Buruk bir yaş günü anması... 1 Kasım 1954

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
20170317_202132.jpg

Merhaba Savaş, nasılsın? diye başlardı rutin telefonla görüşmelerimiz ve her defasında aynı şekilde biterdi; bir isteğin var mı diye sorardı, ben de her defasında çizgi roman derdim...
Bilirsiniz kesinlikle diyardaşların yaş gününü atlamazdı, kutlar ve muhakkak kitap hediye ederdi...
Neydi Haluk abiyi bu kadar özel kılan...
İki kelime ile anlat deseler, hiç düşünmeden önce "cömertlik" derdim...
Bunun yanında bunun kadar önemli bir başka sözcük daha var; o da "Çizgi Roman".
Birde diyarı bir arada tutan o engin hoşgörüsü..
Şimdi bu gün bu değerli insanın dünyaya geldiği gün...
Haluk abinin doğum günü...
İyi ki tanımışım bu insanı...
Meslektaş bir büyüğümü...
Yeri asla doldurulamayacak, kaliteli ve bilgili, güçlü bir adam...
İyi ki doğmuşsun Haluk abi...
İyi ki seni tanımışım...
Sevgilerimle...
Huzur içinde yat.

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,411
evet yokluğunu gerçekten hissettirdi, Samim Utkun, esse G esse, Ceylan yayınları,
nostaljinin zirvesi paylaşımları, paylaşımlarıyla ilgili anekdotları, nezaketi, bitmeyen enerjisi ve, ve sayılacak daha çok şey... Mekanı Cennet olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Herhalde şu dünyadaki en zor şeylerden biri de çok sevdiğiniz bir insanın ölümünden sonraki ilk doğum gününü kutlamaktır. Normal zamanlarda içinizden; sanki o kişi hiç ölmemiş gibi davranmak gelir, insanı böyle davranmaya iten şey giden kişinin bir daha geri gelmeyeceğini kabullenmenin zorluğudur. Hele bir de vefat edeli 2 ay bile olmamışsa.. Kişinin, doğumgünü gelip çatınca alt üst olursunuz, kabrini en güzel çiçeklerle donatmak istersiniz ama yapamazsınız;zira içiniz hala kan ağlamaktadır. Gözleriniz hep onu arar ve bekler. Sizin için çok özel ve değerli o insan geri gelmez ama siz onu ısrarla beklemeye devam edersiniz.
Sanırım ben de şu an bu moddayım, zira sevgili Haluk abi üstün nitelikli kişiliğiyle benim şu hayatta örnek aldığım (Sigarası hariç) müstesna insanlardan biriydi ve daima da öyle kalacaktır. Aslında yazmak istediğim daha çok şey var ama maalesef kafamı toparlayamıyorum.. Yazıp, yazıp siliyorum cümlelerimi.. :( Haluk abinin, kendisini ne kadar sevdiğimi bildiğini biliyor ve şu an bu yazdıklarımı gördüğüne de inanıyorum.. O yeter sanırım.. Sen ne güzel bir insandın be Haluk abi... :( Doğum günün kutlu olsun, kabrin nur ile dolsun..

