Haluk Yücesoy (Profesör) Anısına

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Haluk Yücesoy (Profesör) Anısına
(1 Kasım 1954 - 7 Eylül 2017)
Çizgi Diyarı Size Minnettardır

JuVhEU.jpg
[/url][/IMG]

Çizgi Diyarı'nın 11'inci yaşına bastığı bu günü keşke sevgili Haluk Yücesoy da görebilseydi. Yeriniz hâlâ doldurulamadı üstat. Yaptıklarınız için Çizgi Diyarı size minnetttardır. Huzur içinde uyuyunuz.

Not: Büst uygulaması Photoshop'ta yapıldı

Dostumuzun hazırladığı video

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Kendi adıma çok özledim onu.
Yeri doldurulamaz eşsiz bir insandı.
Her paylaşımdan sonra ki mesajlarını görmek bile beni çok mutlu ediyordu.
Bazan eski mesajlarına tekrar baktığım bile oluyor.
Mekanı cennet olsun.
Çok teşekkür ederim üstadım.

kusto

Kıdemli Üye
15 Nis 2009
161
376
Haluk beyin hatırası çok taze. bize kazandırdığı eserleri düşününce hakikaten soyadı gibi yüce soylu bir insan olduğu ortada. Allah rahmet etsin.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Nurlar içinde yatmanı diliyorum güzel insan... Bizlerde bırakmış olduğun etki inanılmaz güzel... Seni çok özlüyoruz...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Ne şanslı biriymişim ki onu tanımışım.
Ne kadar yumuşak huylu, ne çok sevgi
dolu bir insandı Haluk abimiz. Her
defasında bizleri, insanları, çizgi romanı
ne çok sevdiğini söyler ve de hissettirirdi.
Söylemeden duramayacağım şimdi, eğer
duysaydı, boş verin derdi, herkesin beğeni
beklentisi farklı olabilir derdi bize bence.
Ah, gerçekten onu çok özledim. İnsan
yaşlandıkça, pardon yaşadıkça daha çok
anlıyor hayatına böyle güzellik katanları
demek... Buradan ona sevgi ve saygılarımızı
sunuyorum, bir gün buluşmak, görüşmek üzere.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Her daim kalbimizde yaşayan birisi ulu şef.

Onu her daim hatırlamak ve hatırlatmak için bile diyar bırakılamaz ve bırakılmayacaktır.

Rahmetle ışıklar içinde uyu abi.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Haluk ağabey ile tanışma şansına erişmişlerden birisiyim.
Onun dostluğunu her zaman özlerim. Nur içinde yatsın.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
Hakkında çok şey yazmak istiyorum yazamıyorum boğazıma bir yumruk gelip oturuyor.Sırf sesini duymak iyi geldiği için uyduruk hukuki meselelerden aradığım zamanları çooook özledim abi çok.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...- Haluk abi tam bir gönül ehliydi ve gönüllerde yer buldu.mekanı cennet olsun....

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,411
nadir insanlardan biriydi, bende forumdan tanımış, bir çok konuda bilgisinden ve tabi ki herkes gibi de çok değerli paylaşımlarından faydalanmıştım. Allah Mekanını Cennet etsin, iyi insanlar hiç unutulmaz, ve her zaman iki üç satırda olsa ardından güzel şeyler yazdırır.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
İki kez ziyaretime gelmişti. Birçok kez de toplantıda görüşmüştük. Ankara neresi İzmir neresi... Tanıyanlar bilir, onun için mesafe diye bir sorun yoktur. Son geldiğinde bana "paylaşımların neden azaldı?" diye sordu. Ben de "Eskilere ilgi azaldı. Yeni yayınlar daha çok ilgi çekiyor" dedim. Son söz olarak bana "paylaş, ne olursa olsun paylaş" dediğini hiç unutamıyorum. Gerçekten YÜCE gönüllü bir adamdı. Küçük bir resmi evimde Tv dolabı camında bulunuyor. Saygılar...

