Çizgi Roman Dünyası Profesör'e Ağlıyor

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
Evet üstadımız, sevgili profesörümüzü bugün toprağa verdik.
Nurlar içinde yatsın.
Cenaze törenine katılan tüm diyar sakinlerine teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Sizin hiç babanız öldü mü?
Benim bir kere öldü kör oldum
Yıkadılar aldılar götürdüler
Babamdan ummazdım bunu kör oldum
Siz hiç hamama gittiniz mi?
Ben gittim lambanın biri söndü
Gözümün biri söndü kör oldum
Tepede bir gökyüzü vardı yuvarlak
Söylelemesine maviydi kör oldum
Taşlara gelince hamam taşlarına
Taşlar pırıl pırıldı ayna gibiydi
Taşlarda yüzümün yarısını gördüm
Bir şey gibiydi bir şey gibi kötü
Yüzümden ummazdım bunu kör oldum
Siz hiç sabunluyken ağladınız mı?
CEMAL SÜREYYA

Çok üzgünüz çok hüzünlüyüz çok erken bir kayıp keşke Ankara da yanına uğrasaydım.Sırf rahatsız etmemek adına vazgeçmiştim.Keşke rahatsız etseymişim .Yeri nasıl dolacak bilmiyorum.
Çocuk kalpli güzel insan

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand

Çok üzgünüz çok hüzünlüyüz çok erken bir kayıp keşke Ankara da yanına uğrasaydım.Sırf rahatsız etmemek adına vazgeçmiştim.Keşke rahatsız etseymişim .Yeri nasıl dolacak bilmiyorum.
Çocuk kalpli güzel insan

Yeri asla dolmayacak, başka bir Haluk abimiz yok, olmayacak da, evet.
Ancak, onun isteği, arzusu, beklentisi, görmek istedikleri, yarım bıraktıkları hâlâ duruyor. Tamamlamak, tamamlamaya çalışmak, bunun için çaba göstermek bize miras olarak kalıyor.
Evet, Haluk abi, insanlığıyla, çizgi roman sevgisiyle çıtayı çok yukarılara çıkardı ama, biz onun heyecanını bir nebze olsun yaşatmayı başarabilirsek, belki yüzündeki o gülümsemeyi bir kez daha görebiliriz.
Kim bilir...

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
Yer degişikliği nedeni ile iki gündür koşturmacadan nete bakamadım.Şimdi evde keyifle neti açıp diyara girdim ki oda ne üstad ın ölüm haberini görüyorum...allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun.ben diyara girerken diyordum ki acaba üstad bugün ne süpriz yaptı bakalım neler paylaştı Haluk Abimiz derken üstad çok kötü bir süpriz yapmış...üzgünüm gerçekten çizgi romana gönül vermiş gerçekten profösör abimizi rahmetle anıyorum...

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
Şu an yaşadığım şoku anlatacak kelime bulamıyorum.Sadece 2 gün foruma girmedim Haluk abimizin vefatını öğrendim.Dünyalar tatlısı,sevgi dolu, yardımsever, vefalı bu mükemmel insanı son yolculuğuna Antalya da olduğum için uğurlayamadım . Mekanı cennet olsun canım abimin..

kusto

Kıdemli Üye
15 Nis 2009
161
376
ne yazılabilir ki Haluk abi gibi yüce bir insanın arkasından iyi şeyler dışında ne yazılabilir. Mekanı cennet olsun. Allah rahmet etsin. Allah yakınlarına sabır versin.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
çok üzücü bir haber şok oldum, Allah nur içinde yatırsın,
bizler için çok emek verdi burada hakkı ödenmez temiz kalpli bir insandı

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,907
ordu-turkey
Hala kendimi toplayamadım.Neden iyi insanlar kendine dikkat etmez de çok çabuk onları kaybederiz.Ahhh haluk abi çok kötü yaptın bizleri çokkkk.Keşke hiç bir şey taramasaydın da sadece varlığın olsaydı o bile yeterdi.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Dün, müthiş insanı uğurladık. Zor oldu bizim için. Ama zaten 'son görev' için oradaydık. Gelmek isteyip gelemeyen, içinde üzüntüleri katlanmış arkadaşlarımızı da bir anlamda temsil ettik. Biliyorsunuz, Ankara'da, ofisinde ziyaret edeli çok olmamıştı. Elbette ki yine ziyaretine gitmeyi düşünüyorduk ama böyle olmayacaktı. Böyle gitmemeliydik Ankara'ya. Çok üzgünüz. Çok zamansız oldu.Huzur içinde uyu güzel insan.

