PROFESÖR DERGİSİ 2. Sayısı ÇIKTI!

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Prof2-kapak.jpg

Merhabalar Diyar Dostları,
Merhabalar Tüm Çizgi Romana Gönül Verenler...

Lafı fazla uzatmadan:
'Profesör' adlı 'Çizgi Roman Kültürü' dergimizin 2. sayısı çıktı!..

Evet, biliyoruz, ara biraz fazla uzadı ama umarız bizi mazur görürsünüz.
En azından şimdilik herhangi bir yayın periyodu düşünülmediğinden biraz fazla geniş davrandık sanırım.
Ancak, amacımız ilk sayının verdiği pozitif etkiyi yukarıya taşıyacak; en az onun kadar doyurucu, görsel olarak etkileyici, içerik olarak tatmin edici, kullanılan dil ve okunabilirlik açısından temiz, akıcı ve anlaşılır bir dergiye daha imza atabilmekti. Kendi penceremizden bakarsak bunu başarabildiğimize de inanıyoruz.
Elbette ki bu konuda son karar verici sizlersiniz. Sizlerden gelecek tepkiler, bundan sonraki sayıların akış hızını ayarlayabilmemiz için bize yol gösterici olacaktır. Yorumlarınız ve eleştirileriniz, dergimizi belki de bir yayın periyoduna oturtabilmemize olanak sağlayacaktır.

Bakınız, ikinci sayımızın dolu dolu içeriğinde 'neler neler' var?

Prof2-anons.jpg

Sizin de dikkatinizi çekmiştir; dergimizin üzerinde 'Şubat 2020' tarihi var.
Evet dergimiz basılalı epey bir zaman oldu; ancak ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu salgın krizi dolayısıyla sizlerle buluşması biraz gecikti. İlk düşüncemiz, dergi içinde yer alan yazar-çizer dostların da katılımıyla bir tanıtım günü düzenlemek ve ilk dağıtımı bu yolla gerçekleştirmekti. Ancak olmadı, olamadı.

Kriz, maalesef çok özendiğimiz ve ÇRODER Dernek Başkanımız Sevgili Önder ÇAKI'nın kişisel arşivinden yola çıkarak hazırlanan 'Geçmişten Günümüze Bir Yolculuk / Çocuk Dergileri Sergisi'nin de ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu.

Prof2-afis.jpg

Evet, dergimiz yine dolu dolu, rengarenk ve bu kez 108 sayfa.
Kapağımız ise bir başka ustadan, 'Yıldırım ÖRER'den geldi bu kez.

Prof2-004.jpg

Prof2-015.jpg

NASIL EDİNEBİLİRSİNİZ?
Şimdi gelinen son noktada, ülkece uymaya çalıştığımız 'Evde Kal' çağrısına uygun olarak talep eden çizgi roman dostlarına dergimizi kargoyla göndermeye karar verdik.
'Çizgi Roman Okurları Derneği' üyelerine dergimiz 'ücretsiz' olarak gönderilecektir.
Üye olmayan dostlar ise 50 TL'lik bir bağış miktarını (makbuz karşılığında) en aşağıda verilen dernek hesabına yatırdıkları takdirde dergileri adreslerine 'alıcı ödemeli' olarak kargolanacaktır.

Bir yenilik olarak, bu kez dergimizin 'sınırlı sayıda' (İlk sayı için 100 adet ve 2. sayı için 100 adet) 'Sert Kapak / Koleksiyoner Versiyonları' da hazırlanmıştır. Bu özel, numaralanmış edisyonları da (her bir sayı için) 150 TL'lik bir bağış karşılığı edinebilirsiniz.

ÖNEMLİ!
Lütfen unutmayınız:
Bağış yapan dostlarımızın; adlarını, soyadlarını, açık adreslerini ve hangi sayıyı talep ettiklerini sevgili Savaş OKUTAN dostumuzun mail adresine (savasokutan@istanbulbarosu.org.tr) mutlaka bildirmeleri gerekmektedir.

Yepyeni sayılarda ve 'Corona'sız günlerde tekrar birlikte olabilmek dileğiyle hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyoruz.
Hoşça kalın, çizgiyle kalın...

ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ

İş Bankası Galatasaray / Beyoğlu Şubesi
IBAN: TR52 0006 4000 0011 0112 0230 15

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Evet muhteşem sunumuyla dergimizin 2. sayısı tüm çizgi romanseverlere sunuluyor.
Karşılıksız katkı veren tüm dostlara ve özellikle dergimizi editörü Sevgili Halil Gürdal GÜRAK dostuma teşekkür ediyorum.
Buyrun işte 2. sayımız...

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Çok çok güzel... Emeği geçen tüm dostların ve özellikle de Halil Gürdal Gürak'ın ellerine sağlık... Daha nice sayılar olması dileğiyle...

