Sevgili Haluk Abinin(Profesör) Vefatının 5. Yılı

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sevgili Haluk Yücesoy(Profesör) abimizi son yolculuğuna uğurlamamızdan bu yana tam 5 yıl geçmiş. Eksikliğini daima hissettiğimiz 5 tam koca yıl...

Çizgi romanı hepimizden çok severdi ama hepimizi en derinden etkileyen yanı, sınırsız hoşgörüsü ve insan sevgisiydi sanırım. Süper kahramanların sadece çizgi romanlarda ve filmlerde olmadığını öğrenmiştim sayesinde; zira o benim için bir süper kahramandı. Süper kahramanlar ölmez sadece boyut değiştirir.
Büyük bir özlemle anıyoruz seni, Sevgili Haluk Abi. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

Haluk-Y-cesoy.jpg

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,851
Mekanın cennet olsun büyük üstadım senin izinden ilerliyoruz ve ilerlemeye devam edeceğiz.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Ne güzel anlatmışsın kardeşim.

Tanımaktan şeref ve onur duyduğum büyük bir şefimizdi.

Yaşadığım müddetçe rahmet ve minnetle anacağım.

Mekanı cennet olsun.

Emanetine ve gittiği yolda gidebileceğim kadar gideceğim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Haluk abi gideli 5 yıl olmuş...
Gerçekten özlediğim insanlardan biri ailemden gibi...
Huzur içinde uyu sevgili ağabeyim, mekanın cennet olsun.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Ne güzel bir duygu gidenin ardından güzel duygular ile anmak ve ne güzeldir ki giden ardında bunca seveni bırakmak. Şahsen tanımadım ama yazışmalarımızda gayet ölçülü hoş sohbet bir insan olarak bende yer edindi. Ruhun şad olsun'profesör'...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,862
Çok iyi niyetli, muhteşem bir insandı.
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Çizgi roman ve dualarla hatıralarımızdasın Haluk abi.

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,409
Mekanı Cennet Olsun, saygıyla anıyorum. geride saygıyla anılacak iz birakabilmiş nadir insanlardandı Haluk Bey..

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,804
Sevgili Profesörüm, dostların bana yazmak için bir şeyler
bırakmamışlar sağolsunlar. En ufak sıkıntımızda saate bile
bakmadan arar muhabbet ederdik. Konu zaten hep aynı.
Ama en büyük anım, annemin cenazesine taa Gölcük
İhsaniye'ye kadar gelip beni teselli etmen. Seni hep o gülen
yüzünle saygı ve sevgi ile hatırlayacağız. Nurlar içinde
huzurla yat..

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
782
11,931
Sevgili dostum; doğum günlerinde uzun bir ömür diliyordum senin için ama olmadı ne yazık ki... insanın her dileği yerine gelemiyor üzgünüm. Aramızda olmasan da artık... sen hep kalbimizde yaşayacaksın... seni asla unutmayacağız. Işıklar içinde uyu canım arkadaşım... Seni seven bütün arkadaşların gibi ben de çok özlüyorum...
23117109_10213781356342649_2397335423618285038_o.jpg

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
2017 yılında Haluk Bey'in taziye defteri için yazdığım yazıyı kopyalayarak tekrar paylaşıyorum;