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Haberi ilk perşembe sabahı sevgili dostum Oktay'dan aldım..Telefonda Haluk Ağabeyin sabah saatlerinde geçirdiği bir kalp krizi sonucu vefat ettiğini söyledi.Diyardaki tüm dostlar gibi Bu üzücü ve zamansız habere çok üzüldüm,ve forumda ilk gün hiç bir şey yazmamamın sebebi gerçekten ama gerçekten ne yazacağımımı bilememdi....Ama ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyordum....Diyarımızın Süper Kahramanı,Babası,Ağabeysi,Güler yüzlü ve her anlamda yapıcı güzel insanı Uğurlamam gerektiğini....Bu sebepten dostlarımla Sevgili Haluk ağabeyimizi son yolculuğunda uğurlamak için Ankaraya gittik,ve bize bırakın okumayı,bir daha gün yüzüne çıkması imkansız gibi görünen ve bunları her defasında üşenmeden saatlerce tarayıp bizimle buluşturan ve bunu sadece ama sadece paylaşmasını bilen o güzel kalbi için yapan Küçük DEV adamı bu son yolculuğunda bir nebze minettarlığımızı göstermek için yapmalıydık....GÜLE GÜLE Ağabey,Güle Güle diyarımızın Super kahramanı,Güle Güle insanlığın,özverinin Profesoru...Biliyorum ki gittiğin yerede bir çok güzelikler katacaksın,Bu diyar seni hiç unutmayacak....Ben seni hiç Unutmayacağım.........

sandokan

Süper Üye
25 Ocak 2010
3,288
2,736
Almanya-Hameln
Haluk Beyin vefat haberini duyunca gercekten cok üzüldüm. Onun güzelligi adeta yüzüne yansimis. Allah rahmet eylesin, insallah yeri cennet olur. Ailesine ve sevenlerine Allah sabir versin...

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Bir iki gündür foruma girmemiştim zaman darligindan dolayı;girmeseydim keşke bugünde.Isıklar içinde yat değerli ağabeyim Allah gani gani rahmet eylesin inşallah mekanı cennet olsun.Kelimeler eksik duygularımı belirtmek için...

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
vjRdaz.jpg

Son düzenleme:

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Baş Sağlığı

Geçen kış İzmir toplantısında tanışma şerefine ermiştim. Kendi eserlerinden flaşa atmış beni mutlu etmişti.Her kayıp gibi çok erken oldu.Ailesine ve tüm sevenlerine
Allah'dan sabır diler,sevgili ağabeyime Rahmet dilerim.Huzur içinde uyusun.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Mesajlarımızın "Like" kısmında özellikle "profesör" kelimesini arardım.Beğeniyi görünce de sevinirdim.Ziyaretimde, "Like" butonunu fazla kullanmamı istemişti.Sigara konusunu açınca ciddileşirdi.Milli Kütüphane'den dışarı çıkmadığımdan tekrar yanına gidememiştim.Aşti otagarında kendisini telefonla aradığımda tekrar uğramadığımdan, çok sitem etmişti.Bu görüşmenin son görüşmemiz olacağı aklıma gelmemişti...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
İnsan uzaktan bile tanısa sevdiği, değer verdiği insanlar vardır. Haluk beyle tanışmamız, yüzü yüze olarak, henüz bir yılını doldurmamıştı. O kadar içten davranıyordu ki ilk ve tek yüz yüze onun bürosundaki birlikteliğimizde, onunla çok önceden de tanışıyormuşuz, ortak bir geçmişimiz önceden de varmış gibiydi. Gerçi çizgi romana olan merakımız onunla hepimizin arasındaki ortak geçmişti ama yine de kendisinin candan yaklaşımı ve sevecenliği onu farklı kılıyordu.
Tekrar ve tekrar mekanı cennet olsun, iyi insandı.