Son düzenleme:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Forumların bir araya getirdiği hobi birlikteliği olan insanlar bir süre sonra
yılların arkadaşlarından akrabalardan daha ileri gidebiliyor. En olmadık
zamada bile bu yeni arkadaşlarımızı arıyabiliyor çizgi roman konuşmaları
bitmek tükenmek bilmiyor. Başkalarının sararmış solmuş atılması gerekli
gibi gördüğü eski bir çizgi roman sayısı bizlerde inanılmaz bir sevinç ve
mevzu oluyor. Profesörümüz nasıl yapar eder bizleri hemen hemen hergün
mutlaka şaşırtırdı. Nur içinde yat sevili dostum, kelimeler böyle zamanlarda
ne zor yan yana geliyor. Doğum günün kutlu olsun. Hiç ama hiç unutulmayacak
dostumuz Profesörümüz...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Sevgili Haluk Bey'le hiç yüz yüze gelmedik ama ta en başından mütevazi bir insan olduğu izlemini edinmiştim. Foruma ilk katıldığım yıllarda özel ve açık mesajlarda birkaç kez ona o devasa çizgi roman koleksiyonunu nasıl oluşturduğunu sormuştum, o da hep geçiştirip konuyu değiştirmişti. Bir daha da üstelemedim. Bu gibi dergileri, hele o imkanların kısıtlı olduğu eski yıllarda eksiksiz toplayabilmek için maddi bir güce de sahip olmak gerekirdi (bunu yaşayarak öğrendim, kendimden biliyorum). Ama o bu yönünden bahsedilmesini hiç istemezdi. Bir de sigara konusu var. Onun bu konuda hassas olduğunu ve sigarasına laf söyletmediğini forumdaki mesajlardan öğrenmiştim zaten. Kendim de bir sigara mağduru olduğum için doğrudan yapamadığım uyarıları dolaylı konular açarak yapmaya çalıştım (Futbolcu Cruyff'un sigaradan vefat ettikten sonra paylaştığım şeyler örneğindeki gibi). Hatta internette dolaşırken, daha bu site açılmadan önce başka bir çizgi roman sitesinde sevgili Haluk Bey'in nick'inin "Winston" olduğu bilgisi gözüme çarpmıştı, doğru mu bilmiyorum tabii. Kendisine hiçbir zaman soramadım, bir sigara markasını rumuz alacak kadar seviyorsa bu şeyi, sormamak daha iyi olur diye düşündüm. Zaten faydası da olmazdı, onu daha çok sinirlendirmekten başka bir işe yaramazdı. Doğum gününüz kutlu olsun sevgili profesör üstadım.

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Hüzünleniyorum. Yazamıyorum, kilitleniyorum, çok üzülüyorum. Bu güzel insana, resmine bakıyorum. Hani Sadri Alışık'ın dediği gibi kavanoz dipli dünyası var ya... Doğum günün kutlu olsun. Işıklar içinde yat, sevgili Haluk Yücesoy...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Yazılacak o kadar çok anı var ki...
Haluk Abi tek kelimeyle muhteşem bir adam,gönül dostuydu.
Hayır kelimesini kullanmaz,herkesin mutlu olmasını isterdi.
Seni hiç unutmayacağız Büyük Şef.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Ölümünden sonra bizim gibi sitelerde doğum gününün kutlaması olan çok nadir insanlardan biri Haluk Bey. Özellikleri ile onu hiç görmeyen herkesin bile saygı ve sevgisini kazanmış değerli Profösör'ümüzü rahmetle anıyor, Yüce Allah'tan huzur dolu bir ahiret hayatı yaşamasını diliyorum.

samuray64

Süper Üye
17 Eyl 2009
942
1,954
28:58 E - 41:01 N
her sene önce kendisi kutlardı doğum günümü.
vefatından sonra buradan kimsenin doğum gününü kutlayasım yok ne yazık ki
bu yüzden kusuruma bakmayın.
Allah rahmet eylesin.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,322
HALUK ABİ KİMDİ :
Haluk bey bir çizgi roman Profesörü ,bir Ordinaryüsü bir duayen bir paylaşım sanatçısı, paylaşımın büyük ustası...
Mütevazi kişiliği , insanlara verdiği değer ile hepimizde büyük izler bırakan şahsen tanışmadığım ancak tanışık duygular ile zaten bir arada olduğumuz bilindik düşünceler ile sohbet ettiğimiz mümtaz bir kişilik bir beyefendi asil bir insandı.
İnsanlara olan inancı samimi karekteri ile hepimizin yüreğine değmiş farklı bir insandı.
Çizgi Roman sanatına katkıları için paha biçemeyeceğimiz altın kalpli bir insandı.
Hoşgörüsü ve cömertliği ile herkesi kendisine çeken özel bir insandı.

