Haluk bey anısına - Budin Paşası'nın Kızı

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Sayın Motion saygıdeğer Haluk Bey in Reşat Ekrem KOÇU nun bir romanını istediğini ancak bu romanın tefrika olarak yayınlandığını bahsetmiş ve ayrıca basımı yapılmadığını belirtmişti.Bende belkide bu kitap saygıdeğer Haluk Beyin istediği roman olabilir düşüncesiyle 1950 yılına ait Resimli Tarih Mecmuasından derleme yaparak taradım.

Derleme ve Tarama : Abolardis

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
vjRdaz.jpg

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
"Profesör

Alıntı: akyıldız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Refi Cevad Ulunay'ın eski İstanbul kabadayıları sayılı fırtınalar kitabını okuduğumda herhalde 14-15 yaşlarındaydım ve tekrar tekrar okumuştum . O dönemi müthiş anlatmıştı. Ustura Kemali okurken gözümde o dönem ve çocukluğum canlandı.

Reşat Ekrem Koçu ' nun Bıçakçı Petri'si de çok güzeldi. Tercüman Gazetesinde 60lı yıllarda tefrika edilmişti (çizgi değildi). Sonraki yıllarda çok aradım ama kitap olarak bulamadım.

Bu işin uzmanı bir üstad biliyorum. Ararsa en fazla üç gün zaman ister bulmak için

Teşekkür ederim kaptan tüm Ustura Kemal'ler için, emeklerin için."

Saygıdeğer Profesörün mesajından alıntı yapmak istedim.Emekleriniz için çok teşekkürler.Bende şahsen arayacağım bu eseri.İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,991
Elinize yüreğinize sağlık üstadım.
Oldukça anlamlı bir çalışma olmuş.Gönülden teşekkürlerimle...