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,611
Çok üzücü, insanın ne yazacağını bilemediği anlardan, uzun süredir forumlara bir şey karalamaya enerjim yoktu, keşke yıllar sonra ilk mesajım böyle acı bir konu hakkında olmasaydı. Haluk Abi, neşeni, heyecanlı çizgi roman sohbetini, Kadıköy ziyaretlerini inan çok özleyeceğiz, tüm çizgi roman meraklılarının başı sağ olsun.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Malesef uyku yine bir yerlere firar etmiş durumda.Üst üste marifetmiş gibi bitirilen sigaralar ,içilen kederli çaylar, trafiğin dramatik senfonisi serinleyen hava , içim gibi kararmış gökyüzü , kentin belli belirsiz ışıkları, gecenin solgun derinliği ,kafama üşüşen düşünceler...Bir yangında yeni çıkmış orman gibi içerim.Bir şeymi oldu ? soruları rahatsızmısın arayışları.Bilmiyorum ki nem var.Yine gam yükünün kervanı geldi galiba.Karmakarışık fikirler agnostik duygular kırık bir testi gibi yansımalar.Teoriler hipotezler en geçerli idea , tezler antitezler.Hepsi bir an içinde An gelir biçimde.An gelir ve an gider geriye kalanlar sessiz bir gemi ardından elemli.Birçok gidenin herbiri memnun ki yerinden bir çok seneler geçti dönen yok seferinden.Ayrılmak, veda etmek, çekip gitmek,gurbete çıkmak , hoşçakalmak ne saikle yapılırsa yapılsın hepsi bir gidişin sebep ve sonucu......

Haluk beyin aramızdan ayrılması o kadar üzdü ki bizi hala ve hala kabul etmekte zorluk çekiyorum.Meğerse gölgesi yetiyormuş.Onun felsefesinden hareketle onu bir paylaşım sanatçısı olarak görüyordum.Paylaşmanın büyük ustası olarak.Öyle özel bir nick kullanıyordu ki gerçek ancak bu kadar güzel yansıtılabilirdi.Profesör bizde akademik bir ünvan olarak kullanılsa da Fransızca öğretmen anlamına geliyor.Gerçekten çok şey öğrettiğini düşünüyorum.Bir insan düşününki gece yarılarına kadar tarama yaparak tarihin arka sokaklarında kalmış eserleri gün ışığına çıkartır bazan da ciltleri parçalar bizim okumamız için.Karşılık beklemeden.Bunu açıklayabilecek hiç bir tez ve yorum bilmiyorum.Bu sadece insan sevgisi kitap sevgisi paylaşma aşkı ile belki izah edilebilir.Belkide izah etmenin kendisi izaha muhtaç hale gelebilir.Doğan her bebek Tanrının insanlardan umudunu kesmediğini gösterir demiş Tagore.Benim umutlarım halen devam ediyor son kişi kalana kadar da çizgi roman için bu görevi Haluk beyin ilkeleri doğrultusunda devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum.Onun temel felsefesi bence sevmek , paylaşmak , fedakarlık etmek , karşılık beklememek üzerine kuruluydu.Bu temel ilkeler her çizgi roman sevdalısının temel prensipleri olmalı bence.Benim gözümde zaten o bir çizgi roman kahramanıydı.Umarım çizgi roman sanatçısı dostlarımızda onu çok sevdiği çizgi roman kahramanları ile bir arada bir gün çizerler.Kimmeryalıyla , Zagor ve Çiko ile Darkwood da Teks le , Tommiks le , Teksas la ,Örümcek Adam'la , Kriptonluyla , Mandrake ile Tarzan ve Zembla 'yla Yüzbaşı Volkan'la , Baytekin le adı bile unutulmuş Çocuk Dergileriyle ...
Haluk bey Değerli Dostum ( içimden geldiği gibi ) canım , iki gözüm sana veda ediyoruz sanma bizim ki sadece kısa bir mola.

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,395
2,938
Ağustos'dan beri foruma giremiyordum. Bugün girip Haluk Bey'in vefatını öğrendim. Çok üzgünüm. Günlük hayatın gidişinde ölümlü dünyayı unutuveriyoruz, işte bir an geliyor, bizim hala bir yerlerde oturuyor, yaşıyor sandığımız dostlarımız bir bakıyoruz ahirete göçmüş. Hayat anlamsız geliyor. Çünkü biz birlikte varoluyoruz. İnsana koyan bir de acıyı netten öğrenmiş olmak. Profesör unutulmayacaktır.