Aşağı yukarı hepimiz geçmişin izlerini taşırız.Aşağı yukarı hepimiz bir mahallenin, tek katlı evlerin , elektrik kesintilerinin alamadığımız kitapların, bitmek bilmeyen siyasi çalkantıların,tek kanallı dönemlerin, ,bitmeyen yarım kalmış maceraların izlerini taşırız.Her şeye rağmen çocukluğun gençliğin güzel günlerinide bugün gibi hatırlarız ; yaşama sevincini , ağzını musluğa dayayıp su içmeyi , yarım ekmeği paylaşmayı , gece yarıları elektrik direkleri altında sohbet etmeyi , hayalleri , umutları , ilk aşkı ,ilk sevgiyi ilkokulda ki ilk günü ,bazan çaresizliği , bazan yalnızlığı , bazan tek başına kalmışlığı ,bazan kendimizi yalnızlığa mahkum edişimizi bugün gibi daha biraz önce gibi hatırlarız.Hatırlarız yaşamanın zor olduğunu biliriz ayakta kalmanın güç olduğunu ama umudumuzu yitirmeyiz anlamışızdır hayatı biraz farkında olmuşuzdur herşeyin bir gün düzeleceğinin.
Geçmişin gölgeleri arasında susamış ve acıkmış bir çocuk ve onu bekleyen gözleri ışıl ışıl bir anne yüreğini , içimize işleyen sevgi atmosferini , anlardan , zamanlardan , anılardan koşarak gelen her şeyi bizi kuşatan kozmik enerjiyi , yaşama dair sınanmış bilgilerimizi hiç unutmayız.
İşte Haluk bey ne derseniz nasıl hitap ederseniz kendinizi nasıl rahat hissederseniz.İster üstad , ister bey , ister abi , ister CANIM , ister DOSTUM , ister ARKADAŞIM ,ister forumdaşım ,ister PROFESÖRÜM diyin.
Seni hiç unutmayacağız.İyi ki doğdun.İyi ki seni tanımışız.
YÜREĞİMİZE DOKUNAN DEĞERLİ İNSAN......

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Haluk beyi sadece forumdan tanıdığım günlerdi...
Birbirinden güzel paylaşımlarla bizleri son derece şaşırtıyordu.
Bulunmazları buluyor, paylaşılmayacakları paylaşıyordu.
Hiç kimsenin doğum gününü atlamıyor,
hemen her paylaşıma dolu dolu mesaj yazmayı ihmal etmiyordu.
Vefakarliğın, fedakarlığın, nezaketin, adam gibi adamlığın timsaliydi...
İsminin önüne tüm güzel sıfatların yakıştığı bir kişiydi...
Herkes tarafından sevilmiş, sayılmıştı...

Tarih 13 Eylül 2014 idi...
Konya'da oğlumun düğünü vardı.
Davetliler arasında gezerken, bir masada bir hanımefendi ile sessizce oturan aşina birini gördüm.
Şaşırdım, sevindim...
Masaya yöneldim.
Ayağa kalktı...
Kravatını takmış, sinekkaydı traşını olmuş ve son derece beyefendiydi...
Sarıldık, öpüştük...
Masaya oturdum...
Sanki kırk yıldır tanışıyor gibiydik...
İnanın bir ara oğlumun düğününü unutmuşum.
Unutmuşum da, o beyefendi hatırlattı;
"diğer konuklarda var Zafer bey alınmasınlar" diye...
O beyefendi Haluk abi idi.
Eşini de almış, cebine hediyesini koymuş, haber bile vermeden Konya'ya gelmiş,
düğün yerini bulmuş, arka masalardan birine sessizce oturmuştu...
Haluk abi işte buydu, Haluk abi işte böyle biriydi.
Onu özlüyoruz ve hep özleyeceğiz.
Bu örnek insanı gönülden rahmetle anıyorum.
Nur içinde yatsın inşallah!..
Toprağı bol olsun!..
Mekanı cennet olsun!..
Doğum günü kutlu olsun!..

Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdulillâhi rabbil'alemin
Errahmânir'rahim
Mâliki yevmiddin
İyyâke na'budu
ve iyyâke neste'în
ihdinessirâtal mustakîm
Sirâtallezine en'amte aleyhim
ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn (AMİN).

...Ölenler yeniden doğarmış; gerçek!
Tabut değildir bu, bir tahta kundak.
...

