Zagor Darkwood Romanları - Sayı 1 Haziran 2020 / Kaderin Gözleri

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,222
ZAGOR DARKWOOD ROMANLARI- Kaderin Gözleri

Sayı : 1
68 sayfa

file

50456707301_90dcd757d9_o.jpg

oo"Çeviri, balonlama ve kısmi kapak dizâynı, bana aittir."oo

51329426111_91faa3ec86_s.jpg

SONRAKİ MÂCERÂLAR

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,855
Bu güzel paylaşımla hepimizin hafta sonunu mutlu ettin.
Emek dolu güzel paylaşım için teşekkür ederim.
Yakın takipteyim.:D

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953
Gıcır gıcır bir paylaşım. Haftasonumuz sayenizde bayram oldu üstat. Binlerce kez teşekkürler, elleriniz dert görmesin.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Yeni, yepyeni bir seri...
Çizgi Diyarı üyeleri bu ülkenin en şanslı okurları.
Çok teşekkürler, üstadım.
Güncel serileri, yayınevlerinden önce bizlere sunduğun için.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Üstadım gene müthiş bir zagor paylaşmışsın, ne zamandır bunu bekliyordum. Çok çok teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Farklı bir Zagor;
Çikosuz olmasıyla, çizimi ile, karşı cinse olan ilgisi ile...
Alıştığımız Zagor'u aramış olmama karşın keyifle okunan bir macera...
Emeğiniz ve bu güzel paylaşımınız için teşekkür ediyorum Sayın "Pertev"...
Selam ve saygılar...

52308R.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Öncelikle teşekkür etmek istedim, bu seri ile bizi buluşturduğun için.
Kapak düzenlemesi, ilk sayfalar çok güzel görünüyor.
Okuyayım, bir daha teşekkür ederim.
Selam ve sevgiler.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Teşekkür

Çok teşekkürler.Sevgi ve Selamlar .Ellerinize sağlık.

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,066
İzmir
Sayı 1 yazısını görünce harika bir seri başlıyor diye düşündüm.
Hiç okunmamış maceralar ilk kez okunacak.
Teşekkürler üstadım...Ellerinize sağlık.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Yok Artık! diyerek başlıyorum yorumuma. Hem sevgili "Pertev"e, hem de Sergio Bonelli Editore'ye. "Bu kadar harika senaryoları, bu kadar harika ressamları nasıl buluyorlar?" sorusu geçti kafamdan.

İtalyan olsun Türk olsun, emeği geçen herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Hikayeyi anlatan Albay Perry mi?Ben pek ihtimal vermiyorum.Perry,Zagor'dan çok yaşlı.1860'a kadar yaşamış mı acaba?Bir de anlatıcı oldukça zengin bir malikanede oturuyor.Albaylıktan emekli olduysa bile böyle zengin olması düşük ihtimal.Meteliğe kurşun atan Rochas ve Kazmakürek Bill'in de bu malikanede ne işleri var?Zagor'un tanıdığı hanımlar Frida,Gambit,hatta Ylenia Varga da olabilir?Meçhul "hikaye anlatıcı" asker çizmesi giyiyor.Belki de senarist bizleri "ters köşe yapmak"için meçhul kişiye asker çizmesi giydirdi...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981

Hikayeyi anlatan kişi Albay Perry , Kazmakürek Bill , Rochas, (düşük bir ihtimalle) Zagor'un kendisi veya hikayedeki Kadın olabilir.

Ama hikayedeki kadın yani Kendra öldü görünüyor... Bir kadın olması yüksek bir ihtimal gibi görünüyor... Gambit olabilir...
V8Jbyw0.jpg

Son düzenleme:

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953
Hikayeyi anlatan Albay Perry mi?Ben pek ihtimal vermiyorum.Perry,Zagor'dan çok yaşlı.1860'a kadar yaşamış mı acaba?Bir de anlatıcı oldukça zengin bir malikanede oturuyor.Albaylıktan emekli olduysa bile böyle zengin olması düşük ihtimal.Meteliğe kurşun atan Rochas ve Kazmakürek Bill'in de bu malikanede ne işleri var?Zagor'un tanıdığı hanımlar Frida,Gambit,hatta Ylenia Varga da olabilir?Meçhul "hikaye anlatıcı" asker çizmesi giyiyor.Belki de senarist bizleri "ters köşe yapmak"için meçhul kişiye asker çizmesi giydirdi...

