youtube ve benzeri yasaklı sitelere giriş resimli anlatım..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Mahkeme Kararı ile Kapatılan Sitelere Girin [Windows XP - Resimli Anlatım]
Mahkeme Kararı ile Kapatılan ve Telekom Tarafından Yasaklanan Sitelere Girmenin Tek Yolu[Resimli Anlatım]

DNS ayar değişimi ile telekom tarafından yasaklanan tüm sitelere girebilirsiniz.

DNS numarası yenilenmişdir.

Anlatım :

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı 'na gelip sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz.

Resimdeki Pencere Geliyor :

big8mfwzru6k5iw2q.jpg

Buradaki " İnternet iletişim Kuralları (TCP/IP) " yazan yere 2 kez tıkladığınızda aşşağıdaki pencere açılır :

big8nmx9hnp271syq.jpg

Bu pencerede " Aşşağıdaki DNS sunucu adresini kullanın yazan yerin başındaki daieresel alana tıkladığınızda " Yeğlenen DNS Sunucusu " ve " Diğer DNS Sunucusu " aktif hale gelecektir.

Şimdi bu bölümleri aşşağıdaki resimdeki gibi doldurduktan sonra " Tamam 'a " basıp tekrar " Tamam 'a " basıp pencereleri kaydederek kapatmış oluyoruz.

big8p5uq9xk507u1u.jpg

Şimdi bilgisayarımızı kapatıp yeniden açtığımızda DNS ayarlarımız etkinleşmiş oluyor ve Telekom tarafından yasaklı tüm sitelere girebiliyorsunuz..

yeni dns ayarları da şu şekildedir,
8.8.8.8
8.8.4.4

xp kullanıcıları içindir..umarım yararlı olur..

izmarit

Yeni Üye
19 Şub 2010
47
3
İşe yaramadı ama paylaşımın için sağol ne yapalım belki birgün yasakları kaldırlarda böyle şeylere ihtiyacımız kalmaz hersey için yinede varol sağol