Sen Daha Çoook Mesaiye Kalırsın

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
c8w0ajuvdce4dhhxn.jpg

:Ğ​

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Çarşı pazar böyle iğrenç göbekli kadınlarla dolu..Hamburgeri yerler sonra da yukarıdaki gibi olurlar..

İnsanlara bu şekilde hitap etmek çok yanlış!!! Hele hele "iğrenç" kelimesinin ben hiç yakıştıramadım. Unutmamalıyız ki hepimizin bir eşi, dostu, akrabası, aileden bir ferdi veya en azından değer verdiği bir kişi mutlaka böyle kilolara sahip olabilir. Şahsen benim çok var çevremde, ailemde...şimdi soruyorum sana sevgili akaya: bunu bir hakaret olarak mı algılamamız gerekiyor?

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
İnsanlara bu şekilde hitap etmek çok yanlış!!! Hele hele "iğrenç" kelimesinin ben hiç yakıştıramadım. Unutmamalıyız ki hepimizin bir eşi, dostu, akrabası, aileden bir ferdi veya en azından değer verdiği bir kişi mutlaka böyle kilolara sahip olabilir. Şahsen benim çok var çevremde, ailemde...şimdi soruyorum sana sevgili akaya: bunu bir hakaret olarak mı algılamamız gerekiyor?

İğrenç diye insanlara değil obez olma durumuna demişim, şahsen benim de 15 kilo fazlam var , benim göbek de iğrenç göbekli kategorisinde, okuduğumuzu iyi anlayalım..

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Okuduğumu iyi anladığımı düşünüyorum. Zira obez kelimesini görememişim ki en iyisi okuduğumuzu anlamak değil, yazmadan önce düşünmek gerek. Ama uyarın için teşekkürler...

Jil Moran

Yeni Üye
31 Eki 2012
51
60
Çarşı pazar böyle iğrenç göbekli kadınlarla dolu..Hamburgeri yerler sonra da yukarıdaki gibi olurlar..

Yerden göğe haklısın sayın okaya, şahsen benim hanım da hamburger yemekten obez oldu..Bazen ayy iğrenç göbeğini erit diye moralini bozayım da zayıflasın diyorum ama nafile..Son derece güzel ifade etmişsin..:D

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
Yerden göğe haklısın sayın okaya, şahsen benim hanım da hamburger yemekten obez oldu..Bazen ayy iğrenç göbeğini erit diye moralini bozayım da zayıflasın diyorum ama nafile..Son derece güzel ifade etmişsin..:D

Rica ederim, Gürsel bey güzel ve ilginç konuları buluyor bize de sadece klavyemizin başına geçmek ve yorumlamak kalıyor..:)

saffettinaz

Yeni Üye
2 Kas 2011
18
8
iğrenç = motive ?
sizi çocukken sınavlara hazırlayan öğretmenleriniz "iğrençsin" diyerekmi hazırladılar ?
annemiz babamız sevdiklerimiz yakınlarımız bize "iğreçsin" diyerekmi motive ettiler ?
iğrenç kelimesi talihsiz bir espiri olmuş bu resime...
bayanın rahatsızlığı olabilir, kullandığı ilaçlardan olabilir vs. vs.
yanlız medeni cesareti gerçekten yüksek olmalıki böyle espri konusu olabilecek bir resim çektirmiş ve paylaşmış...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
İnsanların bedenlerine dair tasarruflarını yargılamak bize, kimseye düşmez. Bunun sağlıksız olduğunu, kişinin kendisine zarar verdiğini, vs... söyleyebiliriz(üslubuyla) ama kimseyi bedeniyle ilgili böyle hakaretlerin muhatabı yapamayız. Lütfen kelime seçimlerinizde, yorumlarınızda gereken hassasiyeti gösterin, sevgili dostlar.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Ne hakareti, hayret birşey..Bundan sonra mesaj falan yazmıyorum..

Abi, yapma! Tamam ben de bir bayan olarak aşırı buldum bu doğru ama diğer mesajlarının da sürekli takipçisi olduğum için beyefendi bir insan olduğunu biliyorum. Bazen ağzımızdan kaçıyor, bu bizi kendinden ve güzel yorumlarından mahrum etme hakkını sana vermez. Bak, ben hayatımda çok kilolu da oldum, toplantıdaki arkadaşların gördüğü gibi sıska da. İki halimle de çok dalga geçildi. Sizin Amerikan beslenme tarzını eleştirmenizi çok haklı buluyorum. Her şeyin içine ettikleri gibi bunun da ettiler. Lütfen,sinirlenmeyin ve bizi arkanızda bırakmayın. Size olan saygım ancak yazmayı bırakırsanız yok olur.Sevgiler :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
İyiniyetle paylaşılmış bir konuyu nereye getirdik.Kimsenin art niyeti olmadığını biliyorum dilerseniz başka konulara geçelim,bayanda spora başlasın.bizim gitmemizi bekliyormuş.:)

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
sevgili büyük beyaz haklı bayan bizim gitmemizi bekliyor, spora devammm...
veeeee sevgili pandora1972'nin dediği gibi, sevgili okaya bizleri yorumlarından yoksun bırakmak yok... yoruma devammm...

recep67

Yeni Üye
24 Ağu 2009
54
23
sayın gürsel ileri belkide habersiz çekilen bir fotoğrafı obezitesi dalga konusu yapılarak ve kişi odaklı olarak paylaşıma açıyorsunuz.yani fotodaki bayan dalga konusu yapılıyor.eeee ne var diyebilirsiniz.daha on koli çr okumamız lazım....

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,445
güney
aynı şeyler yazılıyor arkadaşlar konuyu lastik gibi uzatmanın ne manası var, resim esprili bir resim ve yorumlar yapıldı, bende çok esprili buldum, kimse ile dalga geçildiğini sanmıyorum