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Çok büyük bir insanı kısa bir ömre sığdırdı. Hepimizin büyüğü, ağabeyi, örnek aldığımız bir beyefendiydi. Arkasında kendisini sayan, seven, anımsayan bizleri bıraktı. Ruhu şad olsun...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
ÇALIŞMA ÇOK GÜZEL OLMUŞ. ÇOK İYİ BİR İNSANDI. GÖNÜLLERİ FETHETTİ. IŞIKLAR İÇİNDE YATSIN...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,513
Ankara
En büyük pişmanlıklarımdan birisidir kendisi ile tanışma imkanı yaratamamak. Kendisi burada olmasa da tüm ağırlığıyla gölgesi diyarın üzerinde diye düşünüyorum. Bir şekilde güzel etki bıraktığı insanların oluşturduğu bu ortam ayakta kaldığı sürece de bu gölge dağılmayacaktır.
Ruhu şad olsun.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Sevgili Yeryüzü'nün Haluk bey ile ilgili düşüncelerine iştirak ediyorum.Herkesin beğenisi ,istekleri ,talepleri bakış açısı farklıdır.
Önemli olan farklılıkları kabul edebilmek ve hoşgörü gösterebilmek.
En aykırı fikir ve yaklaşımları bütün düşünceleri diyalektik bir açıdan analiz etmek olduğu gibi kabul edebilmek.
Bu açıdan bakılınca her şey ne kadar kolay geliyor değilmi?
Çatışma dili ,sert söylemler,yıkıcı üsluplar,incitici sözler ve yazılar sonsuzluğun karşısında ne kadar basit kalıyor.
Mevlana'dan bir anekdotla bitirmek istiyorum.
İki kişi tartışırlar ve birbirlerine olmadık sözler söylemektedirler.Birisi bana bir şey söylersen sana bin misliyle karşılık veririm diyince Mevlana gelir ve ona söyleyeceklerini bana söyle ben sana hiç karşılık vermem der.
Sonuç olarak söz ola kese başı söz ola kestire savaşı....
Haluk bey gibi düşünüyorum.
Hoş görü , hoş görü ve sevmek.

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Bu mübarek Cuma gecesinde Haluk abimize en güzel hediye bir fatiha veya yasin okumaktır bence.. Değerli büyüğümüze Allahtan rahmet yakınlarına ve dostlarınada bir kez daha başsağlığı diliyoruz bu vesileyle.. Yattığı yer nûr mekanı cennet olsun İnşallah..

hardblood

Kıdemli Üye
1 Eyl 2018
127
292
istanbul
Bu aileye geç katıldığım için tanışma fırsatım olmadı kendisiyle. Ama rahmetlinin ne kadar değerli bir insan olduğu hiç tanımadan tanıyormuş gibi hissetmemden belli. Her ölüm mutlaka erkendir, ama her ölüm bir son değildir. Bu forum var olduğu, bu değerli aile kendisini hatırladığı müddetçe gölgesi bizi kucaklayacaktır. Rahat uyu modern zamanlar Mevlana'sı Haluk abimiz.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Abilerin en güzeli... Eşi olmayan... Cenazesinde dağıtılan fotoğrafı TV ünitesinin en üstünde duruyor, ben ölene kadar da duracak.

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
Diyara uzun zamandır girmiyordum. Girince bu konuyu gördüm ve yazılanları okudum. Olay ilk gerçekleştiğinde de şimdi de duygulanıyorum. Şahsen tanışma fırsatım olmadı ama etkinliklerden, paylaşımlardan gönlü geniş bir insan olduğunu anladım. Tekrar toprağı bol olsun. Bir yerlerden izleyip devam edin arkadaşlar diyordur. Diyar yaşadıkça kendisi de huzur bulacaktır.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,383
Deliler Köyü
Vay beeee, bir daha buralara uğramam diyordum, şans eseri bu acı haberi öğrenmesem uğramazdım da aslını sorarsanız... Bunca sene olmuş Haluk Ağabey uçmağa varalı. Tini kut kurganı ışık dolsun ve mekanı cennet olsun vesselam...
Bodrum'a yerleştikten sonra helallik istemişmiydim hatırlayamadım ama o kadar gönlü zengin insandı ki etmiştir uçan kuşa hakkını. Ondan alıp taradığım Zagor fasikülleri geliyor aklıma, sabahlara kadar bitmezdi emanet ettiği hazineler, içim buruk, gözüm yaşlı. Ölümlü dünya, yalan dünya, kalbini kırdıklarım haklarını helal etsinler, benden yana da helal olsun eğer varsa hakkım. Allah geride kalanlara sağlıklı bir yaşam ihsan eylesin. Tengri Biz Menen.....

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Haluk Yücesoy (1 Kasım 1954 - 7 Eylül 2017)

Zaman ne çabuk geçiyor... Yarın, sevgili Haluk (profesör) ağabeyimizi kaybetmemizin üstünden tam 2 yıl geçmiş olacak. O'nsuz bir yanımız hep eksik ve de öyle kalacak.
Ruhu şad, mekanı cennet olsun..

Haluk-Y-cesoy.jpg

Son düzenleme: