The Amazing Spider-Man : Movie 01 (Çeviri ve Balonlama)

proturk

Yeni Üye
15 Ağu 2010
38
214
Konuyu niye sildiniz ? Biriside mesaj atmış yok çalıntıymış, hırsızmışım. İndirsin görsün başka çeviri varsa aynısı olmadığını.

pbclb.jpg

Son düzenleme:

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Tekrar paylaşıma açarsanız memnun olurum. Milletin lafına, sözüne bakma meyve veren taşlanırmış

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Dostum konuyu ben sildim.
İki nedenle;
Birincisi verdiğin link bloke edilmiş.
İkincisi durum aydınlansın diye.
Her durumda da doğrusunu kontrol etme şansımız yok.
Ve verdiğin link yine çalışmıyor.

proturk

Yeni Üye
15 Ağu 2010
38
214
Ben linke basınca düzgün görünüyor. Baktım siteden 3 indirme var.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Ben linke basınca düzgün görünüyor. Baktım siteden 3 indirme var.

Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama linke tıklanınca şöyle bir mesaj çıkıyor:

"File Blocked for Violation.

The file you requested has been blocked for a violation of our Terms of Service.

If you believe you have reached this page in error, please contact support.

Click here to view our help resources "

proturk

Yeni Üye
15 Ağu 2010
38
214
Alternatif link birazdan geliyor. Ekleyince mesajı düzenleyeceğim.

Eklendi.

Son düzenleme:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
İndirdim okudum.
Neden bilmiyorum sayfalar karışık çıktı bende?
Ne olursa olsun Panda çalışması değil!
Nerden mi anladım?
İki adana bir ayran siparişi yoktu ondan :d
Protürk ;
Daha önceki çalışmalarını bildiğim için senin olduğuna eminim.
Gayet başarılı düzenli eli ayağı düzgün olması zaten belli ediyor kimin çalışması olduğunu.

FilizAşık

banned
17 Ocak 2012
5
24
Pekçok sitede geçtiğimiz hafta yayınlanan panda78'in çalışması:
Amazing Spider-Man Movie 01:
Amazing Spider-Man Movie 02:

Moderatör tarafında düzenlendi:

proturk

Yeni Üye
15 Ağu 2010
38
214
Pekçok sitede geçtiğimiz hafta yayınlanan panda78'in çalışması:
Amazing Spider-Man Movie 01:
Amazing Spider-Man Movie 02:
Yav kendi çevirim, balonlamam diyorum. Niye bunu koyuyorsun ?

Ekleme:
9jnjd.jpg

Üstteki Panda'nın alttaki benimki ve Panda'nın çevirisini yaptığını da bilmiyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Filiz Aşık adıyla aramızda dolanan Panda sıktın artık!!!
Yahu bu ne rezilliktir?
Kendi kendine 'üstat' 'abi' falan diye payeler verip bariz şekilde senin olmayan çalışmaları sahiplenmeye çalışıyorsun?
Hiç mi utanman kalmadı?
Proturk yaptığı çalışmayla kullandığı fontla farkını ve üstattlığını ortaya koymuş zaten!
Sıkıcı olmadan artık nerden geldiysen oraya git!
Ve söylemezsem içimde kalır;
O kullandığın profil resminle insanlarla , görünüşleriyle dalga geçtiğin içinde yazıklar olsun!!!!!!

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
9jnjd.jpg

Üstteki Panda'nın alttaki benimki ve Panda'nın çevirisini yaptığını da bilmiyordum.

İki resim arasında aşırı derecede DİL ve FONT farkı var.
birbiriyle bağlantısı olmadığı keskin şekilde belli.

aslında benim dikkatimi çeken dil farkı.
bunun orjinali nasıl ki, bu kadar fark oluşmuş :)

edit: panda hem kutuların yerini karıştırıp, hem de kendi çalışmasını buraya koyarak kendi kendini rezil etti :)
bari ''projem çalındı'' demeseydin iyiydi :D

Son düzenleme:

proturk

Yeni Üye
15 Ağu 2010
38
214
İki resim arasında aşırı derecede DİL ve FONT farkı var.
birbiriyle bağlantısı olmadığı keskin şekilde belli.

aslında benim dikkatimi çeken dil farkı.
bunun orjinali nasıl ki, bu kadar fark oluşmuş :)

İlk Panel : I couldn't believe that on top of everything else, Gwen read Kerourac and Vonnegut.

İkinci Panel : Seriously, could she be any more perfect?

Aslında iki çeviride de biraz problem var. Benim çevirimde font büyük olduğu için kısa kestim ama anlaşılıyor sanırım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Çevirideki fark, üstteki seride doldurulan balonların yerinin kaydırılmış olmasından kaynaklanıyor.

nireng

Çeviri & Balonlama
20 Nis 2010
439
3,782
İBenim çevirimde font büyük olduğu için kısa kestim...

Kesmek yerine yazılacak balonu imkanlar dahilinde biraz daha büyütebilirsin. Sanırım panda bunu yapmış (içeriğinden bahsetmiyorum).
Başka önemli bir nokta da kullanılan fontun olabildiğince orjinaline yakın olması gerek ki yapılan işin hakkı verilsin.
Bu balonda kullanılan orjinal font ise "yada yada yada"

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Sevgili Protürk,

Ellerine ve yüreğine sağlık. Yoğun emek gerektiren bu çalışma ve paylaşımcılığın için çok teşekkür ederim. Çalışmanı beğendiğimi söyledikten sonra izninle 1-2 hususa değinmek isterim:

Öncelikle şerifengin dostumuzun belirttiği gibi sayfaların sırası karışık. Sayfaların numaralandırılmasını kontrol ederek yeniden yükleyebilirsen çok memnun oluruz.

