Neden kadınlar erkeklerden uzun yaşar ?

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
Bilim insanları tarih boyunca yaptıkları sıkı bilimsel çalışmalar sayesinde , kadınların erkeklerden daha uzun süre yaşadıklarını bulmuştur. Ben de bu ilginç olayın nedenlerini araştırırken , konuyla ilgili bir kaç fotoğraf buldum. Resimler gerçektir ve kurgu değildir...

1-1.jpg

1-3.jpeg

1-4.jpg

1.jpg

2-1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6-2.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9-2.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14-2.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18-2.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana
Kadınların daha uzun yaşamasının bir sebebi de şudur ki; Kadınlar erkeklerle evlenir, erkekler de kadınlarla... :D

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Kadınların daha uzun yaşamasının bir sebebi de şudur ki; Kadınlar erkeklerle evlenir, erkekler de kadınlarla... :D

Birde şöyle bir söz duymuştum. Bir Tanrı misafiriyle konuşurken araya telefon görüşmesi girdi. Karısıyla konuştu, haliyle bekledim. Sonra muhabbete geri döndük. Tekrar telefon çaldı. Yine bir bayanla görüştü ve onunda ikinci karısı olduğunu ve ikisiyle birlikte ayrı yerlerde yaşadığını söyledi. Bana şu nasihatta bulundu;
"Hayatı seviyorsan, mutlu ve uzun süre yaşamak istiyorsan iki kadınla evlen!!! Tek kadın seni tüketir..."

Birde inşaat sektörü, dolayısıyla kanalizasyon, elektrik tesisatları, asfaltlar, mobilyalar, otomotiv vs.. hayatı kolaylaştırmak için gereken herşeyin bir üretim, bakım aşaması var. İşçiler yani erkekler hem az paraya hem de angarya işlerle kendi hayatları için pek faydalı olmasa da, tüm bu imkanlardan yararlanan tüketici kesimin hayatını kolaylaştırmak için çalışıyorlar. Daha riskli ve sağlıksız bir hayat sürüyorlar. Neyse bazı üretimler otomasyona dönüşerek yük azalıyor. Ama binlerce sene bu tip benzer faaliyetler yapılıyordu.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,793
4,711

Sayın Hones ;

İlginç çalışmalara imza atıyorsun. Sen de "karınca" gibi olanlardansın. Karıncalar , toplamacılıkta - bir araya getirmede - emek harcamada bir numaradırlar.

Ayrıca şu cümleyi yazmadan duramayacağım ; "Sen sıradan değilsin".

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

( *Not : Başlığa itirazım var. Bütün fotoğrafları inceledikten sonra başlığın şöyle olması daha mantıklı gibime geldi ; "Erkekler kadınlardan neden daha kısa yaşar?" veya "Erkekler neden , kadınlardan daha erken ölür ?" veya "Erkekler neden , kadınlardan daha çabuk ölür ?" vb. gibi ... )

Son düzenleme:

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,313
İşin aslı genel olarak kadınlar dünya malını çok sever dolayısıyla uzun yaşarlar. Yukarıdaki resimlerde kadınların uzun yaşamasına destek oluyor bir nevi. Kelliğin evlilikle alakası olduğunu sanmıyorum ama çok dert verip beyazlatabilirler..

Killbill

Yeni Üye
24 Mar 2012
7
5
tabi değişik bir bakış açısı.. sevdim.. :)
Bu fotoğraflar bu hayata karşı ''Allah'a emanet yaşıyoruz'' deme şekliniz :)
meslek grupları hemen hemen aynı ve
iş güvenliği sıfır sıfır sıfır :)

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Off, off... Baretinini tak koruyucu malzemeni kullan...