Red Kit Bilge Şakrak Yeni Resimli Güneş Haftalık Mecmua Özel Sayı 12 (26.10.1965)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Yeni Resimli Güneş Haftalık Mecmua Özel Sayı 12 - 26 Ekim 1965

rk12001.jpg
rk120012.jpg

Bugün bir şiir paylaşmayacağım, gazeteden bir alıntı.. Bir ağıt.. Okuduğumdan beri hep aklımda.. beni çok etkiledi.. Kitabı da beğenirsiniz umarım.. Çok nadir bulunan ilk dönem kızılmaske ve mandrake örnekleri var içinde.. bir de red kit.. Saygılar..

"Anacığım, bilirim yüreğin yanar. Tarlada mısın, kardeşlerime yemek mi hazırlıyorsun ya da fotoğrafıma bakıp başımı okşadığın günlerin haylaz oğlunu mu düşünüyorsun? O zaman acını dindirmek için bir su kenarına git ve bana seslen; ben su olup gelirim yanına, ellerin suyu okşar ve birlikte en güzel günlerin hayalini kurarız. Anacığım, su acını dindirir ve beni sana getirir... Bir su başına git anacığım.... "
Işıl Özgentürk

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Çok teşekkürler.Yeni Resimli Güneş Mecmuası,dolgu çizgi romanları ile göz dolduruyor.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Kızılmaskesi, Mandrake ama ille de Redkit... Çok özel bir dergi "Yeni Resimli Güneş Haftalık Mecmua". Hatta içinde benim paylaşmakta olduğum 1001 Roman 3. seride de yer alan "Radyolu Polisler" adlı çizgi roman bile var. Kıymetli, çok kıymetli. Hem çizgi roman için hem de duygu yüklü alıntın için teşekkür ediyorum, üstadım.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,914
Bu Siyah Beyaz Red Kit'ler tercümelerindenmi mi bilmem
ama bana hep güzel gelmiştir Gaston ve Red Kit harikulade
bir dergi teşekkürler Savok.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Şakrak ve Şilliler aileleri, çizgi roman yayıncılığında bizlere çok sayıda çizgi roman kazandırmışlar. Onları bu vesileyle saygı ile anıyorum. Bu güzel çizgi roman da Şakrak ailesinden Bilge Şakrak'ın kazandırmış olduğu bir eser.

İçinde hepsi de güzel olan çizgi romanlar var. Ama sevgili direnc11 in de beğendiği gibi benim için de Red Kit bir başkadır. Red Kit ' i ilk kez ikinci seri Karaoğlan'larda dolgu olarak okumuş ve çok sevmiştim. Bu büyük boy kitaplardaki Red Kit'lerin kareleri büyük olduğundan hem okuması rahat, hem de çizgilerin güzelliği daha iyi görülüyor. Asıl değinmek istediğim ise o tarihlerdeki Red Kit çevirileri bugünkülerden çok çok daha buluyorum. Esprilerin Türkçeye adaptasyonlarını harika buluyorum.

Geçenlerde bir açık arttırma sitesinde bu seriden bir kaç cilt arttırmaya sunulmuştu. Fiyatları çok yüksekti ve ilk rakamın da çok üzerine çıkacağını doğru olarak tahmin ettiğimden arttırmaya girmedim bile. Yani arkadaşların belirttiği gibi çok nadir ve manevi değeri yanından maddi olarak da yüksek bu kolleksiyoncuların gözdesi olan bu eserin.

Özverili paylaşımın için ve duygu yüklü ağıt için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum sevgili dostum.