Sayının orjinalinde kullanılan fontla senin kullandığın font farklı. Orjinalinde küçük harf ve küçük font seçilmişken, senin çalışmanda her ikisi de büyük. Bu, senin de belirttiğin gibi orjinal metinde yer alan ifadelerin epeyce bir kısmını atmana neden olmuş. Elbette bu haliyle de metin anlaşılabilir ve kendi içinde sürekliliği olan bir metin fakat font formatına uyabilseydin metnin tamamını verebilirdin.

Son olarak metinleri balonlara biraz daha dengeli dağıtabilirsen göze daha hoş gelecektir. Bazı balonlarda metinler, balonun üst kısmına yerleşmiş, balonun alt kısmı boş kalmış.

Emeğin için bir kez daha teşekkür ederim. Yeni çalışmalarını merakla bekleyeceğim.

proturk

Yeni Üye
15 Ağu 2010
38
214
Kesmek yerine yazılacak balonu imkanlar dahilinde biraz daha büyütebilirsin. Sanırım panda bunu yapmış (içeriğinden bahsetmiyorum).
Başka önemli bir nokta da kullanılan fontun olabildiğince orjinaline yakın olması gerek ki yapılan işin hakkı verilsin.
Bu balonda kullanılan orjinal font ise "yada yada yada"

Fontun adı ve yorum için teşekkürler.

Sevgili Protürk,

Ellerine ve yüreğine sağlık. Yoğun emek gerektiren bu çalışma ve paylaşımcılığın için çok teşekkür ederim. Çalışmanı beğendiğimi söyledikten sonra izninle 1-2 hususa değinmek isterim:

Öncelikle şerifengin dostumuzun belirttiği gibi sayfaların sırası karışık. Sayfaların numaralandırılmasını kontrol ederek yeniden yükleyebilirsen çok memnun oluruz.

Sayının orjinalinde kullanılan fontla senin kullandığın font farklı. Orjinalinde küçük harf ve küçük font seçilmişken, senin çalışmanda her ikisi de büyük. Bu, senin de belirttiğin gibi orjinal metinde yer alan ifadelerin epeyce bir kısmını atmana neden olmuş. Elbette bu haliyle de metin anlaşılabilir ve kendi içinde sürekliliği olan bir metin fakat font formatına uyabilseydin metnin tamamını verebilirdin.

Son olarak metinleri balonlara biraz daha dengeli dağıtabilirsen göze daha hoş gelecektir. Bazı balonlarda metinler, balonun üst kısmına yerleşmiş, balonun alt kısmı boş kalmış.

Emeğin için bir kez daha teşekkür ederim. Yeni çalışmalarını merakla bekleyeceğim.

Yorumun için teşekkürler. Dediklerini dikkate alacağım. Yeniden upload birazdan geliyor.

Ekleme : Yeniden upload ettim. Umarım bu sefer sırayla olur.
Ekleme2 : Ben indirince düzgün oluyor. Başkaları indirince nasıl karışık oluyor anlamadım. Nireng'in bana dediği şekilde yeniden yüklüyorum. Yükledim, umarım çalışır.

Son düzenleme:

erdem34tr

Yeni Üye
21 Eyl 2011
7
24

Bariz şekilde senin olmayan çalışmaları sahiplenmeye çalışıyorsun?
Hiç mi utanman kalmadı?

Ve söylemezsem içimde kalır;
O kullandığın profil resminle insanlarla , görünüşleriyle dalga geçtiğin içinde yazıklar olsun!!!!!!

Birincisi bariz şekilde bu ilk benim yaptığım bir çalışmadır her türlü ispat ederim. Arkadaş benden sonra paylaşıma açtığı için onun çaldığını zannettim. Arkadaşın yaptığı çalışmayı verdiği linklerin bozuk olması sebebiyle göremedim.

İkincisi Filiz Aşık benim teyzem Down sendromlu dedem öldükten sonra Dayım ve annem yılın belli aylarında dönüşümlü olarak bakıyor. Biz de kaldığı zaman benim bilgisayar başımda oturmama özendi ve ısrar edince ona da bu sitede bir üyelik aldım ve resmini koydum resmini görünce sevindi.

Üçüncü olarak da gördüğün gibi siteye girmekte sorun yaşamıyorum, birkaç tane daha yedek giriş için Kullanıcı adım ve Şifrem mevcut, sadece bu site de çalışmalarımın yer almasını istemiyorum.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Gwen Stacy'e hayranım. Mary Jane Watson'dan bile daha çok seviyorum. Çok teşekkürler, hocam. Marvel yazarları, bu karakteri öldürdüğünde boşuna o kadar tepki almamış. Nasıl kıydınız bu kıza yaa? :)

cemsultan

Aktif Üye
25 Eyl 2009
403
394
Teşekkürler Proturk,emeğinize sağlık.Ben bu bölümü izlememiştim.Sayenizde iyi denk geldi:)