Bu da geldi başıma!!!

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Siz milyonda bir ben diyeyim milyarda bir olacak olay geldi başıma!

Geçtiğimiz pazar ormanda av yaparken çalıların altında ucunda patlamış balon bulunan bir karton gördüm.
Eğilip elime aldığımda üzerinde Fransızca cümleler gördüm!
Fransa Ecole Maternelle denilen okullardan ana okulu sınıflarından havaya salındığı ortaya çıktı!

Eve döner dönmez arayıp tarayıp okulu nette buldum!
Hemen mail attım ve onlarda geri döndü!
Dayanamadım telefonla aradım!
Geçen sene okullar kapanırken yaz başında atılmış bu balon!
Bir mutlu oldular anlatamam!!!
Türkiye'den aranmalarınada acaip şaşırdılar orası ayrı tabii...
İnsan yaşadıkça çevresine dikkat ettikçe böyle ilginç ve mutlu tesadüflere denk gelebiliyormuş....

img0032.jpg

img0033.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Dua ediyorum çok şanslısın şerif..
düşün balon yerine bir şişe olsa gelse kafanın üstüne düşse..
Şimdi nasıl gelecek falan deme..
Farzımahal..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
ne güzel olay:
balon patlamadan bu kadar yol alabiliyormuş a!
demek ki dünya küçük;
dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur,
belki böyle,belki başka şekilde...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Bir nevi "potkal" bulmuşsunuz. Gerçekten de insan bir kaç ömür boyu yaşasa bile bir "mesaj şişesi"ne denk gelmeyebilir. Sanırım bulmak kadar göndereni sevindirmek de bambaşka bir mutluluk kaynağı olmuştur sizin için. Zaten satırlarınız arasındaki coşkudan da hissediliyor bu. Paylaştığınız için teşekkürler...

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Dostum güzel bir olay.
Ne yazdığını tercüme etseydin daha iyi olurdu tabii. merci ile başlayıp merci ile bittiğine göre iyi niyetli bir takım temennilerde bulunuyor olabilir.Gördüğün gibi sadece varsayımlar üzerinden bir yerlere varmaya çalışmak bana göre değil.
Hadi tercüme et şunu da bizi merakta bırakma.
Ayrıca bir merci de benden sana :)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
mesajı merak etmemin yanında diger atılan balonlardan geri dönüş olmuş mu?acaba :)

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Dostum güzel bir olay.
Ne yazdığını tercüme etseydin daha iyi olurdu tabii. merci ile başlayıp merci ile bittiğine göre iyi niyetli bir takım temennilerde bulunuyor olabilir.Gördüğün gibi sadece varsayımlar üzerinden bir yerlere varmaya çalışmak bana göre değil.
Hadi tercüme et şunu da bizi merakta bırakma.
Ayrıca bir merci de benden sana :)

"Bu kartı bulan okulumuza geri yollarsa ve
Balonu nasıl bulduğuna dair bir kaç kelimede ekleyebilirse müteşekkür oluruz"
Arka yüzünde yazan budur aşağı yukarı.
Ön yüzünde ise Okulun adı yollayan 5 yaşındaki çocuğun adı "Savin Manon" yazıyor :)

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Teşekkürler dostum.
Bugünden tezi yok yirmi balon alıp üstüne "Bunu bulan bizi arasın " yazıp salıvereceğim.
Güzel fikir.
Sevgili Şerif Engin , sende ormanda balon arayacağına bir iki tavşan gör de , dağa çıkmanın bir getirisi olsun. :)

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
yahu jules verne'nin romanlarındaki gibi olmuş... genelde onun maceraları denizde içinde mesaj bulunan bir şişesinin bulunmasıyla başlıyor ama seninki de az buz bir olay değil hani... üztelik senin olayda da fransızların parmağı var... biliyorsun jules verne'de fransızdı... sevgili şerif engin yine av partisi sırasında bu kez bir define haritası falan bulursan aramaya beraber çıkarız :D