Seçilme Yaşı 18 Festival Yaşı 24

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
Mecliste bugünlerde yeni ve “devrimci” bir yasa tasarısı görüşülüyor. Yeni yasaya göre artık Milletvekili olmak için taban yaş sınırı 18 oluyor.

Türkiye’nin ilk ve tek blues festivaline 24 yaşın altındakilerin girmesi yasak...

18143042.jpg

Blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Zora Young, Cedric Burnside, Smokin’ Joe Kubek & Bnois King... Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali 23. kez Türkiye yollarında. Ancak, festivale 24 yaş altındakiler katılamayacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
226
Başlıktaki tezat bütün duyarlı vatandaşlar gibi benim de canımı sıkıyor.
Ancak 2 farklı detayla konuyu zenginleştirmek istiyorum.
1)ABD'de alkollü içecekleri satın alma ve kamuya açık alanlarda tüketebilme yaşı genel olarak 21'den başlıyor. Şu anki hükümet bu konuda da Büyük Birader'in (Big Brother) izinden gidiyor.
2)Efes Pilsen Blues Festivali son 6-7 yıldır geldiği ülkede bile tanınmayan gruplar üzerinden sadece blues başlığını kullanarak seyirci topluyor. Blues konusuna hakim müzik sever dostlarımız da Efes Pilsen Blues Festival'de son 6-7 yıldır bir tane bile ünlü ve uluslar arası arenada başarılı bir ismin ağırlanmadığını onaylayacaktır. Bu anlamda yaşı tutmuyor diye gidemeyenlerin çok bir şey kaçıracaklarını sanmıyorum. Gidemeyenler Youtube üzerinden bir kaç BB King, John Lee Hooker vb konser videosu izlese daha karlı çıkacaktır :)

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
seçilme yaşının 18'e indirilmesi, gençliğe güven, gençliğinin önünün açılması... hepsi hikaye... maksat kendi çocuklarını meclise sokarak, devlet yönetimine getirip işi hanedanlık gibi götürmek...