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Emeği geçen bütün üstatları tebrik ederim ve eline sağlık, özellikle Süleyman Turan merhumun haberi ilgimi çekti. Nice sayılara İnşallah.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Kapağıyla, içeriğiyle, katılımcılarıyla olağanüstü bir dergi bizi bekliyor. Emeği geçen, katkı sunan tüm dostlara, tüm ustalara sonsuz teşekkürler...

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,963
103,824
Başta Gürdal arkadaşımız olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler, muhteşem bir kitap (Dergiyi geçmişiz).

Son düzenleme:

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,183
3,521
Bilecik
Süpermenin tersliği

Merhaba,

Dergi için belli ki çok emek harcanmış.
Herkesin eline sağlık.

Yalnız kapakta dikkatimi çeken bir şey var;
Sağ üst tarafta uçmakta olan süpermenin göğüs amblemi ters değil mi?
Yoksa ben mi yanlış görüyorum.
Belki bilerek ve isteyerek böyle konmuştur, belki görüntü ters yüz edilmiş ve dikkatlerden kaçmış olduğu için böyledir, bilemiyorum.
Gözden kaçmış ise bu da nazarlık olsun.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Harika bir kapak kompozisyonu olmuş. Çizgi Diyarı forumunun 'banner'ını da düzenleyen Gürdal dostumun elinden çıkmış olduğu belli. Sayfa örneklerinden anlaşıldığı kadarıyla derginin çok şık ve modern bir tasarımı var. Ellerine gözlerine sağlık sevgili dostum.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Wuww dedikleri bu olsa gerek.:)
Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir dergi olmuş.
Bunlardan kitaplığımda bir raf dolu olduğunu düşünüyorum.:)
Emeği geçenleri kutluyorum, çok teşekkürler.:)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,714
Kıbrıs
Derginin hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ederim. Yalnız Kıbrıs dış dünyadan izole durumda. Uçak yok, gemi seferi yok, kargo gelemiyor, postane kapalı. En azından Mayıs ayı da böyle olacak gibi görünüyor. Yani dergiyi istesem buraya gelmesi mümkün değil. Ümit ederim dergi sınırlı sayıda basılmamıştır ve tükenmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,020
Bizleri hatırlayan,
değer veren,
mutlu olmanızı sağlayan insanlara gelin TEŞEKKÜR EDELİM..
Onların bizlere kazandırdıkları değerlerin farkına varalım.
İYİ Kİ VARSINIZ...

bereket

Kıdemli Üye
30 Haz 2011
207
177
İlkini beğenmiştim, 2.si de çıkmış, mükemmel görünüyor. Hak ettiği ilgiyi görmesini dilerim, saygılarımla.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
*** NASIL EDİNEBİLİRSİNİZ? ***

'Çizgi Roman Okurları Derneği' üyelerine dergimiz 'ücretsiz' olarak gönderilecektir.
Üye olmayan dostlar ise 50 TL'lik bir bağış miktarını (makbuz karşılığında) en aşağıda verilen dernek hesabına yatırdıkları takdirde dergileri adreslerine 'alıcı ödemeli' olarak kargolanacaktır.

Bir yenilik olarak, bu kez dergimizin 'sınırlı sayıda' (İlk sayı için 100 adet ve 2. sayı için 100 adet) 'Sert Kapak / Koleksiyoner Versiyonları' da hazırlanmıştır. Bu özel, numaralanmış edisyonları da (her bir sayı için) 150 TL'lik bir bağış karşılığı edinebilirsiniz.

***ÖNEMLİ!***
Lütfen unutmayınız:
Bağış yapan dostlarımızın; adlarını, soyadlarını, açık adreslerini ve hangi sayıyı talep ettiklerini sevgili Savaş OKUTAN dostumuzun mail adresine savasokutan@istanbulbarosu.org.tr mutlaka bildirmeleri gerekmektedir.

İş Bankası Galatasaray / Beyoğlu Şubesi (1011)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
İçeriği ile birinci sayı gibi yine dolu dolu bir dergi olmuş.
Emeği geçen tüm dostları gönülden tebrik ediyor,
selam ve saygılarımı iletiyorum.

52308R.gif

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
MUHTEŞEM.
AMA KAPAKTA KARAOĞLAN OLMALIYDI.
HALUK BEY İN ÇİZGİ DİYARI DA ŞÖYLE BİR MESAJI VAR.
(DAHA ÖNCE BİR KEZ DAHA YAZMIŞTIM).

Sıralaması şöyle;

1-KARAOĞLAN
2-KARAOĞLAN
3-KARAOĞLAN

Diğerleri bunların arkasında sıraya girebilir.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
.
Parayı gönderelim ama şu "korona günlerinde" benim yaşımdakilerin sokağa çıkması bile yasak. genç birini bulursam göndereyim... Sağlığım elvermiyor ki...Bu arada derneğe epey borçlandım.

