Boxca.com upload sitesine dosya ekleme nasıl yapılır?

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,941
Zaman,zaman özel ileti yoluyla benden Boxca.com sitesine nasıl üye olunacağı ve nasıl dosya ekleneceğine dair soru soran arkadaşlara en son SevgiliTafamus kardeşimde eklenince bu konuya ait bir başlık açmak farz oldu.

Değerli arkadaşlar önce Boxca.com sitesi hakkında biraz bilgi vereyim daha sonra konuyu anlatmaya devam edeyim.

Boxca.com Türkiye Türkçesine çevrilince diğer adıyla "bohça" (bilmeyenler için; içine çamaşır, elbise vb. koyup sarılan dört köşe kumaş) bir Azerbaycan sitesi.Kullandığım kadarıyla söylüyorum; oldukça basit, upload ve download hızları da çok yüksek.

Kişi başı 5000Mb diğer bir deyişle 5Gb. alan boşluğunu size tahsis ediyor.Kullanım sınırsız ve en fazla tek seferde 150Mb. büyüklüğe kadar müsade ediyor.Bir seferde yine en fazla 3 dosya upload edebilirsiniz.

En son diyeceğim ben kullanıyorum ve memnunun ayrıca herkese tavsiye ederim.

Öncelikle Boxca.com sitesine giriyoruz.Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkıyor.

bn6d4qxevvwc1yfjy.jpg

Bu sayfa üzerinde ki "Qeydiyyat" yazan yere tıklıyoruz.Bu sefer karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkıyor.

bn6diml2kqot4ok72.jpg

Bu sayfa üzerinde ki "Payment İnfo" ve "Coupon Code" yazan yer hariç bütün boş alanı doldurup en son Üzv Ol yazan yere tıklıyoruz.

bn6dlimvbq41eisse.jpg

Nihayet işte üye olduk.Artık dosyalarımızı upload edebiliriz.Bunun için tekrar birinci sayfamıza geri dönüp,

bn6doydbry8wb31a6.gif

burada bulunan gözat sekmesine tıklıyoruz ve upload edeceğimiz 1.dosyamızı ekliyoruz.Eğer 2.dosyamız varsa ikinci defa takrar upload düğmesine tıklıyoruz ve eğer üçüncü dosyamız varsa yine aynı şekilde upload düğmesine tıklıyarak dosyalarımızı ekliyoruz.

Görünüm aşağıda ki gibi oluyor.

bn6dsvycj05b8scvy.gif

En son Yükle butonuna basınca dosyalarımız yükleniyor ve yükleme bitince bize download adreslerini veriyor.

Eklediğimiz bütün dosyaları adresleri tekrar lazım olursa diye aşağıda ki resimde kırmızı alanda gösterdiğim "Qovluktaki fayllar" alanına tıklarsanız rahatlıkla yüklediğiniz bütün dosyalarınızın adreslerini görebilirsiniz.

bn6dyej2l2s111hku.jpg

Bu vesileyle bütün forumumuz sakinlerine bol çizgiromanlı günler dilerim.