Ama hikayedeki kadın yani Kendra öldü görünüyor... Bir kadın olması yüksek bir ihtimal gibi görünüyor... Gambit olabilir...
V8Jbyw0.jpg

Bana da bir kadın olma ihtimali daha yüksek gibi geliyor. Ayrıca gizemli karakter hikayede kendisinden asla eril ya da dişil olarak bahsetmiyor, diyaloglar onun bir erkek mi yoksa bir kadın mı olduğunu gizlemek için inşa edilmiş.

İtalyan Zagor okurları bu gizemli karakterin ''Brezza d Luna'' adlı kadın karakter olabileceği görüşündeler. Brezza di Luna'nın oğlu veya kızı da olabilir.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Ayrıca "Annemin verdiği eğitimin dışında herhangi bir okula da gitmedim." diyor...

Bu önemli bir cümle...

Ayrıca hikayelerin dördüncü kitabında anlatıcının bir kadın olduğunun delili ellerinin çizimi karesi var...

IMG_4850.JPEG

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok teşekkür ederim değerli dostum.
İçimizi ısıtan harika bir paylaşım.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,196
Çok özel ve çok değişik bir Zagor macerası.
Bizlerle buluşturduğunuz için gönülden teşekkürler...

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
"Zagor Romanları-1"okudum.12-13 sayfalarda Kendra'nın nehirde yıkanma sahnesi size birşey hatırlattı mı?Bu sahnenin tıpkısı Lal Klasik Zagor 37.cildin 312-313 sayfalarında var.Hatta hatunlar bile çok benziyor.Lal'deki macerada hatun Blondie.O da bir kanun kaçağı ve şerif onun da peşinde.Blondie de Zagor'a tabanca doğrultuyor;hatta öldürmek için ateş de ediyor.Aynı atta Blondie ve Kendra Zagor ile kucak kucağa gidiyorlar.Burattini dostumuz eski bir macerayı allayıp pullayıp önümüze koymuş.4 kızılderili,3 haydut saldırısını maceraya katmış;yetmemiş Kendra'nın defterini dürmek ise askerlere nasip olmuş.Aylık Zagor Serisi'nin henüz ülkemizde yayınlanmayan bir macerasında Blondie hapisten firar ederek geri dönüyor.Yanılmıyorsam o da tacize maruz kalmış-Kendra gibi.Diyeceğim o ki Zagor'un bu sayısını pek beğenmedim.Burattini kolaya kaçarak sıradan bir senaryo yazmış.Freghieri'nin çizgilerini ise çok beğendim...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Bir solukta okunacak kadar akıcı bir öyküsü vardı.
Muazzam bir emek,zagor müptelaları müteşekkir üstadım.
Ben de çok teşekkür ediyorum.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
5. kitaptan bir kare... Gizemli anlatıcımız bir kedi seviyor... Eli ve tırnakları tamamen bir kadın eli...

JRHygQw.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sonunda okuyabildim.
Çizgiler gerçekten muhteşem.
Çeviriye bayıldım hele de metinlerin çevirisi tam da istediğim gibi.
Hikayeye gelince aslında bir çizgi romandan beklenen her türlü unsur var hatta "biraz daha fazlası"...
Ben çok keyifle okudum.
Teşekkürler dostum.

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
Eski Zagor maceralarının özelliği giriş gelişme sonuç olarak gitmesiydi. Burda ise Zagor maceraya balıklama ortasından atlıyor. Genel olarak yavan keyif vermeyen bir Zagor hikayesi buna macera demek baya iyimserlik olur. Neticede 1860 yılında gizemli birisi tarafından anlatılıyor bu macera Zagor'u 1860 yılında hayatta mı değil mi görseydik güzel olurdu; ihtiyar delikanlı mı yoksa baltalı ilah olarak ölümsüz yaşlanmayan Zagor mu olurdu acaba.

Son düzenleme: