Punisher Max - Up Is Down And Black Is White

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
23423423.jpg

The Beginning macerasında hayatta kalan kiralık katil Nicky Cavella geri döner ve Cezalandırıcının aile mezarlığını basıp mahveder.Büyük bir öfkeye kapılan Castle bilinçsizce Cavella'yı avlarken görevini iki kat daha vahşi ve etkili şekilde yaparak yerel polisin bile gözünü korkutur.Aynı anda Mother Russia macerasındaki generaller de Castle'ı öldürmek için ajan Rawlins'i görevlendirirler.Cezalandırıcı artık hem bu öfke nöbetinden kurtulmak için kendisiyle savaşmak hem de Cavella ve Rawlins'e karşı kendini korumak zorundadır.

Not : Bu sayıdan sonra gerek küfürler, gerek cinsellik, gerek vahşet kat kat artıyor.Serinin +18 olduğunu tekrar belirtmekte yarar var ;)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Ravage, Marvel fanı sayılırım ama Punisheer ile çok ilgili değildim. Arada hikayelere girip çıkan ve değişik bir tad veren karakterden fazlası değildi benim için.

Ancak MAX serileri ile hakikaten oldukça kaptırdım, gerçekten çok teşekkürler. Sadece birşeyler okumak birşey değil ama yeni bir beğeni kazanmak başka birşey. Ellerine sağlık :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Ravage, Marvel fanı sayılırım ama Punisheer ile çok ilgili değildim. Arada hikayelere girip çıkan ve değişik bir tad veren karakterden fazlası değildi benim için.

Ancak MAX serileri ile hakikaten oldukça kaptırdım, gerçekten çok teşekkürler. Sadece birşeyler okumak birşey değil ama yeni bir beğeni kazanmak başka birşey. Ellerine sağlık :)

Sevgili arkadaşım,
Çizgi roman zevklerimiz yakın sayılır. Yazdıklarından ve beğenilerinden öyle anladım.
Kendi adıma Alfa ilk Punisher'i çıkarttığından beri Frank'ı beğenerek takip ederim. Ama benim okduğum eski sayılarda Cezalandırıcı gençti. Bu Max serisini ilginç yapan 50 yaşını geçmiş bir adamın mücadelesini anlatıyor. Arada dayak yiyor, birkaç kemiği kırılıyor.
Eskisi gibi Daredevil veya Spiderman'a kafa tutacak adam değil artık. Ama öyküler eskisinden daha güzel ve daha gerçekçi. Ve tabi Ravage çok güzel balonlama yapmış.
Gerçekten takip edilmesi gereken bir seri...

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Evet güç olarak daha çok street-level denen seviyeye gelmiş ama ünü de artmış görünüyor. Bende bu serileri okurken wikiden araştırdım, diğer marvel karakterlerinin aksine yaşı ilerliyor bu da dediğin gibi en güzel detay.

Bir de belki hatırlarsın en eski örümcek adam serilerinde, çevirilerde ismi Mavi Kaplan olarak geçiyordu :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Evet güç olarak daha çok street-level denen seviyeye gelmiş ama ünü de artmış görünüyor. Bende bu serileri okurken wikiden araştırdım, diğer marvel karakterlerinin aksine yaşı ilerliyor bu da dediğin gibi en güzel detay.

Bir de belki hatırlarsın en eski örümcek adam serilerinde, çevirilerde ismi Mavi Kaplan olarak geçiyordu :)

Tabi Bilka serilerinde az okumadım. Bilka karışık gittiğinden ne zaman yeni bir karakter görsem ahanda bu kim diye merak ederdim.
''Mavi Kaplan'' kim çevirdi acaba?

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
Sevgili The_DarknesS ve Shevarash, seriyi beğenmenize çok sevindim.Eğer karakterin bu halini beğendiyseniz son zamanlarda çekilen Punisher : Warzone isimli film bu seriden oldukça etkilenerek yapılmıştı.Hatta Ink, Pittys, Maginty gibi karakterlerin değişik versiyonları da filmde mevcut.Ray Stevenson ise zamanında herşeyi sorgusuzca ateş eden klasik Punisher yerine bugün kapaklarda gördüğümüz o görmüş geçirmiş ağırbaşlı Punisher rolünü güzel yansıtıyor.

frank-castle.jpg

Warzone demişken buradan iki ekstra daha : Garth Ennis'in yazdığı Punisher Max Serisi Valley Forge, Valley Forge macerasında bitiyor ama başka bir yazar tarafından seriye son anda bir eklenti yapılmış.
Girls In White Dresses adlı bu macerada Castle Meksika sınırında en eski rakiplerinden olan Jigsaw ile karşılaşacak.

Long Cold Dark'ta ise Castle, Barracuda ile son kez karşılaşmadan önce ekstradan "Punisher Presents : Barracuda" adlı ek macera gelecek :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Sevgili The_DarknesS ve Shevarash, seriyi beğenmenize çok sevindim.Eğer karakterin bu halini beğendiyseniz son zamanlarda çekilen Punisher : Warzone isimli film bu seriden oldukça etkilenerek yapılmıştı.Hatta Ink, Pittys, Maginty gibi karakterlerin değişik versiyonları da filmde mevcut.Ray Stevenson ise zamanında herşeyi sorgusuzca ateş eden klasik Punisher yerine bugün kapaklarda gördüğümüz o görmüş geçirmiş ağırbaşlı Punisher rolünü güzel yansıtıyor.

frank-castle.jpg

Warzone demişken buradan iki ekstra daha : Garth Ennis'in yazdığı Punisher Max Serisi Valley Forge, Valley Forge macerasında bitiyor ama başka bir yazar tarafından seriye son anda bir eklenti yapılmış.
Girls In White Dresses adlı bu macerada Castle Meksika sınırında en eski rakiplerinden olan Jigsaw ile karşılaşacak.

Long Cold Dark'ta ise Castle, Barracuda ile son kez karşılaşmadan önce ekstradan "Punisher Presents : Barracuda" adlı ek macera gelecek :)

Teşekkürler dostum,
İlk filmi ve Thomas Jane'i hiç beğenmemiştim. Travolta'nın ardında kalmıştı zaten. Ama 2. film War Zone muhteşem. Punisher'ı gerçekten canlandırmışlar. Dediğin gibi Max serisinden oldukça fazla alıntı var. Giriş sahnesindeki mafya baskını ile in the beginning 1. bölüm neredeyse aynı.

Paylaşacağın sayıları merakla beklemekteyim. Bu şekilde seri fevkalâde gidiyor.

Tekrar teşekkürler.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
ay ay ayyy diye bağırasım geliyor sevgili ravage yeni 'mavi kaplan ' eklediğinde nedense:))
artık teşekkür etmeyi falan gectik acaba ravage nasıl bir şey yapmışa geldik.
bencede punisher en gerçekci karakter marvel dünyasında..
hele o savaş hikayesinde örümceği kurtarmak için direk iki kötünün kafasına sıkması bana gayet normal gelmişti:D
e olması gerekende oydu zaten değilmi??

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Warzone`u izlemiştim hakikaten ilk filme göre çok iyiydi. Ve evet bu MAX serilerinin kapaklarındaki çizimler Ray Stevenson`a acayip benziyor. Nasıl ki Ironman, F4 gibi filmler aynı karakterlerin orjinal serilerinden çok "Ultimate" versiyonlarına benziyorsa, Warzone`da MAX serisini tamamlıyordu. Yanlız ben Ink, Pittys ve Maginty gibi karakterleri filmden hatırlamıyorum. O zamanlar hikayelerin detaylarını ve bu karakterleri bilmediğimden dikkatimi çekmemiş olsa gerek.

Bu yüzden 2 gündür bir hevesle Warzone`u aradım evde ama cdyi kaybettim sanırım, bir ara netten bulup izlemeli artık :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Warzone`u izlemiştim hakikaten ilk filme göre çok iyiydi. Ve evet bu MAX serilerinin kapaklarındaki çizimler Ray Stevenson`a acayip benziyor. Nasıl ki Ironman, F4 gibi filmler aynı karakterlerin orjinal serilerinden çok "Ultimate" versiyonlarına benziyorsa, Warzone`da MAX serisini tamamlıyordu. Yanlız ben Ink, Pittys ve Maginty gibi karakterleri filmden hatırlamıyorum. O zamanlar hikayelerin detaylarını ve bu karakterleri bilmediğimden dikkatimi çekmemiş olsa gerek.

Bu yüzden 2 gündür bir hevesle Warzone`u aradım evde ama cdyi kaybettim sanırım, bir ara netten bulup izlemeli artık :)

large_300369.jpg

[Movie Title ]....[ Punisher: War Zone
[Release Year ]...[ 2008
[Genre ]..........[ Action | Crime | Drama | Thriller
[iMDB Rating ]....[ 6.8/10
[Runtime ]........[ 01 : 42 : 42
[File Size ]......[ 407MB
[Source ].........[ Punisher.War.Zone.720p.BluRay.x264-Felony
[Resolution ].....[ 976x400
[Video C/B ]......[ MPEG4 Video (H264) 976x400 23.98fps
[Audio C/B ]......[ AAC 48000Hz stereo
[Language ].......[ English
[Subtitle ].......[ Turkish (Not Hardsubbed)
[Container ]......[ MKV container

şifresizdir. görüntü kalitelidir.altyazı içindedir. iyi seyirler.