NECİP FAZIL KISAKÜREK

52308R.gif

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
Gençlerin ölümü hep içimi sızlatır. Haluk ağabeyin apansız vedası da öyle. Hala hüzün ve hayal kırıklığı içindeyim. İzmir toplantılarında tanışmıştık. Onu tanımak hoş bir karşılaşmaydı. Zarif kişiliği üzerimizde iz bırakmıştı. Çoğu hukukçuda görülmeyecek bir tevazu sahibiydi. Onu çok sevmiştik. Hep Ankara'ya gittiğimde kendisiyle buluşmayı hayal ettim. Her nedense son üç yılda Ankara'ya gitmek nasip olmadı. Bu yıl İzmir'de bahar aylarındaki toplantıda bir araya gelmiştik. İstanbul toplantılarına gelmeyi çok istediğimi belirtmiştim. Sonbaharda bir toplantı yaparız. Mutlaka bekliyorum, demişti. Bende mutlaka geleceğim, demiştim.

Mevsim sonbahar. Haluk ağabey yok. Toplantı da yapılmadı.

Haluk ağabey, seni hep özleyeceğiz. Nur içinde yat.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Tanıdığım en güzel insandı.
Ne yazık ki çok erken kaybettik..
Doğum günün kutlu olsun sevgili dostum.
Işıklar içinde yat.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Doğum günün kutlu olsun, değerli hocam. İyi ki doğdun, İyi ki vardın,
İyi ki bu diyardaydın. Ama sen hâlâ buradasın hissediyorum.
Unutulmayacaksın... Asla...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Emir büyük yerden, şikayet edemeyiz.
Toprağın bol olsun ağabey.
Yanına geldiğimizde, bizi kitaplarla karşılayacağını hepimiz biliyoruz.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Boşluğun kitapla, dergiyle değil, koskoca yüreğinle, devasa cömertliğinle yer etti be abi.
Şiirde de dediği gibi; "Sanki dev bir taş ocağını kökünden dinamitleyip üstüme devirdiler!"
Öyle işte...

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,041
Hiç düşünmemiştim
bir isim ve iki bɑğlɑcın
yɑnyɑnɑ gelipte içimi bu kɑdɑr ɑcıtɑcɑğını;
tɑɑ ki sen ‘el’ve’dɑ’ diyene kɑdɑr…

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,714
Kıbrıs
Ne kadar mutluyum ki iki kez Haluk Bey'in misafiri oldum.İkramını,sohbetini,çizgi romanlarını,ofisini yakından tanıdım.İnanılmaz bir cömertlik ve enerji ile Çizgi Diyarı'na katkılarda bulundu.Düşünün ki Ankara'ya gittiğimde kızımın evinden sonra hemen Haluk Bey'le buluşmayı ayarlardım."Ankara'da mısın?Hemen gel!"diyen sesi hala kulaklarımda.Nur içinde yatsın...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Mekanı cennet olsun. Hepimizin çizgiroman sevdasına çok güzel ve her zaman hatırlanacak değerde dokunuşlar yaptı. Anısını ve adını yaşatmak boynumuzun borcudur.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
İyi insan mutluluk,kötü insan tecrübe,mükemmel insan ise iz bırakır derler.
İçimizde öyle derin izler bıraktı ki,iyilik adına,güzellik adına,vefa adına,dostluk adına.Bir ömür boyu asla silinmeyecek.
Mekanın cennet olsun,nur içinde yat Haluk abi.Doğum günün kutlu olsun...

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
O kadar güzel şeyler yazılmış ki, bir insanın biriktirebileceği en büyük zenginlik bu olsa gerek,söylenecek daha büyük söz bilmiyorum onun için
Sevgili Proförümüz nurlar içinde yat,Mekanın cennet olsun

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Daima saygıyla ve sevgiyle hatırlayacağım Sizi sevgili Profesör... Doğum gününüz kutlu olsun... Nurlar içinde yatın...

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
628
1,386
onun ölümüyle birlikte çocukluğumdan büyük bir parça da yok olup gitti , çok özledim kendisini ve paylaşımlarını :( nur içinde yatsın, toprağı bol olsun