Joker (Çeviri ve Balonlama)

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,607
03-1.jpg

Özet : Jonny Frost her zaman suç dünyasında yukarılara çıkmak istemiş ama başaramamış, kendi halinde bir serseridir.Yükselmek için her fırsatı kollarken aradığı fırsat Joker'in Arkham akıl hastanesinden gayet masum bir şekilde salıverilmesiyle birlikte ayağına gelir.Saflığıyla Joker'in güvenini kazanan bu basit serseri, şimdi Joker ile Gotham'ın altını üstüne getirecek ve yokluğunda elinden alınan şehri geri kazanacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili dostum,
Yeni bir çizgi romanla hoş geldin.
Punisher'dan sonra şimdi de Joker.
Çok teşekkürler.

809831-joker_super.jpg

Alternatif kapak. Bu da benden olsun.

Son düzenleme:

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
sabırsızlıkla beklediğim bir çalışmaydı...çok sağol ravage...

nireng

Çeviri & Balonlama
20 Nis 2010
439
3,782
Tek kelimeyle "Muhteşem".
Uzun zamandır okuduğum en iyi anlatıma sahip ÇR.
Ravage... Çok teşekkürler...

P

panda78

Tek kelimeyle "Muhteşem".
Uzun zamandır okuduğum en iyi anlatıma sahip ÇR.
Ravage... Çok teşekkürler...
Aynen katılıyorum, resmen sözün bittiği yerdeyiz. Bunların üstüne söylenecek birşey yok. Teşekkürler dışında tabi...

marvel

Yeni Üye
26 Ağu 2009
67
363
emeğinize sağlık teşekkürler dışarda o gün incelemiştim çok pahalıydı param cebime kaldı :)

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Çeviri muhteşem ötesi ama bunun Türkçe'si basıldı bence Punisher'a devam etmen en iyisi ellerinize sağlık :D

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Burada amacım sizi uyarmaktı ama nedense mesajım anında silindi neden acaba?

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Yöneticilerden biri baksın konunun bu çr hala raflarda olduğundan kaldırılması lazım

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Yöneticilerden biri baksın konunun bu çr hala raflarda olduğundan kaldırılması lazım

Ben daha geçen hafta satın aldım.Ama mesaj yazınca silindi.Açıklamasını bekledim oda olmadı.

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Ellerine sağlık Ravage. Teşekkürler.

Son düzenleme:

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
basım tarihi 2009... 1 seneden fazla olmuş site kurallarına göre linklerin durmasında bir sakınca yok tabii ama yöneticiler ne der bilemem... :D exodus ve deadfool niye bu kadar üstelemişler anlayamadım...

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307

dedim çünkü ben hala raflarda olduğundan çr piyasasına zarar verceğindendi ve 2009 basımı olduğunu bilmiyordum ama bir şey için ısrar etmedim 10 kez felan da yorum atmadım :6:

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
dedim çünkü ben hala raflarda olduğundan çr piyasasına zarar verceğindendi ve 2009 basımı olduğunu bilmiyordum ama bir şey için ısrar etmedim 10 kez felan da yorum atmadım :6:

exodus un üzerine sizde bir daha mesaj yazmış olunca bir fikir birliği içinde görünce ısrar olarak değerlendirdim... kusura bakmayın...

J

jack

çok teşekürler çok güzel bir paylaşım ben jokeri 5 ay önce aldım ama burda paylaşılması ayriyatten hoşuma gitti ya bırakın millet okusun ya parası yetmeyen vardır almıcak yerde olan vardır bazı mesajlara bakıyorum sanki üstü kapalı uyarı mesajı altında yayınevine şikyet eder gibi mesajlar ya burda boyle paylaşımların olması çr piyasasına zarar vermez koskoca dc batmaz dc nin yayınlarını zaten dogru dürüst yayınlanmıyo ülkemizde en azından böyle sitelerede insanlar emek harcayıp çeviri yapıpda insanlara ulaştırıyolar yayınevlerine örnek oluyolar bence benim şahsi fikrim çr gelişimine böyle siteler ön ayak oluyor kitabı almış birisi olarak paylaşılması hoşuma gitti.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
çok teşekürler çok güzel bir paylaşım ben jokeri 5 ay önce aldım ama burda paylaşılması ayriyatten hoşuma gitti ya bırakın millet okusun ya parası yetmeyen vardır almıcak yerde olan vardır bazı mesajlara bakıyorum sanki üstü kapalı uyarı mesajı altında yayınevine şikyet eder gibi mesajlar ya burda boyle paylaşımların olması çr piyasasına zarar vermez koskoca dc batmaz dc nin yayınlarını zaten dogru dürüst yayınlanmıyo ülkemizde en azından böyle sitelerede insanlar emek harcayıp çeviri yapıpda insanlara ulaştırıyolar yayınevlerine örnek oluyolar bence benim şahsi fikrim çr gelişimine böyle siteler ön ayak oluyor kitabı almış birisi olarak paylaşılması hoşuma gitti.
düşünceniz de haklı olabilirsiniz ama kimse almazsa burada olmasını beklersek Hoz Comics gibi diğer yayıncılıklarda batar benim dediğim DC değil Gerekli Şeyler'di sanırım bunu yayınlayan.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
burda boyle paylaşımların olması çr piyasasına zarar vermez koskoca dc batmaz dc nin yayınlarını zaten dogru dürüst yayınlanmıyo ülkemizde en azından böyle sitelerede insanlar emek harcayıp çeviri yapıpda insanlara ulaştırıyolar yayınevlerine örnek oluyolar bence benim şahsi fikrim çr gelişimine böyle siteler ön ayak oluyor kitabı almış birisi olarak paylaşılması hoşuma gitti.

DC batmaz ama Gerekli Şeyler batabilir. Beni korkutan da bu.

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
http://www.cizgidiyari.com/forum/go...-cizgi-romanlarin-ceviri-ve-balonlanmasi.html bu konu başlığı altında bu sorunla ilgili bir çok görüşü bulabilirsiniz... site kuralları çerçevesinde ise 1 yıldan eski yayınlar taranıp çevirilip balonlanıp yayınlanabilir... star wars'lar gibi özel durumlar oluşmadıkça... bilgilerde hatam varsa yöneticiler düzeltirse sevinirim...

kendi şahsi fikrimde siz burda yayınlıyorsunuz diye alacak olan kişi almaktan vazgeçmez alacak olan alır almayacak olan zaten almıyor... burda olsa da olmasa da...

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
DC batmaz ama Gerekli Şeyler batabilir. Beni korkutan da bu.

gerekli şeylerde batsında belki akılları başlarına gelir dandik balonlamalar, dağılan ciltler vs. gibi özensiz işleri satarak zaten en fazla nereye kadar giderler bilmiyorum... ben bir kez daha dağılan ciltle karşılaşırsam gerekli şeylerden çıkan hiçbir şeyi almayacağım... o grafikerlerini de değiştirsinler bir zahmet gerçekten, çok acemi arkadaşlarımızın bile ondan iyi balonlama yaptığını gördüm bu sitede çok kez...

J

jack

kimse almasın demiyorum ben kitabı almış birisi olarak yorum yaptım insanlar okusun yayınevleri beni enterese etmiyor ne güzel diyosunuz yayınevleri kapanıyo diye işte kitap almamaıza rağmen kapanıyor ama böyle siteler kapanmaz çok merak ediyorum böyle sitelerde kapanırsa nerden okucaksınız çr ları?o yüzden yapıcı eleştiri yapalım diyorum insanlar emek harcıyo burda kitapları yayınlıyor gönülden bu işi yapıyolar taktir etmek lazım şikayet etmemek lazım insanları küstürmemek lazım.hoz comic kapandı bakın bu site hala burda neden olaya güzel tarafından bakmıyosunuz.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
kimse almasın demiyorum ben kitabı almış birisi olarak yorum yaptım insanlar okusun yayınevleri beni enterese etmiyor ne güzel diyosunuz yayınevleri kapanıyo diye işte kitap almamaıza rağmen kapanıyor ama böyle siteler kapanmaz çok merak ediyorum böyle sitelerde kapanırsa nerden okucaksınız çr ları?o yüzden yapıcı eleştiri yapalım diyorum insanlar emek harcıyo burda kitapları yayınlıyor gönülden bu işi yapıyolar taktir etmek lazım şikayet etmemek lazım insanları küstürmemek lazım.hoz comic kapandı bakın bu site hala burda neden olaya güzel tarafından bakmıyosunuz.

Amazon vs. satın alıp okurum.Bu site amatör tarzda gidiyor.Hiç kimsenin bu işi ölene kadar yapcağı garantisi yok. Ben burada paylaşılmasın demiyorum. En azından 2-3 yıl geçsin.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
Eserin basım süresi 1 yılı geçtiğinden forumda paylaşımı açısından sorun yoktur.

Bana göre yazılanların, Ravage nerede? Forumdan bu kadar uzak kalmazdı şeklinde gelişmesi gerekirken (sorularınızın yanıtları filmografi tarafından verilmişken) yazdıklarınızla konuyu farklı mecralara çekmeye devam etmeniz durumunda, başlığa mesaj yazımının geçici olarak durdurulması yönünde karar alacağım.

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
Amazon vs. satın alıp okurum.Bu site amatör tarzda gidiyor.Hiç kimsenin bu işi ölene kadar yapcağı garantisi yok. Ben burada paylaşılmasın demiyorum. En azından 2-3 yıl geçsin.

exodus forumdan memnun değilseniz bana özelden mesaj atıp rica etmenizle yada biraz daha prim yapma amaçlı yazdıklarınıza devam etmenizle, forumda hiç iz bırakmıyacak şekilde buraya hiç uğramamış gibi sizi gösterebilirim.
Fikrinizi beyan ettiniz değerlendirildi ve red edildi bu kadar. Lütfen forumu yormayın.

izmarit

Yeni Üye
19 Şub 2010
47
3
çok çok çok çok çok çok çok teşekkürler bu arada çok teşekkürler :)

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
haftasonu okudum gerçekten güzel bir öyküydü filmi bile çekilebilecek bir öykü bir kez daha sağol ravage

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
224
Şahane bir çizgi roman.
Uzunca bir süredir renkli çizgi roman okumuyordum.
Bu olağanüstü çizimler, diyaloglar ve olay kurgusu bana neredeyse sinematik bir deneyim gibi geldi.
Emeğiniz için teşekkür ederim Ravage.

brngndm

Yeni Üye
24 Ağu 2012
15
1
Antalya
bugün D&R da gördüğüm ve biraz ümitsizcede olsa umarım çizgi diyarında bulabilirim dediğim bir kitap. Bulduğumda gerçekten şaşırdım. inanılmaz geniş bir arşiv gerçekten. paylaşım için çok çok saol dostum.