işte benim yeni güzel kitaplığım :)

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
IMG_20131221_173943.jpg öyle çok özel bir tasarım değil ama içinde kitaplar olunca odamı güzelleştiren en büyük etken :) içerisindeki kitaplardan bazıları sevgili eniştemin ve profesör , Cem Demirbaş ve yeryüzünün hediyesi. Eski kitapları da çok ama çok seviyorum önemli olan kitabın cildi kapağı değil içindekilerdir :) her ne kadar dışı bizi çoğu zaman cezbetsede. :)

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
Çok güzel Sevgili Virgo_bsk. Umarım en kısa zamanda kitapla dolar taşar da yetmez olur :p

Bu arada bir şey dikkatimi çekti tekrar. Bunu bir iki yayınevine sormuştum ama cevap vermemişlerdi. Niye bu kitapların boyutları standart olmaz ? Yani kitap boyutu olarak 3 - 4 standart belirlersin ve tüm kitaplar bu standartlardan birinde basılır. Her yayınevi farklı farklı boyutlarda kitap basıyor. Çok önemli bir konu değil tabi ki de en azından kütüphanede istif ederken zorluk çıkmaz.

rafael

Yeni Üye
15 Kas 2010
82
100
Hayatınızda hiç kötü görüntüsü olan bir kitaplık gördünüzmü?
Sorumu izin verirseniz hepimiz adına yine ben cevaplıyayım.
Hayır.
Buradaki "virgo_bsk" arkadaşımıza ait kitaplık da çok güzel görünüyor derim.

İnşallah en kısa zamanda onu kitaplar ile doldurur ve "Bundan sonra ben ne yapacağım" diye kara kara düşünür...

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
yorumsuz ....

Allah herkese evinde kucukte olsa bir kitaplik nasip etsin ... :cool:
Boylesi de var . Yer : Irlanda ... Orada olmak kim istemez ...
Buradaki eski kitap kokusunu hissetmek ne guzel olurdu !
... :S
15025645766898290841591563517197n.jpg

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Herkese o güzel yorumları için tesekkur ederim :) inşallah kitap okuyan okunmayan her insanin kitapligi okur. Simdi final sinavlarimdan dolayı okuyamiyorum ve bunu otobüste okuyarak gidermeye calisiyorum. Kitapligima katkisi olan yada olmayan herkese tesekkur ederim ilerde hayalim yurt disindaki büyük kütüphaneleri görmek resimdeki gibi :)

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Evet doğru o gece evi serisi lisedeyken tek tek gidip almistim lise sonda aldim sanirim smdi üni 2. Siniftayim epey olmuş. Ama okurken çok zevk almistim en sevmedigim Yanmis kitabiydi okurken çok baydi ama yinede çerez niyetine okuduğum kitaplardan oldu. Keyifliydi :)

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
Beğendim... Önlü arkalı dizebiliyorsun, benim kitaplığım gibi geniş.... Ne güzel bir duygu istediğin zaman elini uzatıp okuyabiliyorsun tekrardan tekrardan..... :)

12 Şub 2010
15,006
543,719
Allah herkese evinde kucukte olsa bir kitaplik nasip etsin ... :cool:
Boylesi de var . Yer : Irlanda ... Orada olmak kim istemez ...
Buradaki eski kitap kokusunu hissetmek ne guzel olurdu !
... :S
15025645766898290841591563517197n.jpg

O kütüphaneyi gezdim ve bol fotoğraf çektim sevgili mimar777

Kütüphaneden ziyade müze gibi

Mimari ve görüntü olarak muhteşem ama kütüphane olarak sevmem böyle yerleri.

Kitaplar seyirlik değil, okumalık olmalıdır. Kitap müzede değil, kütüphanede güzeldir. Elini attığında hemen ulaşacağın mesafede olması lazım. Okunamayan kitabın benim nezdimde değeri yoktur.
Mesela Ankara'daki Milli Kütüphane denilen yerde kitaplar tutsaktır. Okunmamaları için her türlü tedbir alınmıştır. Bir kitaba ulaşıp okuyabilmek, cezaevindeki bir mahkumu, tutukluyu ziyaret etmekten çok daha zor ve katı koşullara bağlanmıştır. Üniversitede okurken bir araştırma için bu kütüphaneden yararlanmak istedim ama o koşulları yerine getirmem mümkün olamamıştı. İki yıl kadar önce de bu kez çizgi roman araştırması için teşebbüs edeyim dedim, hemen vazgeçmek zorunda kaldım.

Sevgili virgo, biriktirmek için değil okumak için kitap edinmeni öneririm:)

İyi okumalar:)

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
Hacı olmak gıbı bırsey

Kitaplar seyirlik değil, okumalık olmalıdır. Kitap müzede değil, kütüphanede güzeldir. Elini attığında hemen ulaşacağın mesafede olması lazım. Okunamayan kitabın benim nezdimde değeri yoktur.
Mesela Ankara'daki Milli Kütüphane denilen yerde kitaplar tutsaktır. Okunmamaları için her türlü tedbir alınmıştır. Bir kitaba ulaşıp okuyabilmek, cezaevindeki bir mahkumu, tutukluyu ziyaret etmekten çok daha zor ve katı koşullara bağlanmıştır. Üniversitede okurken bir araştırma için bu kütüphaneden yararlanmak istedim ama o koşulları yerine getirmem mümkün olamamıştı. İki yıl kadar önce de bu kez çizgi roman araştırması için teşebbüs edeyim dedim, hemen vazgeçmek zorunda kaldım.

Asla kotu anlamda degil ama boyle bir kutuphaneyi gezmek ; kulturel acidan haci olmak gibi birsey ... Kimbilir ne kadar mutlu olmussundur:? Gerci dedigin dogru ; bu tur kitapliklar kitaplarin hapishanesi gibidir ama genede o kadar kitabi bir arada gormek guzel olmali . Bence bu tur yerleri gezmek insana elindeki kitaplarin kiymetini ogretir . Artik profesorun disinda KULTUR HACISI demekte yanlis olmaz ... :D

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili mimar777, Dublin'deki üniversitenin kütüphanesi bu. Giriş katta muhteşem tablolar, haritalar (tarihi), heykeller var. Üst kata çıkıldığında bir kısmının resmi olan paylaştığın bölüm var. Koridorun iki yanında büstler ve tavana kadar tarihi kitaplar var. Dünyanın en ünlü kütüphanelerinden. Arap ve islam kültürüne ait o kadar tarihi eser var ki, imrenmemek, iç geçirmemek mümkün değil. O görünen kısım çok küçük bir bölüm. Çıkışta hediyelik eşya satan koca bir mağaza var ve çok sayıda satıcı, çekirge sürüsü ( ben de dahilim o sürüye:D ) misali alışveriş yapanlardan para tahsil ediyor. Giriş de parayla tabii:). Dublin'de bu kadar muhteşem olmasa da bize göre muhteşem çok sayıda müze-kütüphane var. Ama kitaplar bize göre çok pahalı.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322

tabi ki kitaplari hem biriktirmeli hem de okumali. Belki tuhaf gelecek ama bazen kitaplarimi cikarip toz alip iblari severim. Kitap ve cizgiroman okuduğum anlar benim en mutlu anlarimdir :)