiniz, ama öyle yaparsanız resim üzerindeki kontrolünüzü kaybetmiş olursunuz, yani onu tekrar boyutlandırma imkânını yitirirsiniz. Webdeki resim bazen çok büyük boyutlarda olabiliyor ve forumda açılmak bilmiyor, bazen de hiç görüntülenemiyor, siz onu postimage.org'dan yüklerken istediğiniz boyuta indirgiyorsunuz. Bir avantajı da şu: Bazen resim belli bir zaman sonra ana kaynağında siliniyor/kaldırılıyor. Siz postimage.org üzerinden yeniden yüklemiş olduğunuz için sizinki kaybolmuyor. Hem de yeni bir link oluşturmuş oluyorsunuz.:

Postimage_resimli_3.jpg

4. Son bir uyarı: yükleyeceğiniz resimlerin büyüklüğü 1 MB'ın altında olsun. Üstünde olursa postimage farklı kodlar veriyor. Gerçi onları da dolaylı yoldan forumlara yüklemek mümkün ama sorun çıkarıyorlar.

Son düzenleme: