Eşek sıpası..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Tam 36-37 yıl önce ben 6-7 yaşlarındayken bizim kıyı komşumuz tarlaya eşeğiyle giderdi hep görürdüm. Birgün babamı gece gece geldi çağırdı babam koşarak gitti ben ne olduğunun hiç farkında değilim. Sabah kalktığımda babam gel sıpaya bakalım deyip elimden tuttu komşuya gittik. Birde ne göreyim.:D:D Altta resimde görünen sıpadan doğmuş meğerse. O sıpa ile 1-2 ay hergün beraberdim. Ona sütü ben içirirdim komşu da bana yeni yaptıkları ev ekmeğinden kalın bir dilim salça sürerdi bir topak tulum peyniri..:) Belkide eşekliğim bu yüzdendir.:) Az önce nette bu resmi görünce bir anda bunlar aklımdan geçti.:) Sıpa iyidir..

spa.jpg

spa1jpj.jpg

spa22.jpg

spa223.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Harika!... :) Seninkisi eşeklikse, aramızda eşek olmayan (muhtemelen hiç) yok demektir.

Babana ve komşuya da selam olsun!...

12 Şub 2010
15,006
543,776
Çok sevimli:)

Eşek kelimesini hakaret olarak kullanmak, insanoğlunun en büyük nankörlüklerinden biridir.

O kadar faydasını gördüğü bir yaratığı aşağılamak nankörlükten de öte...

hozal

Yeni Üye
28 Ocak 2013
50
101
Sayın "profesör" ün yorumu insan psikolojisini çok güzel ifade ediyor. Sayın "büyük beyaz" ın güzel anısını okumaktan büyük keyif aldım. O güzel günleri ileride de yaşamasını diliyorum.

haşim ünvan

Kıdemli Üye
15 Haz 2012
233
291
istanbul
Bütün hayvanların yavruları gibi sıpa da çok güzel. Ne şanslıymışsınız ki görmüşsünüz, sevmişsiniz ve beslemişsiniz. Biz sadece resimde görüyoruz.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Sütü o kadar yararlıymış ki, litresi çok büyük rakamlara satılıyor ve şimdilerde eşek çiftlikleri kurmak karlı bir iş alanı haline geldi.... Kansere filan iyi geldiği söyleniyor. İşin ilginci geçmişte mahalle sütçüleri inek sütüne eşek sütü de katıp çoğaltıyorlar diye şikayet edilirdi. Meğer adamlar bilmeden hayırlı bir iş yapıyor, aynı zamanda da zarar ediyorlarmış...

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,644
Teşekkürler ya aldın çocukluğuma köyüme kadar götürdün beni ya ne desem azdır.