The Amazing Spider-Man : Movie 01 (Çeviri ve Balonlama)

The Amazing Spider-Man : Movie 01 (Çeviri ve Balonlama)

proturk

Like Tree48Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08.Temmuz.2012, 22:37   #11
Administrator

ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1882191
•Rep Seviyesi :
ertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond repute
Eline sağlık dostum,paylaşım ve emeğin için teşekkür ederim.
ertuğrul isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Temmuz.2012, 22:47   #12
Yönetici

serifengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 166601
•Rep Seviyesi :
serifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond repute
Filiz Aşık adıyla aramızda dolanan Panda sıktın artık!!!
Yahu bu ne rezilliktir?
Kendi kendine 'üstat' 'abi' falan diye payeler verip bariz şekilde senin olmayan çalışmaları sahiplenmeye çalışıyorsun?
Hiç mi utanman kalmadı?
Proturk yaptığı çalışmayla kullandığı fontla farkını ve üstattlığını ortaya koymuş zaten!
Sıkıcı olmadan artık nerden geldiysen oraya git!
Ve söylemezsem içimde kalır;
O kullandığın profil resminle insanlarla , görünüşleriyle dalga geçtiğin içinde yazıklar olsun!!!!!!

Hαdi simit sαtαnı αnlαdım,
kestαne sαtαnı dα.
Peki yα dost sαtαn,
O dα mı ekmek pαrαsı ?
serifengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Temmuz.2012, 23:14   #13
Aktif Üye

grifit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5020
•Rep Seviyesi :
grifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond reputegrifit has a reputation beyond repute
Alıntı: proturk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Üstteki Panda'nın alttaki benimki ve Panda'nın çevirisini yaptığını da bilmiyordum.

İki resim arasında aşırı derecede DİL ve FONT farkı var.
birbiriyle bağlantısı olmadığı keskin şekilde belli.

aslında benim dikkatimi çeken dil farkı.
bunun orjinali nasıl ki, bu kadar fark oluşmuş

edit: panda hem kutuların yerini karıştırıp, hem de kendi çalışmasını buraya koyarak kendi kendini rezil etti
bari ''projem çalındı'' demeseydin iyiydi
serifengin ve The_DarknesS bunu beğendi.

Konu grifit tarafından (08.Temmuz.2012 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.
grifit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Temmuz.2012, 23:19   #14
Yeni Üye

proturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15369
•Rep Seviyesi :
proturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond repute
Alıntı: grifit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İki resim arasında aşırı derecede DİL ve FONT farkı var.
birbiriyle bağlantısı olmadığı keskin şekilde belli.

aslında benim dikkatimi çeken dil farkı.
bunun orjinali nasıl ki, bu kadar fark oluşmuş

İlk Panel : I couldn't believe that on top of everything else, Gwen read Kerourac and Vonnegut.

İkinci Panel : Seriously, could she be any more perfect?

Aslında iki çeviride de biraz problem var. Benim çevirimde font büyük olduğu için kısa kestim ama anlaşılıyor sanırım.
Alt 08.Temmuz.2012, 23:25   #15
Yönetici

Gulyabani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 651986
•Rep Seviyesi :
Gulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond repute
Çevirideki fark, üstteki seride doldurulan balonların yerinin kaydırılmış olmasından kaynaklanıyor.
Gulyabani isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Temmuz.2012, 23:29   #16
Yeni Üye

The Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 111
•Rep Seviyesi :
The Amazing will become famous soon enoughThe Amazing will become famous soon enough
Paylaşımın için çok teşekkürederim.
The Amazing isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2012, 00:06   #17
Çeviri Balonlama

nireng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 170282
•Rep Seviyesi :
nireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond reputenireng has a reputation beyond repute
Alıntı: proturk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İBenim çevirimde font büyük olduğu için kısa kestim...

Kesmek yerine yazılacak balonu imkanlar dahilinde biraz daha büyütebilirsin. Sanırım panda bunu yapmış (içeriğinden bahsetmiyorum).
Başka önemli bir nokta da kullanılan fontun olabildiğince orjinaline yakın olması gerek ki yapılan işin hakkı verilsin.
Bu balonda kullanılan orjinal font ise "yada yada yada"
direnc11 bunu beğendi.
nireng isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2012, 00:07   #18
Yönetici

direnc11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1049687
•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Sevgili Protürk,

Ellerine ve yüreğine sağlık. Yoğun emek gerektiren bu çalışma ve paylaşımcılığın için çok teşekkür ederim. Çalışmanı beğendiğimi söyledikten sonra izninle 1-2 hususa değinmek isterim:

Öncelikle şerifengin dostumuzun belirttiği gibi sayfaların sırası karışık. Sayfaların numaralandırılmasını kontrol ederek yeniden yükleyebilirsen çok memnun oluruz.

