Quick ve Flupke / Resimlerle Hikayeler Dergisi

Geoff

Yeni Üye
23 Mar 2018
2
5
Merhaba arkadaşlar, elinde "Resimlerle Hikayeler Dergisi"nin 1958 yılına ait 24. sayısında yer alan "Quick ve Flupke" (Hergé) çizgi romanının dijital kopyası olan var mı? Şimdiden teşekkürler ve selamlar

Hi everybody, who have a scan of Quick and Flupke (Hergé) in Resimlerle Hikayeler Dergisi (#24, 1958)? Thank you in advance and regards

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

Paris'ten forumumuza katılan "Geoff"un aradığı dergi rahmetli "profesör" üstadımızın başladığı ama ne yazık ki tamamlayamadığı "Resimlerle Hikayeler Dergisi"nin sondan bir önceki 24. sayısı (dergi 25. sayıda sona ermiş). Bu sayı forumumuzda şu anda yok, muhtemelen rahmetlinin koleksiyonunda mevcuttur. "Geoff" bu sayıda tefrika edilen bir "Quick ve Flupke" macerasını arıyor (Türkçe). Resimlerle Hikayeler Dergisi Sıralı Liste.

Tarama_20170505_4.jpg

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Bu seri benim arşivime ait listede 2 orijinal ciltte 24 sayı olarak görünüyor. Ama kitapları bulup henüz teyit edemedim.
Bazı serilerde orijinal ciltlere dahil edilmeyen sayılara da rastlıyoruz, fakat ben 24'ten sonrasını görmedim. Kitapları bulursam en azindan ilgili bolümlerin fotosunu Geoff ve Diyar sakinleri için seve seve çekeceğim. Ayrıca 2. Cilt, listemde yazılı olduğu gibi (yaklaşık 25-30 yıl öncesine ait bir liste bu) 24. Sayıda mı sonlanmış ona da bakacağım. Ben de merak ettim.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Yaklaşık üç ay sonra Resimlerle Hikayeler Dergisinin 2. orijinal cildini buldum.

Ancak 2. cilt, tıpkı hatırladığım gibi 24. sayıda sona eriyor ve daha sonraki sayılar hakkında malümatım yok. Sayfa numaralarının birbirini takip ettiği tüm sayıların en sonuncusu, yani 24. sayı 384. sayfayla sonlanmış ve devam etmekte olan Tenten macerası bu sayfada sona ermiş.

Geoff'un sorduğu Quick ve Flupke, bu dergide Kaya ve Özer adlı iki çocuk karakter olarak Türkçeleştirilmişler.

Benden maalesef buraya kadar... Umarım derginin sonraki sayıları başka bir arkadaşta çıkar ve buradan paylaşır.
Selam ve sevgilerimle.