Tüm dostların ve tüm çizgi roman sevenlerin başı sağ olsun.
15-20 gün içinde iki sevdiğimi ve iki sevenimi kaybettim;
babam ve Haluk abim...
Allah (CC) her ikisinin de mekanını cennet eylesin!
O bir çizgi roman profesörü olmasının yanısıra insanlığın, güzel ahlakın, nezaketin, zerafetin, hatırşinaslığın, fedakarlığın ve vefakarlığın da "profesörü" idi.
Özetle güzel olan her sıfatın profesörü idi...
Bugün yas günü ve gönüllerimizde bayrakları yarıya indirdik.
Olmadı Haluk abim be olmadı; bu kadar ani ve bu kadar erken hiç olmadı. Sürpriz yapmana ve bizleri binlerce kez şaşırtmana alışmıştık. Lakin bu sürprizin bizleri ilk defa üzüntüye ve gözyaşlarına boğdu. Fiziki yokluğuna nasıl alışacağız bilemiyorum ama, bizler yaşadıkça gönüllerimizin en müstesna yerinde yaşayacağını en iyi sen biliyorsun.
Garip bıraktın bizleri, garip bıraktın "Diyarı", garip bıraktın ve yasa boğdun Teksas'ı, Tommiks'i, Karaoğlan'ı, Kara Maske'yi, Tenten'i ve yüzlerce çizgi roman kahramanını...
Olmadı abim olmadı; bu sürprizini hiç beğenmedik...
Bu satırları cevap veremesen bile okuyacağına inanıyorum.
Allah (CC) senden herşey için razı olsun. Hakkını helal et abim. Nur içinde yat!..
Seni hep sevdik ve hep seveceğiz...
Seni hiç unutmayacağız ve seni örnek almaya daima devam edeceğiz.
Göz yaşlarımız senin için, dualarımız senin için;
rahat uyu...
Öbür tarafta inşallah görüşmek üzere Haluk abi;
saygılarım ve sevgilerimle..
.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Bir bardak suda fırtına koparttığımız günlerde Dost Kitabevinde buluşmuş, sonra Mülkiyeliler'de konuğu olmuştuk. Su gibi duru bir adamdı, varlığı bulunduğu ortama huzur saçan insanlar vardır ya, işte öyle. Dingin, görmüş geçirmiş, kimseye üstten bakmayan, hayatı bildiği gibi yaşamaya ant içmiş gibi gittiği yönden emin, bir tür süper kahramandı Haluk Abi... Cenazesine yetişememiş ama bir kaç hafta sonra ziyaretine gidip hala toprak mezar olduğunu görünce üzüntüm katmerlenmişti... Nur içinde yatsın...

necropol

Onursal Üye
11 Eyl 2011
513
2,477
Daha dün gibi ama kocaman 5 yıl.

O yıl doğmuş çocuklar neredeyse okula başlayacak 1 yılları kalmış.

Zaman çok hızlı geçiyor ama üzüntü ve hasret ilk günkü gibi hiç değişmedi.

Sadece telefon ile görüştüğüm güzel bir insandı.

Özleniyorsun Haluk abi.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Vefatından bir gün önce telefonda doğumgünümü kutlamış ve bu şekilde son kez görüşme nasip olmuştu... Ertesi gün üzücü haberi Facebook paylaşımı yapan arkadaşlardan öğrenmiştim. Zarif ve çizgiromanları gerçekten çok seven bir insandı Haluk abi. Allahuteala rahmet eylesin inşallah.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
281
410
Ruhu şad olsun, tanışamadım ama mesajlarından, foruma katkılarından, buluşma fotoğraflarındaki halinden, her şeyinden belli olan belli beyefendi, çizgi roman aşığı, müşfik, kalender bir insandı. 5 yıl önce duyduğumda çok üzülmüştüm. Toprağı bol olsun. Baltimora'ya hatırlattığı ve anmamıza vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum!

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
mmk1s89.jpg

Haluğum dost canlısıydı, dostları ve çizgi roman için yapamayacağı fedakarlık yoktu. Üstadımıza Allahtan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Neredeyse 1 yıl öncesine ait bu anma mesajı... Ama Haluk Abi'mizi her daim anıyoruz işte böyle... Naif kişiliğiyle, çizgi roman tutkusuyla, tertemiz kalbiyle, engin hoşgörüsü ile çok özel bir insandı. Bu özelliklerinin yanı sıra Diyar'da ve çizgi roman dünyasında öyle kalıcı izler bıraktı ki onu unutmamız mümkün değil.

Yaklaşık 2 hafta sonra aramızdan ayrılışının üzerinden 1 yıl daha geçmiş olacak... Ondan ayrı geçirdiğimiz 6. yıl...

Anılarımızdasın Haluk Abi... Her dâim.

sonaykaya

Yeni Üye
23 May 2021
3
9
Ne diyebilirim ki Haluk abi hakkında. Ne desem az gelir. Hayatımda tanıdığım en iyi insandı. Tatlı dilli. kibar ve çok hoşgörülüydü. Aklıma gelince içim sızlar. biraz daha bizimle kalabilseydi keşke. Mekanı cennet olsun. ışıklar içinde uyusun.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Yaşadığım müddetçe unutamayacağım bir kişi idi, tanımaktan birebir görüşmekten zevk aldığım kişi, mekanın Cennet olsun. Daima kalbimizdesin.