Sayının orjinalinde kullanılan fontla senin kullandığın font farklı. Orjinalinde küçük harf ve küçük font seçilmişken, senin çalışmanda her ikisi de büyük. Bu, senin de belirttiğin gibi orjinal metinde yer alan ifadelerin epeyce bir kısmını atmana neden olmuş. Elbette bu haliyle de metin anlaşılabilir ve kendi içinde sürekliliği olan bir metin fakat font formatına uyabilseydin metnin tamamını verebilirdin.

Son olarak metinleri balonlara biraz daha dengeli dağıtabilirsen göze daha hoş gelecektir. Bazı balonlarda metinler, balonun üst kısmına yerleşmiş, balonun alt kısmı boş kalmış.

Emeğin için bir kez daha teşekkür ederim. Yeni çalışmalarını merakla bekleyeceğim.
aziz balıkçı bunu beğendi.
direnc11 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2012, 00:47   #19
Yeni Üye

proturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15369
•Rep Seviyesi :
proturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond reputeproturk has a reputation beyond repute
Alıntı: nireng´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesmek yerine yazılacak balonu imkanlar dahilinde biraz daha büyütebilirsin. Sanırım panda bunu yapmış (içeriğinden bahsetmiyorum).
Başka önemli bir nokta da kullanılan fontun olabildiğince orjinaline yakın olması gerek ki yapılan işin hakkı verilsin.
Bu balonda kullanılan orjinal font ise "yada yada yada"

Fontun adı ve yorum için teşekkürler.

Alıntı: direnc11´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Protürk,

Ellerine ve yüreğine sağlık. Yoğun emek gerektiren bu çalışma ve paylaşımcılığın için çok teşekkür ederim. Çalışmanı beğendiğimi söyledikten sonra izninle 1-2 hususa değinmek isterim:

Öncelikle şerifengin dostumuzun belirttiği gibi sayfaların sırası karışık. Sayfaların numaralandırılmasını kontrol ederek yeniden yükleyebilirsen çok memnun oluruz.

Sayının orjinalinde kullanılan fontla senin kullandığın font farklı. Orjinalinde küçük harf ve küçük font seçilmişken, senin çalışmanda her ikisi de büyük. Bu, senin de belirttiğin gibi orjinal metinde yer alan ifadelerin epeyce bir kısmını atmana neden olmuş. Elbette bu haliyle de metin anlaşılabilir ve kendi içinde sürekliliği olan bir metin fakat font formatına uyabilseydin metnin tamamını verebilirdin.

Son olarak metinleri balonlara biraz daha dengeli dağıtabilirsen göze daha hoş gelecektir. Bazı balonlarda metinler, balonun üst kısmına yerleşmiş, balonun alt kısmı boş kalmış.

Emeğin için bir kez daha teşekkür ederim. Yeni çalışmalarını merakla bekleyeceğim.

Yorumun için teşekkürler. Dediklerini dikkate alacağım. Yeniden upload birazdan geliyor.

Ekleme : Yeniden upload ettim. Umarım bu sefer sırayla olur.
Ekleme2 : Ben indirince düzgün oluyor. Başkaları indirince nasıl karışık oluyor anlamadım. Nireng'in bana dediği şekilde yeniden yüklüyorum. Yükledim, umarım çalışır.

Konu proturk tarafından (09.Temmuz.2012 Saat 02:59 ) değiştirilmiştir.
proturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Temmuz.2012, 11:09   #20
Yeni Üye

erdem34tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15010
•Rep Seviyesi :
erdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond reputeerdem34tr has a reputation beyond repute
Alıntı: serifengin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bariz şekilde senin olmayan çalışmaları sahiplenmeye çalışıyorsun?
Hiç mi utanman kalmadı?

Ve söylemezsem içimde kalır;
O kullandığın profil resminle insanlarla , görünüşleriyle dalga geçtiğin içinde yazıklar olsun!!!!!!

Birincisi bariz şekilde bu ilk benim yaptığım bir çalışmadır her türlü ispat ederim. Arkadaş benden sonra paylaşıma açtığı için onun çaldığını zannettim. Arkadaşın yaptığı çalışmayı verdiği linklerin bozuk olması sebebiyle göremedim.

İkincisi Filiz Aşık benim teyzem Down sendromlu dedem öldükten sonra Dayım ve annem yılın belli aylarında dönüşümlü olarak bakıyor. Biz de kaldığı zaman benim bilgisayar başımda oturmama özendi ve ısrar edince ona da bu sitede bir üyelik aldım ve resmini koydum resmini görünce sevindi.

Üçüncü olarak da gördüğün gibi siteye girmekte sorun yaşamıyorum, birkaç tane daha yedek giriş için Kullanıcı adım ve Şifrem mevcut, sadece bu site de çalışmalarımın yer almasını istemiyorum.
erdem34tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil