Tex BIS - Sayı 729- Ağustos 2021 / Kızılderili Ajanı

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,222
TEX BIS - Kızılderili Ajanı

Sayı : 729
116 sayfa
Ağustos 2021
"...Ve göreceğiniz üzere, barındırdığı hikâye,
şimdiye kadar hiç anlatılmamış ve buna ilaveten
Gece Kartalı’nın yaşamında çok önemli
bir dayanak noktası olma özelliğini taşıyor..."
GRAZIANO FREDIANI

52390485226_ba5ef6b9c2_z.jpg

oo"Çeviri, balonlama ve kısmi kapak dizâynı, bana aittir."oo

iyi okumalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
teşekkürler
sayın pertev

özlemiştik siyah beyaz teks okumayı.akdenizliyiz.okyanusun ötesinden gelenler akdenizden gelenler kadar (bana)sevimli gelmiyor.okuyorum ama.bir süpermen birde örümcek adam (belki de eskilerden olması yada tanışıklıgın eski olmasından) okumaktan keyif aldım.ne ise cizgi güzelliklerinin sürmesi dilegi ile

selamlar

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953
Bu şimdiye kadar Tex'in geçmişinden hiç anlatılmamış bir bölümdü. Altın değerinde bir sayıyı bizlere sundunuz, sonsuz teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Kapak ve sunum, çeviride gösterilen özen, kullanılan Türkçe ve yürekten gelen bir paylaşım.
Teşekkürler dostum.
Forum bu yüzden çok değerli,
dostluklar bitmiyor, sürekli tazeleniyor.
Sevgiler.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Kıymetli emekleriniz ve değerli paylaşımınız için teşekkür ederim. Teks Willer'ın ekibinde en sevdiğim karakter Tiger Jack. Keyifle okuyacağım...

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
170
519
Yaklaşık 1 yıldır Tex okuyamıyorduk..TR de ki yayınlanma hızına bakarsak 10 yıl daha okuyamayacağımızı sanıyordum..Ömrüm bu sürelere dayanırmıydı bilmiyorum..Bu paylaşım harika oldu..Teşekkürler ve devamının gelmesi dileklerimle..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,714
Kıbrıs
Pertev Bey'in forumumuza hediye ettiği 729bis sayısını ilgiyle okudum.Naçizane bazı notlar sunayım.Çeviri çok güzel,yazım hatası yok.Alışageldiğimiz Teks diyalogları korunmuş.Kitapta 10 yaşlarındaki Kit Willer'i görmek çok hoş oldu.Navajo Büyücüsü Kızıl(Kırmızı Bulut)her zaman önemini,ağırlığını,otoritesini hissettiren figür olarak yerini almış.Macerada iki eski tanıdık var.Birisi Washington'daki İndian Affairs Kızılderili İşleri şefi Ely Parker.Parker ile Teks 211-213 sayılar olan "Tucson" macerasında yüzyüze geliyorlardı.Hatta ilk tanışmada Parker'in sekreteri Adams da var.Diğer tanıdık ise Albay Elbert.Elbert ile 51-53 sayılar olan "Navajo Kanı"adlı macerada tanışmıştık.729.sayının sonunda Karson Albay Elbert'e atıfta bulunuyor.Albay Elbert, tutarsız davranışları ile neredeyse bir kızılderili savaşına neden oluyordu.Hatta komutanı olduğu Defiance Kalesi o macerada tamamen yakılıyordu.Büyük ihtimalle askeri makhemede yargılanan,askeri kariyeri sıfırlanan Albayın tekrar aynı kale komutanlığına atanmasını yadırgadım doğrusu.Bir de Albay Bullard Navajo kampına giderken yanında sadece bir çavuş var.En azından bir üstteğmen veya yüzbaşı yanında olmalı idi.Kaledeki final sahnesinde de yanında ancak genç bir teğmen var.Koskoca bir sınır kalesinde bu yüzbaşı,binbaşı eksikliği ne?

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,445
Emek ve paylaşımlarınız için çok teşekkür eder, sağlık dolu günler dilerim.

zeytinrengi

Aktif Üye
11 Nis 2009
458
941
Günler sonra eve gelipte 'Çizgi Diyarı'nı açtığım da Tex'in yeni bir macerasıyla karşılaşınca gözlerime inanamadım.Hemen indiriyorum.Çok teşekkürler değerli 'Pertev'.Ellerine,emeklerine ağlık.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Ben şimdi kontrol ettim sevgili arkadaşlar link gayet güzel çalışıyor. Alttaki dosya ikonuna tıklayınca otomatikman indirme başlıyor.

Temel

Yeni Üye
31 Tem 2020
32
88
Linki bulamadım üstad. Bütün ikonlara yazılara tıkladım ama bir türlü açılan dosya yok.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,134
Teşekkür ederim Sayın Pertev, Bu ilk tex bis "729 bis" olarak yayınlanmış. Buna karşılık görseldeki 4. kapakta neden "636/1 bis" yazıyor? Bilgisi olan var mı? İyi günler dilerim.

İLK TEX BİS'İN KAPAĞI İÇİN CLAUDİO VİLLA'DAN SİYAH BEYAZ SANAT VE ORİJİNAL RENKLER

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    96.3 KB · Görüntü: 28
  • 2.jpg
    2.jpg
    100.8 KB · Görüntü: 27
  • 3.jpg
    3.jpg
    103.8 KB · Görüntü: 34
  • 4.jpg
    4.jpg
    67.3 KB · Görüntü: 35

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,012
Kapaktaki yazı Portekizce. Brezilya'da yayınlanan bir sayı. On yıl kadar önce onların yayınlanan taramalarını da biriktiriyordum, sonra bıraktım. Tex yazısı onların kullandığı ile aynı ve yayınevi amblemi Mythos, Sao Paolo, Brezilya merkezli bir yayınevi. Bizim yayınevleri gibi onlar da kendi yayın sıralarına göre numara vermiş olmalılar.

Son düzenleme:

MZAMAN

Aktif Üye
3 May 2019
433
1,677
Bu macerayı hangi serinin içine koyacağım bilmiyorum ama çok güzel bir macera. Emeklerinize teşekkürler.