***ÖNEMLİ!***
Lütfen unutmayınız:
Bağış yapan dostlarımızın; adlarını, soyadlarını, açık adreslerini ve hangi sayıyı talep ettiklerini sevgili Savaş OKUTAN dostumuzun mail adresine savasokutan@istanbulbarosu.org.tr mutlaka bildirmeleri gerekmektedir.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
.
Parayı gönderelim ama şu "korona günlerinde" benim yaşımdakilerin sokağa çıkması bile yasak. genç birini bulursam göndereyim... Sağlığım elvermiyor ki...Bu arada derneğe epey borçlandım.

***ÖNEMLİ!***
Lütfen unutmayınız:

Ahmet abi sen sağlıklı ol yeter. Para da önemli değil.
Ben sana ilk fırsatta dergiyi yollarım.
Selam ve sevgilerimle.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,320
Koleksiyonerler için biçilmiş kaftan; devamının gelmesi dileğiyle.. Bizler de talebimizi Savaş beye ilettik.
Hayırlı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Profesör Dergimizin 2. sayısı çıktı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatımızı olumsuz etkileyen corona salgını döneminde çıkmayı başarabilen bir kaç yayından biri de Çizgi Roman Okurları Derneği’nin yayını olan Profesör’ün 2. Sayısı oldu.
Zor bir dönem olmasına rağmen gösterilen yoğun ilgiden çok mutluyuz.
2 haftalık kısa bir dönemde Türkiye’nin dört bir tarafındaki çizgi roman meraklıları dergimizle buluştu ve buluşmaya devam ediyor.
Her çizgi roman okurunun kendinden sayfalar bulacağı bir dergimiz var.
Yıldırım Örer, Kenan Yarar ve Ali Olgun’un nefis çizgi romanları. Belki de yakın zamanda kaybettiğimiz 3 ustanın aynı dergi içinde olduğu ilk ve tek yayın oldu.
Manga'dan Abdülcanbaz‘a, Martin Mystre’den Hamit Şendur’a, Fantom’dan Sipru’ya bir çok farklı kategori ve kahramanın bir arada olduğu gerçek bir çizgi roman dergisi Profesör.
Değerli editörümüz H.Gürdal GÜRAK başta olmak üzere ,çizgi romana gönül vermiş, ilk günden beri olumlu görüşleri ile derneğimizi destekleyerek motive eden siz değerli dostlarımıza gönülden teşekkür ederiz.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Her bir sayfası özel ilgiyi hak eden mükemmel bir dergi olmuş. Deyim yerindeyse okumaya doyamıyorum. Emeği geçen tüm dostlara çizgi roman dünyamıza kazandırdıkları bu muhteşem eser için çok teşekkür ediyorum.

Tüm dostlarımı da halen mevcutken dergiyi edinmeye ve derneğimize desteğe davet ediyorum.

Stuart Kamil

Yeni Üye
18 Tem 2009
56
34
Profesör

Merhaba Değerli Dostlar,
Var olduğunuz günden beri yayınladıklarınızdan yararlanan ve her defasında size gönülden binlerce kez teşekkür eden, 62 yaşında emekli ama parça zamanlı çalışmak zorunda olan Türkçe öğretmeniyim. Beni çocukluğuma, gençliğime bağlayan o kadar güzel işler yapıyorsunuz ki kendi adıma bana geçen hakkınız kesinlikle hiçbir biçimde ödenemez. Ancak iş yoğunluğundan ve başka nedenlerden arada epeyce bir zaman siteye giremediğim günler oluyor. Örneğin, Profesör dergisini hiç görmedim ve okumadım bugüne kadar. Derginin, piyasada nerelerden satın alınabileceğini bilmiyorum. Öğrenmek ve düzenli izlemek istiyorum. Bana bu bilgiyi verebilir misiniz? Peşinen çok teşekkürler, iyi ki varsınız... Gerçekten de iyi ki varsınız.............

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Merhaba Değerli Dostlar,
Var olduğunuz günden beri yayınladıklarınızdan yararlanan ve her defasında size gönülden binlerce kez teşekkür eden, 62 yaşında emekli ama parça zamanlı çalışmak zorunda olan Türkçe öğretmeniyim. Beni çocukluğuma, gençliğime bağlayan o kadar güzel işler yapıyorsunuz ki kendi adıma bana geçen hakkınız kesinlikle hiçbir biçimde ödenemez. Ancak iş yoğunluğundan ve başka nedenlerden arada epeyce bir zaman siteye giremediğim günler oluyor. Örneğin, Profesör dergisini hiç görmedim ve okumadım bugüne kadar. Derginin, piyasada nerelerden satın alınabileceğini bilmiyorum. Öğrenmek ve düzenli izlemek istiyorum. Bana bu bilgiyi verebilir misiniz? Peşinen çok teşekkürler, iyi ki varsınız... Gerçekten de iyi ki varsınız.............

*** NASIL EDİNEBİLİRSİNİZ? ***

***ÖNEMLİ!***
Lütfen unutmayınız: