Orbital 1 ve 2. Kitap

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Orbital - Yaralar
Orjinal isim: Orbital, Cicatrices
731651

Dünya, bütün engellemelere rağmen sekiz bin yıllık geçmişi olan ve 781 ırkı içine alan intergalaktik bir konfederasyona üye olmuştur. Bu üyelik neticesinde konfederasyonun sekiz bin yıl önce elde ettiği tüm bilimsel ve teknolojik imkânlar insan ırkının istifadesine sunulmuş ve böylece galakside yaşayan diğer ırklar gibi insan ırkı da uzak yıldızlara kolayca ulaşıp yeni yaşam alanları oluşturabilecek duruma gelmiştir.

Devasa bir yıldız platformu olan ORBİTAL bu galaktik konfederasyonun siyasal-güç merkezidir. Konfederasyona üye tüm gezegenler Orbital tarafından yönetilir. ORBİTAL aynı zamanda paralel dünyalara açılan bir kapı olma özelliğini de taşımaktadır.

Biri uzaylı, diğeri dünyalı Mezoke Izzua ve Caleb Swany isimli diplomatik büro ajanları, organizasyonun kendilerine verdiği yetkiyle gezegenler arası ihtilafları barışçıl yöntemlerle çözüme kavuşturmak zorunda. İlk görevleri ise öncelikle Senestam gezegeninde kaybolan Orbital pilotlarının başına ne geldiğini bulmak. İkinci olarak bu gezegende madencilik yapan insan koloniciler ile gezegenin asıl sahibi olduklarını iddia eden uzaylı ırk arasında olası bir savaşı engellemek.

Sıra dışı bir bilim kurgu çizgiromanı… Sylvain Runberg yazdı, Serge Pelle resimledi.
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe (Orijinal Dili:Fransızca)
48 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 24 x 32 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786056523229
Etiket Fiyatı : 27,00 TL (KDV Dahil)
idefix Fiyatı :20,25 TL (KDV Dahil)

Orbital - 2. Kırıklar
Orjinal isim: Orbital, Ruptures
731654

Yıldızlararası diplomatik büro ajanları Mezoke Izzua ve Caleb Swany görevli olarak gittikleri Senestam gezegeninde madenlerden çıkan Stilvull denen çok tehlikeli yaratıkların saldırısına uğrarlar. Bu sırada gezegenin yakınında beklemeyen gemileriyle olan telsiz bağlantısı sabote edilir.

Dünya, bütün engellemelere rağmen sekiz bin yıllık geçmişi olan ve 781 ırkı içine alan intergalaktik bir konfederasyona üye olmuştur. Bu üyelik neticesinde konfederasyonun sekiz bin yıl önce elde ettiği tüm bilimsel ve teknolojik imkânlar insan ırkının istifadesine sunulmuş ve böylece galakside yaşayan diğer ırklar gibi insan ırkı da uzak yıldızlara kolayca ulaşıp yeni yaşam alanları oluşturabilecek duruma gelmiştir.

Devasa bir yıldız platformu olan ORBİTAL bu galaktik konfederasyonun siyasal-güç merkezidir. Konfederasyona üye tüm gezegenler Orbital tarafından yönetilmektedir. ORBİTAL aynı zamanda paralel dünyalara açılan bir kapı olma özelliğini de taşır.
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe (Orijinal Dili:Fransızca)
56 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 24 x 32 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786056523212
Etiket Fiyatı : 27,00 TL (KDV Dahil)
idefix Fiyatı :20,25 TL (KDV Dahil)

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,237
Bu serinin devamı gelecek mi ?

yoksa ben devamını getireyim mi ? :rolleyes:

İlki benim de sormakta olduğum bir soru ve cevabını bilmiyorum ne yazık ki. Halbuki ikinci kitabın arka kapağında bırakın 3 ve 4 'ü, 5. kitabın bile reklamı mevut.

İkinci sorunun cevabı ise: "Evet, lütfen." :)